Hoşgeldiniz   brazzers porno

Rize’deki Şenlikte 1.lik Ödülü Petran Balı

04 Şubat 2018

Rize’deki Şenlikte 1.lik Ödülü Petran Balı
 

İKİZDERE 11. PETRAN ÜZME TAHTASI ŞENLİĞİ YAPILDI.

YOĞUN BİR KAR ÜZERİNDE YAPILAN ŞENLİK YARIŞMASINDA 1.OLANA 1 KG. PETRAN BALI HEDİYE EDİLDİ.                                  

Rize’nin İkizdere ilçesinde asırlardır köylüler tarafından ulaşımda kullanılan Üzme Tahtası adına yapılan 11.Petran kar Şenliği yoğun bir kalabalıkla yapıldı. Kar üstünde kayan doğaseverler karın zevkini çıkardı.

İkizdere’nin Meşeköy’ünde 11.kez yapılan Petran Üzme Tahtası şenliğine bu yıl çok fazla bir katılım oldu. Sahilde kar görmeye hasret kalan sporsever insanlar araçlarıyla akın akın 2000 metredeki Petran köyüne akın etti. İkizdere Jandarma Trafik ekiplerinin can ve mal güvenliği tarafından kar lastiği ve zincir olmayan araçların Kama köyü sapağından sonra Petran köyüne geçişlerine izin vermemesi dikkat çekti. İkizdere Kaymakamı Adem Topaca, ,İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı, İl Turizm ve Kültür Müdürü İsmail Hocaoğlu, Orman İl Müdürü Abdi Ekşi, Hemşin Kaymakamı Coşkun Öztürk’ten başka resmi protokolden kimsenin şenliğe katılmadığı görüldü. Rize Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Muzaffer Turan, Kanserle Mücadele ve Yaşam Derneği Başkanı D.Nilüfer Emen, İkizdere Arama Kurtarma İDAK ve İkizdere Sağlık Merkezi acil ekipleri oluşabilecek kazalara ilk müdahalede bulunmak için şenlik alanında yerlerini aldı. Çaykur seyyar Çay aracı kar katılımcılara sürekli sıcak çay ikramında bulundu.


 

Eski adı Petran olan Meşeköy’de Muhtarlık öncülüğünde tarafından bu yıl 11’inci Petran Kayak Şenliği düzenlendi. Şenliğe katılanlar, tahtalarla araba lastikleriyle kayak yapan köylüleri zevkle izledi. Yörede Üzme Tahtası olarak adlandırılan tahtalarla dik yamaçlarda kayak yapan köylüler, heyecanla izlendi. Şenliklerde, köylülerin katılımı ile kayak yarışları gerçekleştirildi. Yaklaşık 30 kayakçının aynı anda 500 metrelik dik yamaçtan üzme tahtalarıyla kaymaya başladı. Kayan ve yarışanlardan bazıları çarpışırken, bazıları da dengesini kaybederek, düştü.


 

BİRİNCİYE 1 KİLO PETRAN BALI

Yarışta bitiş noktasına ilk ulaşan Lütfü Kahraman birinci, Serkan Piral ikinci Şaban Havuz ise üçüncü oldu. Yarış sonunda birinciye 1 kilo Petran balı, ikinciye 500 lira ve üçüncüye ise çeyrek altın hediye edildi. Katılan davetlilere Türk Bayrağı, Petranboard yazılı kaşkol ve bere dağıtılan şenlik, serbest kayak yapılması ile sona erdi. 3 bine yakın kış sporlarına ilgi duyan vatandaş katıldı.


   İSMET KÖSOĞLU

Paylaş
380 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle