Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize Havalimanının Açılış Tarihini Açıkladı. VİDEO

01 Mart 2018

Rize Havalimanının Açılış Tarihini Açıkladı. VİDEO
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan Rize Havalimanı dolgu sahasında incelemelerde bulundu. Bakan Arslan’a incelemelerinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da eşlik etti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, dolgu çalışmaları devam eden Rize Havalimanı inşaat sahasında incelemelerde bulundu.

Bakan Arslan, inşaatla ilgili ilerlemelerin memnuniyet verici olduğunu belirterek “Karadeniz gibi dalgalarla mücadele edilen bir yerde bunu yapıyoruz; İnşaatla ilgili ilerlemeler gerçekten memnuniyet verici. İnşallah biz kısa sürede Rize Havalimanı’nı hizmete sunmuş olacağız” dedi.Artvin’deki Cankurtaran Tüneli’nin tamamlanarak bugün trafiğe açılacak olması nedeniyle düzenlenecek törene katılmak üzere sabah havayolu ile Trabzon’a gelen Bakan Ahmet Arslan, ilk olarak karayolu ile Artvin’e geçerken Rize’nin Pazar ilçesinde deniz dolgu çalışmaları süren Rize Havalimanı inşaatında incelemelerde bulundu.

Havalimanı ile ilgili teknik bilgiler verdi

Yetkililerden bilgi alan Bakan Ahmet Arslan, Türkiye’nin havacılık alanında geldiği noktaya vurgu yaptı. Bakan Arslan “Dünyanın gıptayla izlediği İstanbul’da 3. havalimanını yapıyoruz. Bunun yanı sıra Türkiye olarak denize Giresun-Ordu Havalimanı’nı yapmıştık. Şimdi Rize Havalimanı’nı yapıyoruz. Karadeniz gibi dalgalarla mücadele eden bir mahal de bunu yapıyoruz. İnşaatla ilgili ilerlemeler gerçekten memnuniyet verici ve inşallah biz kısa sürede Rize Havalimanı’nı hizmete sunmuş olacağız. Rize Merkez’e 34 kilometre, Artvin’e de 125 kilometre mesafede yaptığımız bu havalimanının alt yapısının inşaat bedeli yaklaşık 1 milyar 78 milyon, önemli bir rakam. Uluslararası hizmet verecek olması nedeniyle 3 bin metreye 35 metrelik pistimiz olacak. Havalimanının 60 metre genişliği olacak. Ana mendireğimizin boyu 3 bin 750 metre olacak, taban kesiti 135 metre genişliğinde olacak. Çünkü eksi 27 metrede denizi doldurmaya başlayınca yukarıda istediğimiz kesiti yakalayabilmek için geniş bir kesitte çalışmamız gerekiyor. 265 metreye 24 metrelik bir taksi yolumuz olacak. 120 metreye 240 metre bir apronumuz var ki 3 büyük gövdeli, üç küçük gövdeli aynı anda park edebileceğimiz bir aprondan bahsediyoruz. Mendirek içinin alanı yaklaşık 2 milyon metrekare, mendirek dışını da hesaba katarsınız 2 milyon 400 bin metrekarelik bir alanı doldurmuş olacağız” ifadelerini kullandı.

“29 Ekim 2020’de Rize Havalimanı’nı hizmete sunmak istiyoruz”

“18 milyon ton kategorik taş doldurarak mendireği yapacağız” diyen Bakan Arslan, proje ile ilgili teknik bilgiler vermeyi sürdürerek “Yine 17,5 milyon ton taş kullanarak pist apron pat sahalarını yapacağız. 50 milyon ton dolgu olmak üzere 85 milyon ton taş dolgusu yapacağız. Bugün itibariyle 70 ağır iş makinası günde 20 bin ton dolgu yapmak üzere çalışmalara başladık ve 9 buçuk milyon ton taş dolgu yağmış durumdayız ki bunun 6 milyon tonu kategorik taş değimiz direk mendireğin yapımında kullanılacak taş. Mendirek yapımıyla ilgili toplam taş ihtiyacının 18 milyon ton olduğunu düşünürsek, bunun yaklaşık üçte birini yapmış durumdayız. Havalimanının tamamını düşünürseniz de yüzde 11’ini geçmiş durumdayız. Nisan ayı içerisinde günde 8 bin ton ile 100 bin ton dolgu yapabilir hale geleceğiz. Nisandan itibaren işler çok daha hızlanacak, çünkü hedefimiz ve sözümüz var; 29 Ekim 2020’de Rize Havalimanı’nı hizmete sunmuş olmak. Gerek bu bölgede yaşayan insanlarımızın erişimini kolaylaştırmak, gerekse doğa harikası bu bölgeye gelecek olan turistlerimizi çok daha hızlı ağırlayabilir olacağız” şeklinde konuştu.“Terminal binası yöre mimarisini yansıtacak”

Arslan, havalimanında yılda 3 milyon yolcuya hizmet edecek bir terminal binası da yapacaklarını belirterek “Bu yıl içerisinde terminal inşaatına da başlayacağız. Rize’nin ve Artvin’in özelliklerini de barındıran bu bölgeye has bir terminal binası için birkaç alternatif çalışma yapıyoruz” diye konuştu.

Bakan Arslan’a incelemelerinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Rize ve Artvin milletvekilleri, valileri ve belediye başkanları eşlik etti. İnceleme sonrası Bakan Arslan, beraberindekiler ile birlikte Artvin’e hareket etti.

(pazar53)

Paylaş
2.236 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize Havalimanının Açılış Tarihini Açıkladı. VİDEO için 14 Yorum

 1. Ahmet YILMAZ dedi ki:

  APRONMU NEDİR KÜÇÜK OLMUŞ BÜYÜK OLMUŞ BİZİMKİLER İÇİN NE GAM!!!

 2. 53 dedi ki:

  Tamam sen Trabzon’a gitmeye devam et.Herkes kapı dibine istiyor.Mantığa bak ya.En uygun yer orasıydı ondan.Hem konum hem de teknik değerlendirmeler açısından.

 3. MUHAMMED SARI dedi ki:

  RİZEDE ULAŞTIRMA BAKANINA TREN HATTI İÇİN HESAP SORULMADI MI? RİZE İÇİN ÖNEMLİ DEĞİL MİYDİ?

 4. MEHMET KAYA dedi ki:

  BİR ŞEYİ YAPIN DA TAM YAPIN KARDEŞİM

 5. AZİZ YAZICI dedi ki:

  SALARHA VADİSİNDE R.T.E EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ YAPILMASINA CANI GÖNÜLDEN İSTİYORUM İLGİLİ MAKAMLARA DUYRULUR VE ARZ EDİYORUM SALARHASPOR BAŞKAN YARDIMCISI AZİZ YAZCI DİYOR

 6. AZİZ YAZICI dedi ki:

  NİÇİN HAVA LANI RİZE RİZE MERKEZE YAPMADINIZ PAZAR GİDECEGİME TRABZON DAHA İYİ ÇÜNKÜ RİZE TRABZON KADAR MESAFE VAR PAZARA HERKES KENDİNİ TOPRAĞINI DÜŞÜNÜR RİZE Yİ DÜŞÜNMEZLER

 7. ALİ SARI dedi ki:

  Apronu niçin yeterli büyüklükte yapılmıyor, nihayetinde denizi doldurmak değil mi. Sonradan ah vah etmektense şimdiden apronu genişletmek için doldurulsun deniz, şimdi zor olmaz ama sonraya kalırsa zorlaşır

 8. Sultan ÇELİK dedi ki:

  Madem yapıyorsunuz yeterli büyüklükte yapın. Niçin hep sonradan aklımız başımıza gelir.

 9. KADİR dedi ki:

  BÖLGEMIZE YAPILAN HER YATIRIMI SAYGIYLA KARŞİLIYORUZ HAVA LIMANI DOĞAL GAZ ŞİMDI DE HIZLI TREN BOLGEMIZE ÜLKEMIZE KIM BIR TAŞ BIR DUVAR YAPARSA ONDAN ALLAH RAZI OLSUN İNSANLARIMIZ HER TURLU YATIRIMI HAK EDIYOR ESKILERIMIZ KOYLERDE YOL VERMEZKEN BUGUN HERKES RAHATLIĞİ DUŞUNUYOR ONLAR BILEMEDILER *

 10. İsim * dedi ki:

  Rize ye havaalanından önce tren yolu yapılsaydı daha iyi olurdu

 11. Anonim dedi ki:

  İsraf büyük günah lüzümlü işler dururken havaalanı yapmak.bence yanliş bi planlama ayni yusufeli baraji hikayesı gibi.

 12. HÜSEYİN TURAN dedi ki:

  BENCE APRONU KÜÇÜK YAPILIYOR! TOPLAM 6 UÇAK PARK YAPABİLECEK! GEÇEN GÜN TRABZON HAVALİMANINA İNDİM, AYNI ANDA 6 BÜYÜK UÇAK BİR KARGO UÇAĞI VE BİR TANEDE ÖZEL UÇAK VARDI! VE BİR O KADAR DAHA YER KALMIŞTI! RİZEDEKİ ONUN HEMEN HEMEN YARISI, 7nci UÇAK İNEMİYECEK HAVALİMANIMIZA! BUNU YETKİLİLER DÜŞÜNMELİ VAKİT GEÇMEDEN PROJE DEĞİŞTİRİLMELİ BENCE…

 13. Tevfik Ağansoy dedi ki:

  O tarih hangi tarih? 90 milyon taşın 9 milyonu taşındı. Bu hızla 10 senede biter. Hedef 2028 haydi rizeli bas oyları…

 14. İsim * dedi ki:

  inşallah o tarihte açılır. beklemek istemiyoruz artık
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle