Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rizeli Öğrenciler Yurtdışından Döndü.

04 Şubat 2018

Rizeli Öğrenciler Yurtdışından Döndü.
İkizdere Fazliye –Hüseyin Turanlı Çok Programlı Anadolu Lisesinin öğrencileri Macaristan’da.

ERASMUS Programı kapsamında Macaristan’ın Budapeşte şehrine giden öğrenciler Rize ye döndü.                                 

Yayla turizminin Gastro Turizmi ile Desteklenmesi(Erasmus) Programı kapsamında Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği Eylem türü ile Budapeşte’ye giden öğrenciler Avrupa mutfağını inceledi.


 

Projenin amacının okulda ve proje ortağı okullardaki lise öğrencilerine aşçılık konusunda mesleki yeterliliklerini Avrupa mutfağını deneyimleyerek geliştirmelerini sağlamak olduğu belirtilen projede öğrenciler Macaristan’a gidip döndü. Proje ortakları arasında, Çamlıhemşin Çok Programlı Lisesi, Ekrem Orhon Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, İyidere Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Budapeşte Europa 2000 Nemzetközi Vallalkozası-Macaristan bulunuyor. 36.448 Euro(167.360.00 Tl) lik proje kapsamında yapılan etkinlikler 21.1.2018 tarihinde 20 öğrenci 4 öğretmen ile Macaristan’a gittiler. Avrupa mutfağını inceleyip uygulamalar yapacak öğrenciler  03.02.2018 tarihinde Rize’ye döndü.Aynı şekilde Macaristan’dan öğrencilerde ileriki tarihlerde Rize’ye ziyarete gelecek.


 

Öğrenciler tarafından uygulanan Macaristan proje hakkında bir açıklamada bulunan İkizdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Gündüz’Öğrencilerimizin bu proje sayesinde kendi alanlarında tecrübe kazanacaklarını ve mesleğinde nitelikli hale geleceğini düşünüyorum. Aynı zamanda Yurt dışından öğrencilerim gelmesi ilçemizin tanıtımı açısından önem arz etmektedir. Bu kurulan dostluk köprüsü sayesinde öğrencilerimiz yurtdışında da iş bulabilirler. Projede emeği geçen öğretmen, idareci ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum’dedi.


İSMET KÖSOĞLU

Paylaş
451 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rizeli Öğrenciler Yurtdışından Döndü. için 2 Yorum

  1. ESNAF dedi ki:

    MİLLİ EĞİTİM CAMİASINA TEŞEKKÜR EDİYORUM. İLÇEMİZDEN ÖĞRENCİLERİN YURT DIŞINA GİTMESİ VE BİR ŞEYLER ÖĞRENMESİ ÇOK GÜZEL BİR ŞEY.

  2. İkizdereli dedi ki:

    Milli Eğitim Müdürümüzü ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. İlçemize güzel hizmetler yapıyorlar. Allah razı olsun. İlçe halkı olarak her türlü desteğe hazırız.
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.