Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize Meydan Projesinde Yeni Bir Tartışma Daha

09 Şubat 2018

Rize Meydan Projesinde Yeni Bir Tartışma Daha
Rize Belediyesi’nin meydan düzenlemesi adı altında Atatürk heykelini toplumsal alandan protokol alanına taşıması ve bu konudaki itirazlar halkımızın bilgisi dahilindedir.

Rize belediyesi, ikinci etap ihale kapsamında, Atatürksüz meydan projesini kamuoyu ile paylaşmıştır.

Ülkemizin içeride ve dışarıda sıkıntılı bir döneminde, Mehmetçiğimize tek vücut olarak destek olacağımız bu günlerde Rizeliler olarak, Rize Belediyesi’nin de 15 temmuz öncesi alışkanlıkları bir kenara bırakarak milletimizi birleştirecek bir tavır içerisinde olmasını ve katkı vermesini beklerdik.

Emperyalizmin, Türk’ü silme, Atatürk’ü silme, Cumhuriyeti yıkma arzusuna bilerek veya bilmeyerek katkı verilemez.


 

Rize ,kurtarıcı kahramanlarına kurucu Atalarına saygı ister saygı bekler.

Meydanlar, kentlerin yaşam kaynağıdır. Güçlü olayların kurtarıcı kahramanların kurucu liderlerin, insanlığa büyük hizmetleri olanların, tarihsel anılarının canlandığı yerlerdir. Ortak bellek oluşturur. Gelecek idealine katkı sağlar. Bir ticari alan bir rant alanı değildir. O kentin tüm paydaşlarının ortak alanıdır. Kişisel tercihlerle , ulus ötesi beklentilerle şekillendirilemez.

Yanlışta ısrarcı olmak değil yanlıştan dönmek erdemdir.

Bir kez daha Rize belediyesini Atatürksüz Rize meydan projesinden vazgeçmeye davet ediyoruz.

Ömer Toprak

Atütürkçü Düşünce Derneği Rize Şube Başkanı

Paylaş
685 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize Meydan Projesinde Yeni Bir Tartışma Daha için 6 Yorum

 1. Meydana kimlerin anıtı dikilmeli? dedi ki:

  meydana “şapka giymek istemiyoruz” dedikleri için asılan 8 rizeli şehidin anıtları dikilmelidir.

 2. ATAMI KULLANMAYIN dedi ki:

  Sen ve senin gibi Atatürk’ ün yaşam ve düşünce tarzını alamamış sadece adını kullanarak söz sahibi olanlar Atamdan elinizi çekin. Sizin yüzünüzden Millet Atatürk’ ü yanlış biliyor yeter da. Bir gün bu milletin sabrı taşacak

 3. Ali Taşpınar. dedi ki:

  Üzülerek söylüyorum. Atatürk’ le ilgili bazı insanlarımıza ne söylersek söyleyelim. onların dediklerimizi duymaları mümkün değildir.Ama yine de söyleyelim:Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ATATÜRK’ün heykeli şehrimizin en güzel yerini süslemelidir. HELE 100 YIL SONRA AYNI TEHDİT ALTINDAYSAK BUNU MUTLAKA YAPMALIYIZ.

 4. Fuat Sandalci dedi ki:

  Inonuculer ne zaman ATATURK’cu oldu. Ulu onderin adini kullanarak is ceviren kisiler dernek kurup milleti yonlendirip kiskirtmaya calisiyor. Bunlari yemezler bakin isinize inonucu yobazlar

 5. Mustafa dedi ki:

  Toplum kaç çeşit sınıflara ayrıldı belli değil fakat şu bi gerçek ki hiç kimsenin birbirine hoşgörüsü kalmamış.

 6. kapse dedi ki:

  iyi olur.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle