Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Memur ve Emekli Bu Haberi Bekliyor. İki Maaş İkramiye.

05 Mart 2018

Memur ve Emekli Bu Haberi Bekliyor. İki Maaş İkramiye.
2 bin 62 lira bayram ikramiyesi, bu ay KPDK’ya taşınacak. Memurlar ve memur emeklileri için anlaşma sağlanırsa, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine de ikramiye yolu açılacak.

Milyonlarca memur ve emeklinin gözü Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantısına çevrildi. Bayram ikramiyesi isteyen memurların ve emeklilerin heyecanla beklediği toplantı, bu ay yapılacak. Toplantıda bayram ikramiyesinin masaya yatırılması beklenirken, memurlar ve memur emeklileri için anlaşma sağlanırsa SSK ve Bağ- Kur emeklilerine de ikramiye yolu açılacak.İKİNCİ TOPLANTI

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında gerçekleştirilen toplu sözleşme görüşmelerinde ele alınan ancak karara bağlanmayan konular KPDK gündemine geliyor. Toplu sözleşme sonrası ilk KPDK toplantısı Kasım’da yapılmıştı. İkinci toplantı ise bu ay gerçekleştirilecek. Toplantıda, memurlara ve emeklilere Ramazan ve Kurban bayramlarında ikramiye verilmesi taleplerinin de ele alınması bekleniyor. Memur- Sen, toplu sözleşme masasında ikramiye tutarının ‘en yüksek devlet memuru aylığının (ek gösterge dahil) 2 katı tutarında’ olmasını istemişti. Bu rakam, toplu sözleşme döneminde bin 951 liraya tekabül ediyordu. Şimdi ise 2 bin 62 liraya denk geliyor.UMUTLU BEKLEYİŞ

Toplantıda anlaşma sağlanırsa, memurlara ve memur emeklilerine yılda 2 kez ikramiye dönemi başlayacak. Bu, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine de ikramiye yolunu açabilecek. Çünkü Memur-Sen’in daha önce memur emeklileri için talep ettiği promosyon, tüm emekliler için hayata geçirilmişti. SSK ve Bağ-Kur emeklileri de Ramazan ve Kurban bayramlarında 1’er maaş ikramiye verilmesini istiyor. Türkiye Emekliler Derneği yetkilileri, “İkramiye memur emeklileriyle başlayıp işçi ve Bağ- Kur emeklilerine de yaygınlaştırılabilir. Bir kararnameyle düzenleme yapılabilir. Yılda 2 defa bayramlarda bir maaş tutarında ikramiye uygun olur düşüncesindeyiz” demişti.

Kamuda 30 yıldan fazla hizmeti olmasına karşın ikramiyesini 30 yıl üzerinden alanlara ek ödemeler sürüyor. Geçen yıl başvurup ek ikramiyesini alanlara, varsa kalan ödemeleri bu aydan itibaren yapılacak. Memur emeklileri, geçen yıl hangi tarihte ek ikramiyelerini almışlarsa, bu yılın aynı döneminde ödemeleri 1 yıllık faiziyle birlikte yapılacak. Yasada ikramiyenin 7 bin 500 liraya kadar olan kısmının başvuru tarihinden itibaren 3 ay içinde, varsa kalan kısmının ise ilk ödeme tarihinden itibaren hesaplanacak kanuni faiziyle takip eden yılın aynı ayı içinde verileceği karara bağlanmıştı. Emeklilere ilk ödemeler Mart 2017’de başlamıştı.

Sabah

Paylaş
1.309 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Memur ve Emekli Bu Haberi Bekliyor. İki Maaş İkramiye. için 7 Yorum

 1. İsim * dedi ki:

  Bir iki senede böyle oyalarlar. Maaş artışlarını ikramiyeden mahsup ederler.Verilecekte değişen bir şey olmaz. Emekliye, çalışana, pastadan verilecek payın büyütülmesi önemli olandır.

 2. İsmail ÜLGER dedi ki:

  inşallah.

 3. AYNA dedi ki:

  VAR MI BÖYLE BİR ŞEY !!

  Memur ve memur emeklileri mi sadece alacak diğer emekliler insan değil mi böylesine saçma iş olmaz cidden yazıklar olsun eğer böyle bir şey yaparlarsa

 4. İsim * dedi ki:

  7 haziran seçimlerinden önce chp ve mhpnin ortak seçim vaadi idi. hem çalışanlara hem de emekliye. kimse istememiş olacak ki mevcut iktidara oy verdiler. Şimdi beklesin dursunlar.

 5. ceyran doğanay dedi ki:

  bence EK GÖSTERGE OLMAYAN 657 ÇALIŞANLARA VERİLSİN.EK GÖSTERGESİZ KİMSE KALMASIN .OY ALMAK İÇİN YAPILIYORSA SONRA BUNU KESEBİLİRLER.

 6. hamdi dedi ki:

  işçi alıyor da memur neden almıyor, emekli neden almıyor? onlar yetim mi onların başı kel mi onlar bu ülkenin vatandaşı değil mi???

 7. misafir dedi ki:

  avuçlarımızı yalarız
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle