Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize’de Dolguda Kentsel Dönüşüm, Deniz Dolgusunda Hastane.

06 Şubat 2018

Rize’de Dolguda Kentsel Dönüşüm, Deniz Dolgusunda Hastane.
VALİ BEKTAŞ, RİZE’NİN TAMAMINI KAPSAYAN PROJELERİMİZ DEVAM EDİYOR

Rize İl Özel İdaresinin ‘2017 yılı Faaliyet Raporu ve Kesin Hesabı’ İl Genel Meclisi’nde görüşülerek kabul edildi.

Mehmet Kazancı Başkanlığında toplanan Rize İl Genel Meclisi’nde İl Özel İdaresinin 2017 yılı Faaliyet Raporu ve Kesin Hesabı görüşülerek kabul edildi.

Rize Valisi Erdoğan Bektaş’ın da katıldığı İl Genel Meclisi toplantısının ilk bölümünde İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Salih Kurtuluş, İl Özel İdaresinin 2017 yılı Faaliyet Raporu ve Kesin Hesabına ilişkin sunum yaptı.

İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Kurtuluş’un ardından bir konuşma yapan Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Rize’nin kalkınması ve hak ettiği yere gelmesi için yapılan tüm yatırımları İl Genel Meclisi üyeleri ile görüşerek, müşterek kararla gerçekleştirildiğini belirterek; “Rize coğrafi açıdan zor bir arazi yapısına sahip. Bu zor coğrafyanın bize en büyük nimeti çaydır. Çay, bölgenin uzun zamandır başlıca gelir kaynağı oldu, olmaya da devam edecektir. Dünyanın en kaliteli çayının, pazar payını arttırmak için gerek Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı gerekse Çaykur ile birlikte müşterek yürüttüğümüz projelerimiz devam etmektedir” dedi.


 

Rize Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikaların tamamına yakını 2018 yılı sonuna kadar üretime başlayacağını belirten Vali Bektaş, “OSB’nin tam kapasiteyle üretime başlamasıyla birlikte Rize’nin ekonomisine önemli bir katkı sağlayacak. Küçük sanayi sitesinin de Çiftekavak bölgesine taşınmasıyla birlikte Rize’nin sanayi potansiyelini arttırmış olacağız” şeklinde konuştu.

Son zamanlarda Rize dolgu alanında ‘Kentsel dönüşüm’ konusunun gündeme geldiğine değinen Vali Erdoğan Bektaş, “Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve Geçnlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın yakın zamanda Rize’ye yaptıkları ziyaretler esnasında bu konu hakkında detaylı görüşmelerimiz oldu. Dolgu alanı ile ilgili görüş ve projelerimizi bakanlarımıza sunduk. Projelerimiz bakanlarımız ve bakanlık bürokratlarınca kabul gördü. Şehir Hastanesi projesinin de dolgu alanında yapılması konusunda mutabakat sağlandı. Bu konuda RTE Üniversitesi ve Rize Belediye Başkanlığının yürüttüğü deniz dolgu çalışmalarını da bir bütün içine alarak Rize’yi çağdaş bir görünüme kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.

Rize’de çaydan sonra gelen kavram turizm…

Rize’de çaydan sonra, en önemli gelir kaynaklarından birinin de turizm olduğunun altını çizen Vali Bektaş, “Rize’nin turizm konusundaki zenginliklerini saymakla bitiremeyiz. Bu konuda hedeflerimiz var. Hedeflerimize ulaşmak için hep birlikte çalışmalarımıza devam ediyoruz. Katkılarınızdan dolayı siz İl Genel Meclisi üyelerimize de teşekkür etmek istiyorum. Turizm konusundaki en önemli yatırımlardan biri de ‘Yeşil Yol’ projesidir. Proje kapsamında eksik alanları bu sene ihale ederek Trabzon-Arhavi arasında kesintisiz bir bağlantı sağlamayı hedefliyoruz. Bu büyük projelerin yanı sıra turizm altyapısında gerekli çalışmaları yerine getirmez isek; Rize’yi bütünüyle bir cazibe merkezi haline getirmemiz mümkün olmaz ve Rize turizmi belli bölgelerle sınırlı kalır. Bizde bu yüzden Rize’nin tamamını kapsayan ve hiçbir bölgeyi ihmal etmeyen ciddi turizm altyapı çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.


 

Çevresindeki ateş çemberine rağmen, Türkiye’nin iç huzurunu sağladığına vurgu yapan Vali Bektaş, “Türkiye, çevresindeki ateş çemberine rağmen iç huzurunu sağlayan bir ülke. Bunca olumsuzluğa rağmen büyük çaplı yatırımlara da imza atan bir ülke. Bu projeler arasında Rize-Artvin Havalimanı ve Ovit Tünelini de sayabiliriz. Bu iki projenin tamamlanmasıyla Rize her anlamda değişecek ve gelişecek” dedi ve Afrin’de yürütülen operasyona katılan Türk Silahlı Kuvvetleri personeline başarı dileklerinde bulunarak, tüm şehitlere Allah’tan rahmet ve gazilerimize de minnettarlığını ifade etti.

Paylaş
1.112 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize’de Dolguda Kentsel Dönüşüm, Deniz Dolgusunda Hastane. için 12 Yorum

 1. Çayelinden dedi ki:

  Sayın valim,sosyal medya okadar gelişti ki ,ülkemizin neresinde tat üstüne taş konsa haberimiz oluyor.Yalnız,devamlı göç veren şirin ilimiz Rize ye sıra gelince nedense işler hep ağırdan alınıyor.Bakın bir ovit sevdamız vardı,şükürler olsun bunu gerçekleştirdik,ne hikmetse buna inatmıdır nedir ,Trabzonun dağlarında delinmedik tünel bırakılmadı.Az önce haber de okudum,Demiryolu projesi Trabzonun adı geçiyor,SAMSUN-SARP demiryolunun adını bile yapan yok.Yanlış anlaşılmayayım,Trabzon da benim ülkemindir,ancak hizmet ve yatırım da da adalet gerekmektedir.Benim ülkem kalkınmakta olan bir ülke ve kaynaklarımızı etkin ve verimli kullanmamız gerekmektedir.Rize de yapılması gereken projelere bakıyorum,bütün çalışmalar Rize merkez ve Batı ilçelerinde.Doğu ya da birazcık bakmanız gerekmektedir.Bizim milletvekilimiz yok sayılır diye bizlere üvey evlat muamelesi yapmayın.Neden şehir hastahanesi için dolguya okadar para harcayacağınıza çayelinde yapın şunu.İlle de Rize merkezde olsun diye yazık deyilmi okadar dolgu masrafına,Ayrıca kamu kaynaklarını etkin ve verimli kullanmak lazım.Bakın,Büyükköy,demirhisar limanköy arasında 18 metre genişliğinde bir yol yapılıyor,yaklaşık kamuya maliyeti 100 trilyonun üzerinde olacak,ne işe yarayacak,bu yolun yapılması 50 sene sonra bile gerekmezdi,Mevcut yaolu asfaltlasanız yetmezmiydi,yazıktır,günahtır,Allah bunları hepimizden soracak.

 2. Rize li dedi ki:

  Rize şimdiden deniz dolgusu ile oyalanıyor.bu dolgu 30 yılda biter, sonra hastane için gelecek yetkililer burada hastane olmaz deniz suyu tuzludur der bu kez de hastane iptal edilir.uyan Rizeli.

 3. Ali Türk dedi ki:

  Milletle artık alay etmeyin

 4. AHMET DEMİR dedi ki:

  X ANLATIN ANLATIN HEYECANLI OLUYOR

 5. rizeden dedi ki:

  Rize devlet hastanesi %60 kapasiteyle çalışıyor.şehir hastanelerinden amaç sağlığı tamamen özelleştirmedir.kim kimi kandırıyor.Devlet asla sağlıktan çıkmamalı.

 6. BALEVABAL dedi ki:

  deniz dolgusuna hastane el insaf

 7. rizeli dedi ki:

  şehir hastanesinin dolgu alanına yapılması rize şehri için son derece yanlıs bir karardır.rize kenti sürekli şehir merkezine yapılan kamu yatırımları nedeni ile büyüyemiyor.lutfen bu karar yeniden incelensin.ele alınsın.

 8. vatandaş/rizeli rıza dedi ki:

  yorum yapan değerli kardeşim davut bey.bir açıklama eklediniz,üst mah.leler neden imara açılamazmış.ve hiçbir zamanda aöılmayacaktır bilgisine nerden ulaştınız.sizden başkasi bilmiyor sanırım.bildiklerin duydukların doğru veya yanlişinda nedenini paylaşip,rizelileri uyarmanızı dilerim.

 9. Ali Sarı dedi ki:

  Ufak tefek şeylerle ve ufukta bile görünmeyen hayâlî yatırımlarla Rizeliyi oyalıyorsunuz! Bir Rizeli olarak hakkımı size helal etmiyorum

 10. DAvut dedi ki:

  riza bey üst mahaller hiçbir zaman imara açılmayacak bunu aklından çıkarma

 11. VATANDAŞ/RİZELİ RİZA. dedi ki:

  syn valim,daha yakında çevre şehircilik bakani ile bazi heyetlerin geldiğini bizlerde duyduk.ne hikmetse illede deniz dolgusuna karar kılan heyete neden rizenin tamami zaten dolgu alaniyken,neden yüzlerce dolgu alanında yapılan apattmanlarında en kısa süre içinde yıkılıp yenıden daha az katla yapılacağinida sordunuzmu.eğer geröekten bu binalar tehlike arz ediyorsaki,hangi şartlar altında deniz dolgusu üzerinde şehir hastanesi yapılacaktır.öyleyse sizlerin doldurduğu dolgunun zemini sağlamda,yıllar önce rahmetli ekrem orhonun dolgusundami pröplem vardi sormak geliyor.bizler vatandaş olarak endişe taşirken,siyasilerimizle bizleri yönetenlerin,onca tehlike varken görmemesininde hikmetini anlayamadık.trabzonda zamanla iki sokaktı,bir uzun sokak,birde maraş caddesiydi.yakın zamanda büyük şehir olmasındaki payın neler olduğunuda biliyoruz.şehir hava alanı pelıtlıden,sahilde beşrliye kadar,ortahisardan fatihekadar,eski meydandan nerdeyse erdoğduya ve hatta hatta Atatürk müzesine kadar uzanırken,diğer taraftan boztepeyekadar şehirle birleşirken bir şey olmuyorda,hemde o dik yamaçlarda,şehir büyütülebiliyorda,sıra rizeye gelince,açılmak yerine deniz doldurmakla uğraşiyoruz.hemde bile bile sağlam olmayan zeminlerde etüd ederek.ne hikmetse daha önceleri hastane için bazi bölgeler bakılmış,iki yerden birine k nerdeyse karar verilmişken,ne olduysa bir anda gündemden çıkarılmişti.rizelinin haykırışıyla gündem oldu fakat,buseferde syn yetkililerimizde bizlere deniz dolgusunu reva görerek,şehrin trafik ve park sorununa daha ağir bir yükle geleceklerdir.ozaman şunu sormak isterimki,neden dağ dibi yolu,salarha tünelleri,ptaşi ortapaz.Kalkandere yollarında kaplumbapa hızıyla giden çalişmalar yapılmiştirçevre yolunun anlamı daha varmıdır.hastanenin şehre en yakın köy beldede olmasi daha uygun olmazmiydi der,halkı aydınlatacak siyasi ve devlet büyüklerimizden gerekçeli anlaşilir sağlam bilgiler duymak adına,hayırlı kararlar alınmasını temenni ederim.

 12. tarafsız dedi ki:

  Çevre bakanlığı, dolgu alanına yapılan yapıları sağlam olmadıkları ve deniz suyu tahribatı sebebiyle yıkmayı hedeflerken, biz ise dolguya şehir hastanesi yapıyoruz. Bu hangi akla uygun? X
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle