Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Genel Seçim ve Cumhurbaşkanlığı Seçim Anketi. Rakamlar Çok İginç

10 Ocak 2018

Genel Seçim ve Cumhurbaşkanlığı Seçim Anketi. Rakamlar Çok İginç
Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerle ilgili yapılan son seçim anketi bugün yayınlandı. İşte birbirinden çarpıcı o sonuçlar…

Habertürk yazarı Fatih Altaylı bugünkü köşesinde Cumhurbaşkanlığı seçimi ve genel seçim üzerinde gerçekleştirilen anketin sonuçlarını paylaştı. 

GENEL SEÇİMDE İYİ PARTİ’NİN ESAMESİ OKUNMUYOR 

Konsensus Araştırma Şirketi’nin patronu Murat Sarı’nın bildirdiği verilere göre “İlk genel seçimde hangi partiye oy vereceksiniz?”sorusuna verilen yanıtlar şöyle:


AK Parti: Yüzde 44.9 

CHP: Yüzde 23.7 

MHP: Yüzde 10.6 

HDP: Yüzde 9.1 

İYİ Parti: Yüzde 2.7 

Diğer: Yüzde 2.2 

Cevap yok: Yüzde 2.0 

Kararsız: Yüzde 2.1 

Geçersiz: Yüzde 0.7 

Oy vermeyecek: Yüzde 2
CUMHURBAŞKANLIĞI TERCİHLERİ DE GENEL SEÇİMDEKİ GİBİ
Adayın kimliği belli olmaksızın, siyasi parti bazında hangi partinin adayına oy vereceği sorulduğu zaman, verilen yanıtlar şöyle:
AK Parti’nin adayı: Yüzde 48.1
CHP’nin adayı: Yüzde 25.1
MHP’nin adayı: Yüzde 11.9
HDP’nin adayı: Yüzde 9.6
İYİ Parti’nin adayı: Yüzde 2.9
Diğer: Yüzde 2.4

ANKET MHP LİDERİ BAHÇELİ’NİN AÇIKLAMASINDAN ÖNCE YAPILDI 

Anket MHP lideri Devlet Bahçeli’nin açıklamasından önce yapıldı. MHP’nin de adayı gösterilen ankette AK Parti ve MHP’nin toplam oy oranı yüzde 60’ı buluyor. Devlet Bahçeli Yeni Kapı ruhuna uygun olarak aday göstermeyeceklerini ve 2019’daki Cumhurbaşkanı adaylarının Erdoğan olduğunu tüm kamuoyuyla paylaşmıştı. 

Paylaş
1.160 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Genel Seçim ve Cumhurbaşkanlığı Seçim Anketi. Rakamlar Çok İginç için 6 Yorum

 1. efsane dedi ki:

  ankete bakya kafamı buluyonuz mhp yüzde beş alırsa öpüpte başına vursun

 2. çArşı dedi ki:

  Anket Habertürk te yayınlanıyor. Habertürk ü alo Fatih… den hatırlıyoruz ve o tarihten beri çizgisini hiç bozmadı. Aynı anket şirketi referandumda EVETi %65 lerde gösteriyordu. Ki o zamanlarda İYİ parti de kurulmamış, MHP yeni yeni erimeye başlamıştı. Referandum da %1 evet çıktı ki hala bu sonuç tartışılıyor, YSK nın son anda aldığı mühürsüz oyların geçerli sayılacağı kararı sebebiyle..
  Gelelim bugüne; 2016 ya oranla ekonomi daha kötü. AK PARTİ ile MHP nin ittifak yapması doğudaki seçmeni rahatsız eder. Kürtler, Bahçeli nin olduğu ittifaka oy vermeleri çok zor. Çünkü ikisi de zıt kutuplardır. Bir de siyasal sürece İYİ PARTİ girdi. Bakmayın siz İYİ PARTİ yi %2 lerde göstermelerine.. Bu tamamen algı operasyonudur. Bu anket şirketleri her seçime gidilirken sürekli anket yapıp vatandaşa ” nasıl olsa iktidar alacak” algısı yaratıyor. Diğer yandan AKPARTİ 2019 da seçimleri rahat alacağına inansa Bahçeliyle asla ittifak yapmazdı. Dahası anketler böyle çıksa hemen baskın seçime giderlerdi. Çünkü 2018 in çok kötü geçeceğini aklı selim herkes bildiğine göre Ak partililer de biliyor. Düşünsenize soğuk içeceklere bile %10 ötv getirdiler. Dünyada örneği yok. Limonatada ÖTV olur mu? İğneden ipliğe %25 ile 50 arası zam yapıp çalışan ve emekliye % 5 zam yapan bir iktidar rahat olabilir mi?
  Yönetenlerin yapması gereken yoksul kesimi nefes aldırmak. %11 kalkınıyorsak bunu adil paylaşmakken %5 zam gördü.
  Muhtarları tatile götürme ödülü evine ekmek götüremeyen vatandaşı hiç de memnun etmeyecektir. Bunun seçim rüşveti olduğunu düşünecektir. Devlet vatandaşları arasında ayrım yapmamalı. Ay başı getiremeyen emekli; nerden çıktı bu piyango diye sorarsa ne cevap verecekler?

 3. yalçın dedi ki:

  sadece ayıp bu milletı bu ankete inananacak kadar aptalmı sanıyorsunuz

 4. Kemal Ağansoy dedi ki:

  Bu anket doğru olsa MHP hayatta Akp ile birleşmezdi.

 5. emekli öğretmen dedi ki:

  İYİ partiyi %2 göstererek anketin inandırıcılığını sıfıra indirdiler. adrese teslim bir anket bu. CHP de %25 in altına en kötü zamanında düşmemiştir. MHP nin oyu %5 i geçmez.
  Bir anket de ben yapıyım: akparti %38, CHP%28, MHP%5-7, İYİ PARTİ%21, DİĞERLERİ%4-5

 6. Mahmut buğday dedi ki:

  Tabiki reyis nerdeyse ben orda
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.