Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize’deki Bu Garip İnşaatı TBMM Gündemine Taşıdı.

08 Şubat 2018

Rize’deki Bu Garip İnşaatı TBMM Gündemine Taşıdı.
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Başbakan Binali Yıldırım tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim. 06.02.2018

Mehmet Bekaroğlu

İstanbul Milletvekili

Rize ili Portakallık Mahallesi sınırları içerisinde bulunan yaklaşık 150 metrekarelik alanda (897 ada 7-8 nolu parsel) Belediye tarafından yapılan ve Fiskobirlik’e tahsis edilerek satış ofisi yapılacağı iddia edilen inşaata mahalle sakinleri tepki göstermektedir. Mahalle sakinleri yaya yolu üzerinde ve D-010 karayoluna 1 metre mesafede bulunan inşaata nasıl izin verildiğini anlamadıklarını ifade etmektedirler. Ayrıca inşaatın izni ve ruhsatı olmadan kaçak olarak yapıldığı, Rize Belediyesi’nin hiçbir ihale olmaksızın taşınmazı bir kişiye verdiği, inşaatın yapımında çekme mesafelerine uyulmadığı, trafik akışını ve yaya geçişini engellediği, karayolu onama sınırının ihlal edildiği iddia edilmektedir. Bunun yanında inşaatın, Tabiat ve Kültür Varlığı olarak tescil edilen, anıt ağaç statüsünde olan 250 yıllık çınar ağacına ve Portakallık Cami ve Cami müştemilatında yer alan tarihi eser niteliğindeki mahalle mezarlığının koruma alanına zarar verdiği belirtilmektedir.Söz konusu inşaat hakkında mahalle sakinleri yaklaşık 200 imza ile BİMER, Cimer, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Anıtlar Kuruluna inşaatla ilgili yazı göndererek endişelerini dile getirmişlerdir.Bu bağlamda;

 1. Rize Portakallık Mahallesinde 897 ada 7-8 nolu parsel üzerinde yapılan inşaat için ihale yapılmış mıdır? İnşaat Rize Belediyesi tarafından yasal prosedüre uygun olarak hangi yöntemle, hangi tarihte ve kime verilmiştir? Söz konusu alanda inşaat izni verilmesi uygun bulunduysa bunun adrese teslim bir biçimde yapılması eşitlik ve rekabet ilkelerine aykırı değil midir?

 2. İnşaatın izin ve ruhsatının olmadığı iddiaları doğru mudur? Bu konuda herhangi bir soruşturma başlatılmış mıdır?

 3. İnşaat izni verilirken inşaat alanında bulunan anıt ağaç ve tarihi eserler gözetilmiş midir?

 4. Vatandaşların izinsiz ve ruhsatsız olduğunu ifade ettiği, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü ve Trabzon Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğü’nün fikri ve görüşü alınmadan başlatılan, söz konusu inşaat konusunda sorumlularla ilgili soruşturma açmayı düşünüyor musunuz?

Paylaş
1.976 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize’deki Bu Garip İnşaatı TBMM Gündemine Taşıdı. için 3 Yorum

 1. rizeli dedi ki:

  bunun gibi niceleri var

 2. temo dedi ki:

  sayın vekıl rıze kurulalı berı kanuna uygun ınşaat ruhsatı cok az verılmıştır butun usulsuz ınşaatlar hep meclıs kararı bu ınşaatın 10 metre ılerısıne cek cık vermışler 2 metre cekmış 2 metreye yakın cıkma yapmış gundoğduda sayın vekılın ve başkan yardımcısının yaptığı ınşaata meclıs kararı ıle ruhsat verılmış ımar mudurunun ımzası yoktur meclıs uyelerı ımzasınla ruhsat verılıyor dunyada eşi benzerı yoktur ancak bızım başkan verır

 3. adm dedi ki:

  Rize belediyesi x.vatandas gitse balyozla o kaçak inşaatı bozsa dağitsa hiç suçu yok herhalde çünki resmiyette öyle bi bina yok.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle