Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Kabinede Böyle Bakanlar da Var. Marangozluktan, Bakanlığa..

06 Ocak 2018

Kabinede Böyle Bakanlar da Var. Marangozluktan, Bakanlığa..
 

Bir Başarı öyküsü../Yazarımız Osman Yazıcı yazdı..

KABİNEDE, BÖYLE BAKANLAR DA VAR.

Marangozluktan, Ekonomi Bakanlığına..

15 Temmuz gecesi, TBMM’de silahı ve üç şarjör ile kapıda teröristleri bekledi.

Karadeniz’den Denizli’ye neden uzandık? Anlatalım.. Hasan-Pervin Oymak çifti Denizli’de tanınan, bilinen; önemli bir ailedir. Hasan OymakAnkara’da çok önemli davaların, kişilerin ve siyasilerin avukatıdır. Sevgili eşiPervin ise, üstün niteliklere sahip, siyasetin içinden gelen, üst düzey, gelecek vadeden, genç bir bürokrattır. Geçen hafta ailece yemek yedik, eşim Meliha Yazıcı’nın de solist olduğu, TRT Ankara Radyosu’nda icra edilen Türk Sanat Müziği konserini dinledik… Ardından Denizli ve Türkiye’yi konuştuk. Dostluklarına teşekkür ediyorum. Gelelim yazımızın konusuna..


 

***

Denizli ve Türkiye O’nu; tütün tarlasından işadamlığına öyküsü ile tanıdı.

Tavas‘ın Pınarlar Köyü’nde tütüncü bir ailenin çocuğu olarak dünya geldi. Yürümeye başladığı yıllardan itibaren kendisini tarlada “tütün işinde” bulmuş..

Başka bir yönü ise, çocukluğunda marangoz çırağı imiş ve iyi bir marangoz olabilmek için büyük çaba harcamış. Bende size “ Marangoz çıraklığından bakanlık koltuğuna ” başlığı ile bilinmeyen güzel özelliklerini ve üstün niteliklerini anlatmaya çalışacağım..

Denizli’deki eski evlerinde izleri çoktur. . Kapı kasası takmada boyunun avantajını o yıllarda iyi kullanmış.

Ve uzun soluklu bir eğitim sürecinin ardından önce başarılı bir işadamı ve ardından, etkili bir politikacı ve belediye başkanı olarak karşımıza çıktı.

Şimdi de Ekonomi Bakanı… Daha doğrusu 61-62-63 ve 65 dönem hükümetlerinde vazgeçilmez Ekonomi bakanı. Artık adını siz koyun. Nihat Zeybekçi…

***

Özetle; 1994‘te Turkuaz Tekstil’i kurdu. Beş bin kişiye iş aş, ekmek verdi.. Türk ekonomisine katkı sundu.

2004-2011 tarihleri arasındaki Denizli Belediye Başkanlığı döneminde; hizmetleri ve projeleri ile Denizli’nin kaderini değiştirdi. Denizli’yi dünyaya tanıttı. Örnek belediyecilik yaptı.

Kimseler bilmez. Belediye başkanlığı dönemindeki tüm maaşını; öğrencilere burs olarak verdi, eğitim imkânını sağladı. Kimsesizlere yardım etti.

Aynı şekilde Milletvekili ve Bakan olarak aldığı maaşının tümünü; yine aynı şekilde eğitime ve hayır işlerde kullanıyor.

Bakanlığın tüm giderlerini, bakanlık bütçesinden değil, kendisine bağlı kurumlardan hiç değil, kendi şirketinden harcıyor, faturayı hep şirketine gönderiyor.


 

Devletin çıkarını sonuna kadar koruyor. Yanlış yapanın gözünün yaşına bakmıyor, affetmiyor. Adı hiçbir şaibeye karışmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönülden bağlı. Hiç bir makam ve mevki peşinde hiç koşmadı. Hiç bir makam, kendisine altın tepsi ile sunulmadı.

15 Temmuz FETÖ terör saldırısında, mermilerin altında ,ölümü göze alarak, ruhsatlı silahı ile, meclis kapısında teröristleri bekledi ve meydan okudu.

Bakan Zeybekçi ‘yi medyadan, Bakanlık ve Meclis çalışmalarından tanıyorum. Özel sohbetim hiç olmadı. Türkiye sevdalısıdır, ekonomiyi çok iyi biliyor. Sadece AK Parti’den değil, merkez sağdan da çok iyi bilinen, tanınan, renkli bir isimdir..

Yeteneklerini, insani ve siyasi etkinliklerini çok üst seviyede olduğu, bir olgun ve yüksek değerli siyasi şahsiyettir.       Devleti yakından tanıyor ve biliyor, çok başarılara imza attı. Kavgacı değil, uzlaşmacı kimliği ile tanınıyor. Parlamentoda en çok aranan, danışılan, her görüşteki kişileri kucaklayabilen isimdir..

***

Denizli Milletvekili ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi genç yaşından itibaren itibarlı işlerle uğraşmış; yaptığı işlere de itibar kazandırmıştır. Siyasetin   imbiğinden geçmiş, bilgisini, birikimini, deneyimini zirveye çıkarmış; damıtmış, hayatının her anını devlet ve millete amade geçirmiş bir devlet ve siyaset adamı.

Zarif, beyefendi kişiliği, iş kadını eşi Ayşen hanımla olan mütevazı aile yaşantısı, çocuklarına olan düşkünlüğü, herkesin takdirini topluyor.  Çok başarılı bir siyaset profilini çizerek, kusursuz bir ciddiyetle  görevini yerine getiriyor.

***  

Zeybekçi, bir siyasi gelişmenin kavranmasında ve uygulanmasında dirayet gerektiren noktayı, işin en hassas ayrıntısında kavrayan yönetim ustalığıyla dikkat çekebilen yetenektir.   Olayların yorumlanmasında makul olmanın disiplinini kullanır.

Ve o makul noktanın önemine işaret eden tasnif ve tarif mahareti ekler. Siyasetteki üstün akıl kullanma yeteneği, bu iki meziyeti mezceden isabetten kaynaklanır. Türkiye’nin önemli isimlerindendir. Kişiliğinin olgunlaşmasında kırk yıllık dürüst ve hakşinas bir  bürokrasi-siyasi mesleğinin gururlu tablosunu getiriyordu.  Az bulunur değerdir. 

Türkiye’de, iz bırakan bir siyasetçidir.  Bürokrasi ve siyasette, adı hiçbir şaibeye karışmamış, itibar gören danışılan, her görüştekilere; saygı uyandıran güzel özelliklere sahiptir.

Çalışkan, mütevazı yaşantısı, Türk ekonomisini iyi bilen, saygılı, ölçülü, siyasete seviye getiren, diploması, nazik dil kullanan, eleştirilerini incitmeden yapabilen, siyasette kalitenin ve bilginin adresidir

 Siyasi entrikalara bulaşmayan, siyasi gelecek uğruna ‘çamur at izi kalsın’ anlayışından uzak duran, ucuz politikaların peşinden koşmayan, doğruya doğru, yanlışa yanlış diyebilen  her  görevi başarıyla yürüten, kişidir..

Özetle, Bakan Zeybekçi Türkiye’de yükselen bir değerdir.

Denizli- Tavas ilçesinden, bürokrasinin ve siyasetin tepesine uzanan bir yol hikâyesi.

Tabandan tavana,gurula yürüyüşün hikâyesi..

Tabandan tavana yürüyüş” de diyebiliriz.

Yada” tütün tarlasından bakanlık koltuğuna veya “ Marangoz çıraklığından ekonominin patronluğuna”..

O’ nu izlemeye devam edin..

 

Osman Yazıcı

Paylaş
643 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle