Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Ayder Yaylası Dünya Yaylaları İçin Örnek Olacak

07 Ocak 2018

Ayder Yaylası Dünya Yaylaları İçin Örnek Olacak
 

Sabah gazetesi yazarlarından Özlem Doğaner Ayder Yaylasını Kaleme aldı.

Toplu Konut İdaresi yıllık 65 bin konut ile dünya ölçeğinde sosyal konutüretiminin zirvelerinde. 2023 yılında 1 milyon 200 bin konut hedefleyen TOKİ, 820 bin rakamına ulaşmış durumda. TOKİ Başkanı Ergün Turan belki de Türkiye’yi en çok gezen bürokratlardan biri.

 

Turan ile geçen bir yılı değerlendirmek için buluştuğumuzda özellikle bir konunun altını çizdi: “Konuta erişmekte zorlanan vatandaşların dost eliyiz. Ev sahibi olanın şehre aidiyeti artıyor, göç duruyor. 2018 yılı da TOKİ için zirve yıllardan biri olacak. ” Zirve demişken TOKİ,  Ayder Yaylası için çalışmalarını hızlandırdı. Ekimde arama konferansı yapıldı. Şubat sonunda Ayder Çalıştayı yapmak için hazırlıklar devam ediyor. Turan, “Yayla yenileme çalışması daha önce yapılmadı. Dünyada da çok fazla örnek yok. Hem Türkiye için hem de dünya için model alınan bir uygulama yapmaya çalışacağız” dedi. 4 farklı alternatif tasarım projesi üzerinde çalışılıyor.

 

 
Ayder’de 600’ün üzerinde parsel var, parseller üzerinde de 269 bina. Bu binaların ikisi tescilli eser, 98’i korunması gereken eserler. Geriye kalan 200’e yakın binanın tamamı kaçak. Bu hem doğa hem turizm için büyük bir kayıp. Umarım bölge özlenen, cazibe merkezi haline yeniden dönüşür. Çünkü bu çalışma dünyanın bütün yaylaları için örnek olacak.
 

Paylaş
252 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle