Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

CHP’li Vekilden Rektörün Oğlu İçin Soru Önergesi

04 Ocak 2018

CHP’li Vekilden Rektörün Oğlu İçin Soru Önergesi
 

“Babam sağ olsun” Meclis’teyim

RTE Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman’ın Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği bölümünden yeni mezun olan oğlunun Meclis Başkanı’nın oluruyla TBMM’de işe başladığı ortaya çıktı.

Üniversite rektörlerinin çocuk, eş, dost ve akrabalarını kendi üniversitelerinde veya kamu kurumlarında işe yerleştirmesine bir yenisi daha eklendi. Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman’ın Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği bölümünden yeni mezun olan oğlu Enes Karaman’ın, Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın oluruyla TBMM’de işe başladığı ortaya çıktı.

Daha önce Konya, Osmaniye, Ankara, İzmir, Sivas, Denizli, Alanya ve Ağrı üniversitelerinin rektörlerinin de çocuk, eş, dost ve akrabalarını kendi görev yaptıkları üniversitelerde ve kamu kurumlarında işe yerleştirdikleri ortaya çıkmış ve kamuoyunun büyük tepkisini çekmişti.


 

Benzer bir işe yerleştirme Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü eliyle yapıldığı anlaşıldı. Rizeli olan TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın Rize RTE Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman’ın yeni mezun ve askerliğini yapmamış oğlu Enes Karaman’ı Meclis’te işe başlattığı öğrenildi.

SERTEL SORU ÖNERGESİ VERDİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, konuyla ilgili olarak Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. Sertel, “Yüz binlerce işsiz genç varken RTE Üniversitesi Rektörü Hüseyin Karaman’ın oğlu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği mezunu 24 yaşındaki Enes Karaman TBMM’de nasıl, hangi sınavla ve hangi kriterlere göre işe başlamıştır? Din Kültürü öğretmeni olan Enes Karaman, TBMM’de hangi birimde hangi işi yapmaktadır” diye sordu.

Her dört gençten birinin işsiz olduğu Türkiye’de henüz askerliğini dahi yapmamış birinin TBMM’de işe başlamasının kafalarda soru işareti oluşturduğuna dikkat çeken CHP’li Sertel, “Elbette bütün gençlerimiz iş bulsun, çalışsın isteriz. Ancak yüz binlerce üniversite mezunu ve vasıflı genç yıllarca iş bulamazken, bir kişinin sadece babası rektör olduğu ve AKP ile yakın ilişki içinde olduğu için Türkiye’nin en saygın kurumunda ışık hızıyla işe başlatılmasını da doğru bulmayız. Enes Karaman, gerekli vasıfları ve şartları taşıdığı için mi işe başlatılmıştır yoksa rica üzerine mi işe başlatılmıştır? Meclis Başkanı Sayın İsmail Kahraman bunu bizlere ve kamuoyuna açıklamalıdır” diye konuştu.


 

“KARDEŞİ DE DAİRE BAŞKANI OLDU”

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, oğlunu TBMM’de işe yerleştiren Rize RTE Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman’ın kardeşi Cengizhan Karaman’ın da hızlı bir şekilde yükseldiğini belirterek, kardeş Karaman’ın memurluktan daire başkanlığına uzanan öyküsünü şöyle anlattı:

“Rektör Hüseyin Karaman’ın oğlu, sınavsız, mülakatsız olarak hızlı bir şekilde Meclis’te işe başlarken kardeşi Cengizhan Karaman’ın yükselişi de bir hayli ilginç. Rektör Karaman’ın kardeşi Cengizhan Karaman, Üsküdar Belediyesi’nde sıradan bir memurken hızlı bir operasyonla önce Düzce’ye Göç İl Müdürü yapılıyor. Burada bir süre görev yaptıktan sonra da Milli Savunma Bakanlığı’nda Daire Başkanı oluyor. Rektör Karaman, Rize’de yerel basına yaptığı açıklamada ‘Oğlumun Meclis’te işe başlaması tamamen doğal ve yasaldır. Kardeşimin de daire başkanı olması başarılı çalışmalarının ödüllendirilmesidir’ demiştir. Türkiye’de liyakat tamamen bitmiş ve işe girişler, terfiler iktidar yandaşlığına paralel olarak yapılır hale gelmiştir.”

İŞTE BAZI REKTÖR VE DEKANLARIN İŞE YERLEŞTİRME SECERESİ:

·    Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Necmettin Vatansev, kardeş ve oğlunu işe aldı. Eşini yardımcı yaptı.

·    Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Murat Türk, eşini dekan vekili, akrabasını yardımcı atadı.

·    Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş, yatay geçiş kontenjanını artırdı. Oğlunu okula aldırdı.

·    İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Mustafa Güden, eşini Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü yaptı.

·    Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız, bir yeğenini koordinatör diğerini sekreter olarak atadı.

·    Denizli Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ, eşini İslami İlimler’e sekreter olarak atadı. YÖK iptal etti.

·    Alanya Keykubat Üniversitesi Rektörü Ahmet Pınarbaşı, eşini Sosyal Bilimler’e sekreter yaptı. Sonra da terfi ettirdi.

·    Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi eski Rektörü İrfan Aslan, imam kardeşini Meslek Yüksek Okulu Sekreterliğine atadı.

·    Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Hüseyin Karaman’ın oğlu TBMM’de işe başladı. Düz memur olan kardeşi önce müdür sonra da Milli Savunma Bakanlığı’nda Daire Başkanı oldu.

Odatv.com

 

Paylaş
2.661 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

CHP’li Vekilden Rektörün Oğlu İçin Soru Önergesi için 43 Yorum

 1. Rizeli dedi ki:

  Şaban Şimşek bu adamın ne olduğunu millete tanıttı…

 2. Mustafa Yılmaz dedi ki:

  Ne yaman rektörmüş, hemde ihtisas sahası ” İslam Ahlakı” imiş!

 3. Rizeli vatandaş dedi ki:

  Cumhurbaşkanımızın ismi olan bu üniversiteye yakışmıyor bu işler, insanların akp ye güveni sarsılıyor, bu da oy kaybı demek. Rize de böyle bir gerileme Türkiye’de akp nin karizmasını bitirir

 4. ALİ SARI dedi ki:

  REKTÖR BİRAZ DA ÜNİVERSİTE İLE İLGİLENMELİ

 5. Akademik dedi ki:

  Guldurmeyin kendinize lehte yorum yapanlar.. Caizmis, hakka hukuka dikkat ederlermis, derslerinde anlatirmis, mis mis mis. Kimse aptal degil. Insan akliyla alay edenler, hesap sorma zamani da gelecek elbet..

 6. Doğrular Tartışmasız dedi ki:

  Üniversitede yapılan atamalara bakılsın, sınava girip kaç puan alınmış, neye göre yönetici yapılmış, hadi bu da araştırılsın, liyakatmış, torpilin var mı, bir siyasi arıyor mu senin için, işte o zaman liyakatlısın.

 7. Vatandaş dedi ki:

  Ne zaman doğal ve yasal olduğuna inanilabilir; öncelikle o iş için verilen ilan, aranan özellikler vs, sonra adayların girecekleri sınavlar ve sınavların sonuçları adil ve şeffaf olarak değerlendirilip kazandığını ortaya koyarsa o zaman.
  Herkes neyin helal neyin haram olduğunu biliyor, o hesabı da zaten Allah sorar.

 8. Hakkı dedi ki:

  Sefa kim ise Rektör bile kendini bu kadar cürretkar savunamazdı. Kraldan çok kralcı. Sen ve senin gibiler yüzünden zaten ülke bu halde. Daha doğru kişiler varken ki dinen bile kimsenin kimseye üstünlüğü yok iken hak etmişmiş vereceksinmiş. Evet keşke hak edene verilse ama senin gibi düşünenler olunca akrabalar hep hak ediyor. Diğerleri ölsün gereksiz yaratıklar.

 9. Servet dedi ki:

  Arkadaşlar meyve veren ağaç taşlanır. İlahiyat mensubu bir akademisyeni bu şekilde eleştirmek uygun değildir kınıyorum . Halka ve hakka hizmet için bir Atama yapılmış, sevinmeniz gerekirken eleştiriyorsunuz. Atanan kişi işinin ehlidir. Hiç düşünmezmişsiniz siz , dini hassasiyeti olan ve iman eden muhterem bir şahsiyetin yanlış yaptığını söylemek abesle iştigaldir. Kul hakkına çok dikkat eden bunu derslerinde öğrencikerine anlatan bir kişiye yapılan suçlama sevenlerini üzmüştür. Hakka hizmet edenlerin önünü açın , onlara saygı gösterin . Ne yani, ne olmuş yani altı üstü bir atama . Atanmasın mı yani . Ben bunu anlamıyorum . O kadar halka ve hakka hizmet edenin bu tür referansları olmasın mı yani . Ben destekliyorum bu tür atamaları .

 10. Hurtoz dedi ki:

  Rize bürokratının yxı olmuş haber sitesi bırakın haber yapmayı eleştirileri yayımlayacak kadar cesaretiniz yok rizenin ne durumda olduğunu anlatacak kadar cesaretiniz yok yazmanız kimin elinde artık çok belli kapatın siteyi

 11. Ali Kara dedi ki:

  Birde dini kullanmayın! Yok dine uygunmuş caizmiş gibi safsatalarla kendinizi kandırmayın! Bu dine yapılan en büyük haksızlıktır! Artık bu çarpıklığı düzeltin, kim düzeltecekse!

 12. Halim dedi ki:

  24 yaşında sebi neyi hak etmiş boş boş yorum yazmayın.

 13. Mert dedi ki:

  Sefa efendi adamı yok diye atanamayan bir yerlere gelemeyen insanlar vatanını sevmeyen dinsiz kişiler mi. Sen neyin kafasını yaşıyosun. Ünivetsitedeki atsmalarıda görüyoruz. Tek vatan sever müslüman size. Diğer vatan evlatları ne peki? Gecezini gündüzüne katıp çalışanlar ne? Dürüst işin ehli olanlar ne? Bu sefa efendide anlaşılan halı saha kadrosundan olup kendine koltuk bulanlardan.

 14. Tevfik Ağansoy dedi ki:

  Emekli öğretmenin sözlerine katılıyorum. Öğretmen adayları KPSS kurslarda kafa patlatsın; Bu şekilde, birileri torpille iş bitirsin. Bunu ne Allah ne kul affeder. KPSS kurslarında kafa patlatanlar enayi mi? ahmak mı?….

 15. Sefa dedi ki:

  Bu atama mevzuata uygun bir atamadır. TBMM memurlukları istisnaidir . Bu arada dinen de uygundur. Caizdir. Kendini dine adamış ve Allah için , devlet için , Bayrak için çalışan bu değerli kardeşlerimizin akrabalarının bir kuruma atanmasını da hoş karşılamak dinin bir gereğidir. Kuran ve sünnete uyan sayın hocamıza yapılan haksızlıkları kınıyorum . Hocamız yaradanı yaradandan ötürü sevmektedir. Kardeşimiz mecliste güzel hizmetler yapacaktır. Hak etmiştir. Hak edene vereceksin makamı. Hak etmediğini idda edenler nerden biliyorsunuz hak etmediğini . Geç kalmış bir atamadır. Yapılmalıydı ve yapılmıştır. Allah hocamızdan ebedi razı olsun . Hocamıza bu eleştirileri yapanlar , oturduğu eve bile karıştı . Ya sizin işiniz yok mu ? İstediği evde oturur sizene .

 16. Eğitimci dedi ki:

  Bir de karşı tarafı dinlemek gerekir. Hemen linç etme duygusuyla saldırılmamalı. Basına yanlış aksettirilmiş çarpıtılmış olabilir. TBMM başkanımızın oluruyla olmuş sonuçta. Bir bildiği vardır elbet. Bilmeden dedikodu kültürüyle yorum yapmak yakışmaz bizlere.

 17. Rize li dedi ki:

  Ne şanslı aile,benim oğlum iletişim fakültesi mezunu, askerliğini yapmış,ihl ve x de kaydı yok ve trabzonlu degilk diye işi de yok.

 18. Rizeli dedi ki:

  Bu ağasar X Çok zoRuna gidiyor yorumlar. X

 19. emekli öğretmen dedi ki:

  bu haksız atama ve kayırmaları dinen caizdir deyip insanların dini duygularıyla alenen dalga geçen zatı şiddetle kınıyorum. hangi din başkasının hakkını gasp etme emri veriyor? hani kul hakkı? sinav sorularını çaldır, kpss ye girmeden işe gir, sonrada eleştirenleri dinle kılıf uydurarak susturmaya çalış. bunları deiğil ateistler Budistler bile yapmaz. utanır.

 20. Sekreter atamaları dedi ki:

  Sadece bumu Üniversiteye atanan sekreterlerin çoğu dışardan Diyanet ve Adliyeden atandı hiç birisi hiç bir bilgisi olmadan o kadrolara getirildi sadece siyasi ve sendika yardımı ile

 21. Hakan Genç dedi ki:

  Rizenin yetkilileri şayet halkın sesini dinliyorlarsa bu kepazeliği hemen durdurmalı! Ve rektörde işin gereğini yapmalıdır……

 22. Ahmet Yıldız dedi ki:

  Bu atamalar süratle geri alınmalıdır, böyle bir haksızlık daha görülmemiştir

 23. Tevfik Ağansoy dedi ki:

  Ağasarın dereleri, beni ağlatacaksın… Bu atamalar dinen caiz ise ben o dine tabi değilim. Benim dinim:

  “Allah size emanetleri mutlaka ehline vermenizi ve insanlar arsında hükmettiğinizde adaletle hükmetmenizi emreder.”(Nisa, 4/58)”

  “Emanet kaybedildiği zaman, yani işler ehli olmayanlara verildiği zaman kıyameti bekle.”(Buhâri, İlim 2)”

  böyle der. Birilerinin dini ne der bilemiyorum.

 24. ben ne bilim dedi ki:

  Ağasarın dereleri sen bu işi bilün.Ağasara gidün mü.Ben aha sise gidüm

 25. Rest dedi ki:

  Oh ne güzel nerde adalet.liyakat.sende o nemalanalardansin anlaşılan.

 26. Ağasarın dereleri dedi ki:

  Bu atamaların Allah rızası ve halka hizmet için yapıldığını gözden kaçırmayın, anlamadan eleştirenleri çok kınıyorum. Bu muhterem insanlar dünya nimetlerine, makamlarına tenezzül etmez, kendi nefsleri için bir şey istemez. Atamaları bu yönüyle değerlendirin lütfen. Bu atamalar tamamen doğal ve yasaldır, ayrıca ahlakidir ve dinen caizdir. Halka hizmet hakka hizmettir. Halka hizmet için atanmaları gerekiyordu, atanmışlar. Büyütecek bir şey yok.

 27. MUHAMMED dedi ki:

  XRize ile ilgilendi, ama o da Rizeli çıkmadı

 28. Tevfik Ağansoy dedi ki:

  Oğlu, vasat bir ilahiyat fakültesi olan (RTEÜ İF) mezunu bir kişidir. RTEÜ mezunu binlerce Rizeli, Meclis başkanına başvurup işe alınmasını talep etmelidir.Torpil torpil olalı böyle iş görür olmamıştır. Herkes, İsmail’e Hüseyin’e varda bize yok mu demelidir….

 29. Olmamalı dedi ki:

  Ak parti seçmeni olarak bu tür kayırmacılıkları doğru bulmuyorum. Kul hakkı olmuyor mu? KPSS denen bir uygulama varken. Yanlış işler. Bir gariban işe alınmış olsaydı kimsenin gıkı çıkmazdı.

 30. Rizeli dedi ki:

  Hüseyin Hoca bu gidişle YÖK Başkanı da olur. İsmail Abiyisi sağ olsun. Meclis başkanımız bir bu Hüseyin hocaya faydalı oldu. Rize ye bilmiyorum faydası oldu mu?. Görmedim; duymadım.

 31. Sonucu dedi ki:

  Soru önergesine cevabı merakla bekliyoruz?

 32. saldıray dedi ki:

  rize halkı kendsini cidsdiye alsdırmayı bilmiyo bak bu adam şaban şimşsek i yedi kimseden ses çıktımı adam tepeden inme iş bitiriyo helal olsun vallahi demekki trabzon rizeyi tönetiyo

 33. Emre Terzi dedi ki:

  Buna onay veren İsmail Kahraman Rize ilede ilgilense bari. Rizemizin eksikliklerini sorup öğrense, Rizedeki işsizleri sorsaydı daha doğru yapardı! Ayrıca bu rektörün icraatları belli olmuştur

 34. Ağasarın dereleri dedi ki:

  Helal olsun valla. At binenin kılıç kuşananın demişler. Kıskananlar çatlasın.

 35. Gariban dedi ki:

  Ne yapalım imamhatipli iseniz yeriniz hazır diğer üniversitelerdeki öğrenciler yalandan dirsek sürtmeyin hemen imamhatipe geçin geleceğiniz garanti yazıklar olsun bu işlere çanak tutup hak edenin hakkını yiyenlere.

 36. Bülent dedi ki:

  Bizim oylarımız sonrasında mevki makam bulanlar. Bari insaniyet namına bunu gözümüze adeta sokar gibi yapmayın. Allah sizi bildiği gibi yapar inşallah. İlahıyatçı olacakmış. Sürekli yaptıkları hak hukuk kavramlarıyla ilgili ne tarafından konuşuyorlar merak ediyorum doğrusu

 37. Recep KOYUNCU dedi ki:

  CHP’li vekili verdiği bu soru önergesinden dolayı şiddetle kınıyorum.Bir ilahiyat profesörünün oğlunu işe koymak için veya kardeşinin makamını yükseltmek için torpil yapacağını mı anlatmaya çalışıyor?Hem de Nurettin Topçuda Ahlak adlı teziyle bu ünvanı kazanan bir profesöre bu yapılan hakarettir.Kına ile kınıyorum hem de.

 38. Müstehak dedi ki:

  Oğlunun Meclis’te işe başlaması tamamen doğal ve yasal olabilir evet ama etik diye birşey var. Siyasal Bilimler vs okusa neyse ‘Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni’ ne alaka.x

 39. Hehee dedi ki:

  Kıyamam ben rizeli gwnçler işsiz miş. Kahvede okey dönermiş miş miş…. ulan çaylığa gitmez yarıya bile veremez 2/3e zor verirsiniz. Madem o kadar işsiz var bu gürcüler işi nerden buluyor? Bu kadar gürcü neden çaylıkta? Neden g0rcü kadınlar hasta bakıcı oluyor. Ey rizeli Allah sizi çayın verdiği zenginlikle sınıyor haberiniz olsun. Bundan 10 sene öncesine kadar rizede kamu kurumlarındaki yöneticiler ya trabzpn ya artvin ya erzurumluydu. Okumuş adamınız yoktu idareci yapacak. Doğruya okuyup senede (1kilo zeytin üzerinden) 30milyar kazanacağına okumadan çaydan 50bin kazandığınız için gerek yojtu zahmete

 40. Doğrucu Davut dedi ki:

  Karaman’ın koyunu, sonra çıkar oyunu demişler. Atalarımız yine haklı çıktı. x Rize için faydalı, iş yapan, dürüst, mevki makam düşünmeyen, Değerli zat-ı muhteremi, bir şekilde gönderdiniz. Kendinizin de ne kadar etik davrandığınızı gösterdiniz. Şimdi birçok şey daha net anlaşılmıyor mu değerli hemşehrilerim? Bu kadarına da pes doğrusu! Yetkililer sizlerden ricamız gereğinin yapılmasıdır. Bir an önce, haketmeyenler gitsin, hak edenler, hakettikleri görevlere getirilsin.

 41. akif dedi ki:

  ALLAH SAHIT OLSUNKI BIDAHA SAG PARTIYE OY VEREN …… OLSUN

 42. tarafsız dedi ki:

  ne diyelim. Rize kahvehanelerinde işsizlikten okeye dönen gençlerimize, mevsimlik işçi kuyruğunda binlerce sıraya giren Rizelilere müstahak. xx.

 43. Şadi dedi ki:

  Şaban Şimşek gönderildi bir tane Rizeli yönetici çıkıp ses etmedi bunada ses çıkmaz. Biz RİZE halkını ciddiye alan yok
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle