Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Ankara’daki “Rize Günleri” 2 Yıldır Yapılamıyor.

06 Mart 2018

Ankara’daki “Rize Günleri” 2 Yıldır Yapılamıyor.
Geleneksel hale gelmiş olmasına rağmen Ankara’daki “Rize Günleri” 2 yıldır yapılamıyor.

Ankara’daki Rizeliler soruyor: Ankara’da “RİZE GÜNLERİ” yapılmasına kim (ler) engel oluyor?

Ankara’da Rizeliler adına önemli hizmetler yapan ve Rizelilere önemli mekanlar kazandıran Ankara Rizeliler Derneği Başkanı İdris Kansızoğlu, Derneğin önemli gelir kaynağı olan Ankara Rize Günlerinin 2 yıldır yapılamadığını, oysa buradan elde edecekleri gelirlerle yeni hizmetlere imza atmak istediklerini belirtmekte.

2007 Yılında kurulmuş olan Ankara Rizeliler derneği hatırlanacağı gibi bir süre önce yolsuzluk iddialarıyla çalkalanmış, 2014 tarihine kadar yapılmış olan” Rizeliler Günleri” gelirlerinin o gün görev yapmakta olan bazı dernek yöneticileri tarafından iç edildiği öne sürülmüş, konu yargıya intikal etmişti.


Bu tartışmalar çerçevesinde 2014 yılında gerçekleşen değişimle de İdris Kansızoğlu başkanlığında yeni bir yönetim göreve getirilmişti.

Kansızoğlu, göreve geldikten sonra ancak 2 yıl “Rize Günleri”ni yapabilmiş, daha sonra bu günlerin yapılmasına Rize cephesinden olur çıkmamıştı.

4 yıl önce göreve gelmiş olmasına ve gelir getirici olan “Rize Günleri”ni sadece 2 yıl yapabilmesine rağmen, Kansızoğlu ve yönetimi bu süre içerisinde Derneğe Önemli yerler kazandırdı.

Derneğe Kızılay merkezinde teraslı 300 metrekare dernek binası kazandıran Kansızoğlu, Altındağ hamam önünde de Rize Konağını derneğin mülkleri arasına kattı.

Ankara Rizeliler Derneği, hemşehrilerimizin bir araya gelmesine imkan sağlamak için Keçiören Subay evleri park içinde bir çay bahçesini de derneğe kazandırdı.

Kansızoğlu,şimdi de dernek olarak Ankara’da okuyan Rizeli Yüksek Okul kız öğrencilerine hizmet verecek olan bir kız yurdunu hizmete sokmanın uğraşları içerisinde. Bunun için seçilmiş yer olan Cebeci’deki Yüksek Öğrenim Kız yurdunun, kredi yurtlar Müdürlüğünden temini için son aşamaya gelinilmiş durumda.

Ankara Rizeliler Derneğinin mega projesi ise Ankara’da bir RİZE KÖYÜ yapmak. Bunun için Ankara Çubuk Bölgesinden 58 dönümlük bir alan Milli Emlaktan Çubuk belediyesine tahsis edildi. Çubuk Belediyesi de bu yeri Ankara Rizeliler Derneğine tahsis ediyor.


Rize Köyü’nde Rize’ye ait bitkiler, meyveler bulunacak ve mesire yeri olarak kullanılacak bu yerde günübirlik ihtiyaçlara cevap verecek tesisler de yer alacak.. Böylece buraya gelenler adeta Rize havasını teneffüs etmiş olacaklar.

Ankara’da Rizeliler adına en güzel hizmetleri yapmaya çalıştıklarını belirten Kansızoğlu, önlerindeki engellerin başında gelir yetersizliğinin geldiğini, bunun için Rize Günleri’nin yapılmasına ihtiyaç olduğunu vurgulamakta.

Bunca güzel hizmetleri görüp, bu hizmetlerin daha da artması için çaba sarfeden Ankara Rizeliler Derneğinin, “RİZE GÜNLERİ “yapılması taleplerinin neden karşılanmadığı merak konusu.

Şimdi sormak gerek; Ankara’da RİZE GÜNLERİ “yapılmasını kim(ler) engelliyor?

Paylaş
643 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Ankara’daki “Rize Günleri” 2 Yıldır Yapılamıyor. için 11 Yorum

 1. ismail k. dedi ki:

  hayırdır admin yorumları torpille mi yayınlıyorsun. bir önceki yorumda hakaret yok küfür yok.

 2. yalçın dedi ki:

  hiç bir rizeli kendi şahsi menfaatı olmayan bir işi yapmaz ben dahil inanmiyorsanız kendinize sorun

 3. erguvan dedi ki:

  Ankara da rize günlerinin yapılamamasının sebebi Ankara rizeliler derneğidir fason olarak kurulan dernektir.Tamamen ticari zihniyete odaklı tanıtım amacı gütmeyen neye hizmet ettiği belli olmayan yaptığı rize günlerinde rizeli firmalara yer vermeyen rizeliye yakışmayan tutum sergileyen dernektir.Rize günleri federasyon çatısı altında yapıldı ve gayet güzel oldu ses getirdi turizm elçisi oldu.Rize günlerinin yine aynı coşku ve geniş katılımla federasyon çatısı altında yapılmalıdır.yalandan kim ölmüş kim kazanmış 4- 5 trilyon gelir bu mümkün mü uydurma.Ankara rize derneği rize ye ne kazandırmış kendilerine kazandırmış. altındağ hamam önünde ki rize konağı nasıl derneğin mülkü oluyor sadece işletmesini yapıyor kim satmış kimden almışlar kaça almışlar açıklasınlar…

 4. MEHMET KAYA dedi ki:

  NİÇİN ANLAMAMAZLIKTAN GELİYORSUNUZ, BUNA İZİN VERECEK OLAN MERCİ BELLİ DEĞİL Mİ? EEEEE…

 5. Reis dedi ki:

  Nokta kadar X X olan biriyseniz bu iddiaların her hangi birini ispat edersiniz.

 6. GERÇEK RİZELİ dedi ki:

  ORADAKİ RİZELİLER BİR ARAYA GELEMİYOR BİRBİRLERİ İLE BİRBİRİNE DÜŞMÜŞLER. X BİR KISIM RİZELİ KENDİNE ÇALIŞIYOR. DİĞER BİR KISMADI KENDİNE. DÜŞMÜŞLER BİRBİRİNE. KENDİLERİ BİR ARAYA GELEMİYORLAR. BİRLİK VE BERABERLİĞİN OLMADIĞI BİR YERDE ETKİNLİK NASIL OLUR. SON RİZE GÜNLERİNDE BU YAŞANDI. ÇOĞU BÜROKRAT SİYASETÇİ GÜNLERE KATILMADI. ACABA NEDEN.

 7. Ankara Çayeli dedi ki:

  Metin sazı ele almışsın ancak memur53 diye yazmışsın. Hiç uğraşma bu işleri bu duruma getirenler üstüne basa basa söylüyorum sizlersiniz. Anlamadığım ne biliyormusunuz senin patronla diğer grubun patronu aynı yere X yapıyor.

 8. İsmail K. dedi ki:

  İdris Kansız çok masummuş gibi demeç veriyor. Ankara da Rizelileri bölenler XX XX XX XX SX vs isimlerdir. Yaptıkları veya yapacaklarını idda ettikleri herşeyi rizeliler için değil kendileri için istiyorlar.Ankara Rize günlerinde stand işletenler çorumlu yozgatlı kırşehirli vb çevre illerden satıcılar var. Laz böreğinden fazla künefe muhlama yerine adana dürümcüye raslayabilirsiniz. Onun için geçin bu işleri dernek yapılanmasını bile başkası yönetimi almasına göre yapıyorlar.

 9. recep dedi ki:

  Ankara Rizeliler Derneğini 4 yılda derneğe kazandırdıkları nedeniyle kutluyorum. Bunlara destek olmak yerine köstek olanları da kınıyorum. Daha önceki yönetimin Rize Günlerinden elde ettikleri 4-5 trilyonluk gelirleri ne yaptıklarını kimse sormayacak mı?
  Bu kişilerin hala piyasada dolaşmaları da utanç verici..

 10. memur53 dedi ki:

  Hani Rize günlerinin amacı Rizenin tanıtımını sağlamaktı, gerçi milletin Rize günleri sayesinde ne kadar rizeyi tanıdığı meçhul ya neyse… örnek veriyorum derepazarı iyidere ölçeğinde ilçelerin bu günler için yapmış olduğu masraf ortalama 50 bin liradır peki ellerine ne geçiyor hiç o parayla en az 25 30 öğrenciye senelik burs verilir veya kendi ilçelerine bir değer kazandırırlar ,parayı veren valilik kaymakamlık belediyeler işin neredeyse tüm yorgunluğunu çeken onlar ama reklamı yapan , övgüleri alan , mülkleri kazanan kim dernekler böyle bir dünya yok bence de isabet olmuş yapılmaması fikir kimden çıktıysa tebrik ediyorum

 11. asker dedi ki:

  Rizeye hizmetin havaalaninin, lojistik merkezin, hızlı trenin ,Hastahane külliyesinin kazandırılmasini kim engelliyor ve bu zamana kadarda engellemişse hatta çaykurRizesporun geçen sezon son maçinda kendi sahasinda son yedi haftada hiç galibiyet alamamiş Bursaspora saha içindede anlaşma olduğunu fiilen ağzını kapatarak rakip takim futbolculariyla konuşan ve alevere dalevere işleri çeviren trbzn’a bu Ankara Rizeliler gününün toplattırılamamasını içişleri bakanliğindanda bilgi ve izin verilmiyorsa sebebini meclis kürsüsünde cevabı istenecek sualin sorulması Neticesinde herhalde bu muşkilin cevabı alinacaktır ümidindeyiz.”HERŞEY RİZE İÇİN”
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle