Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Vatandaş isyanda. Rize’de Bir Garip İnşaat

06 Şubat 2018

Vatandaş isyanda. Rize’de Bir Garip İnşaat
Rize’de Portakallık Mahallesi sakinleri mahallede kaldırım üzerine yapılan inşaattan şikayetçi…

Portakallık Mahallesi sakinleri, mahallede yaklaşık 150 metrekarelik alanda belediye tarafından yapıldığı belirtilen inşaatı istemiyor. Bunun için yüzlerce imza toplayan mahalleli, hiçbir şekilde mahalle halkının fikrinin alınmadığını söylüyor. Portakallık Mahallesi sakinleri, topladıkları imzaları belediyeye, Bimer’e, Cimer’e, Ak Parti İl Başkanlığına, Kültür ve Turizm Bakanlığına, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına, Anıtlar Kuruluna gönderdi.


 

Belediye tarafından kaldırımın yanıbaşına inşa edilen binanın Fiskobirlik’e tahsis edilerek satış ofisi yapılacağı öğrenilirken, mahallede 250 yaşındaki anıt çınar ağacı ile cami silüetini bozduğu gerekçesiyle anıtlar kurulunun yapıya nasıl izin verdiği merak ediliyor.

Mahalle sakinlerinden Sefer Karamehmetoğlu, yıllar önce cami silüetini bozmasın diye çay alım yerini yer altına yaptıklarını belirterek, “Burada inşaat için bir alan yok, olmayan bir arsaya, kaldırımın üzerine inşaat yapılıyor. Bunu istemiyoruz, belediyenin bunu ne amaçla yaptığını bilmiyorum. Burası küçücük bir parsel ve yeşil alan olarak, oturma yeri olarak düzenlenmesini istiyoruz.” dedi. Karamehmetoğlu, mahallede bulunan cami ile 250 yaşındaki anıt çınar ağacının yanıbaşında silüeti bozan böyle bir yapıya nasıl göz yumulduğuna anlam veremedikleri ifade etti.

Mahalle sakinlerinden Kazım Şahin de; inşaatın durdurulup yeşil alan olarak düzenlenmesi için imza topladıklarını, mahallede hiç kimsenin bu yapıyı istemediğini belirterek, topladıkları imzaları Belediyeye verdiklerini söyledi. Belediye’den, Fiskobirlik’e tahsis edilecek bir satış ofisi yapıldığını öğrendiklerini söyleyen Kazım Şahin, mahalleli olarak bunu istemediklerini, buranın yeşil alan olarak kalmasını istediklerini belirtti.


 

KALDIRIMA İNŞAAT OLUR MU?

Daha önce Bağdatlı Mahallesinde yapılması düşünüldüğü belirtilen inşaattan, Bağdatlı Mahallesi halkının tepkisi üzerine vazgeçildiği ifade edildi. İnşaatın hemen arkasında şahıs arsası bulunduğu, parselin küçük olması nedeniyle buraya inşaat izni verilmediği belirtilirken, “Madem inşaat yapılabiliyor, mahalleli olarak biz alalım” dediğimizde belediyeden, “Siz alırsanız sadece yeşil alan olarak düzenleyebilirsiniz” cevabı aldıklarını söyleyen Portakallık Mahallesi sakinleri, “Belediyenin yapması gereken yeşil alanları vatandaş yapsın, belediye de olmayan arsalara inşaatlar yapıp rantiyecilik yapsın, ne ala memleket” diye dert yanıyor.

DENİZ VARLI

Paylaş
2.313 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Vatandaş isyanda. Rize’de Bir Garip İnşaat için 6 Yorum

 1. rizeli dedi ki:

  yapılan bu yanlıs derhal düzeltilmeli.yapı oradan yıkılıp kaldırılmalıdır.

 2. vatandaş. dedi ki:

  rızede fındıkmı varkı fıskobırlığe tahsıs edılıyor.
  amacı belli olmayn işlerlen uğraşmayalım.

 3. Halil Korkmaz dedi ki:

  Rizeliler ülke yönetiminde söz sahibi olunca Rize’ye özgü bu tür haksız hukuksuz, ucube ve kamunun hakkını da gasp eden bu tür inşaatlar ne yazık ki artık sadece Rize’de, Karadeniz’de değil, ülkenin her yerde var.

 4. temo dedi ki:

  ya kardeşım rızede beledıye varmı bu ınşaatın az otesınde turkıyede boyle uygulama yok cek cık yaptırıyorsun 5 metreden aşağı cekme yapamasın orda 2 metre cekıyor bırbucuk metre cıkma yapılıyor attık sayın reıs rızede ne beledıye var nede partı teşkılatı teşkılat olsa bunlara mudahale ederdı bır an once beledıye ve meclısını gorevden alması lazım reıs

 5. Ahmet Yılmaz dedi ki:

  Belediye diye bir kurum olması lazım fakat gerçek mi acaba? İşte bu konu tartışılır.

 6. A. İsmail Gündüz dedi ki:

  Rizede bu belediye başkanı Kasap olduğu sürece her yere her türlü inşaat olur. Gülbahar mahallesindeki kaçak ve ruhsatsız halı sahayı mahkeme ve encümen kararına rağmen 3 yıldır bırakın kaldırmayı mühürleyemiyen bir belediye var. Maalesef Rize ehliyetsiz ve kifayetsizlerin elindedir…
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle