Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Emanete Riayet Edilmeyecek. Yüksek Binalar Çoğalacak.

07 Mart 2018

Emanete Riayet Edilmeyecek. Yüksek Binalar Çoğalacak.
KIYAMETİN ALAMETLERİ

Kıyamet gününün alametleri, kıyametin kopmasından önce vuku bulan ve kıyametin yakın olduğunu gösteren işaretlerdir. Alimler, kıyametin, küçük ve büyük olmak üzere iki türlü alâmetleri olduğunda ittifak etmişlerdir. Küçük alâmetleri, -genellikle- kıyametten uzun bir süre önce vuku bulur. Bu alâmetlerin kimisi vuku bulmuş ve bitmiş, kimisi tekrar edip durmakta, kimisi ortaya çıkmamış, ama ortaya çıkmaya ve devam etmeye başlamış, kimisi de şimdiye kadar henüz ortaya çıkmamıştır. Fakat bunlar, her söz ve fiilinde doğru olan ve Allah Teâlâ tarafından da tasdik olunan Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.S)’in haber verdiği gibi mutlaka vuku bulacaktır.


Emanete riayet edilmeyecek. Yüksek binalar çoğalacak.

Namaz kılanlar azalacak. Kötülük, fuhuş ve zina yayılacak.

Yöneticiler insanlara zulmedecek. Sadece din dışı ilimler öğrenilecek.

Liderliğe elverişli kimseler azalacak. Sarhoşluk veren içkiler yaygınlaşacak.

Açıklık yayılacak, hayasızlık çoğalacak. Cihat ve irşat faaliyetleri terk edilecek.

Adam öldürme olayları ve fitne artacak. Toplumlar geçmişlerine lanet okuyacak.

Kadınlar erkeklere benzemeye çalışacak. Fasıklar toplumun efendisi haline gelecek.

İlim ortadan kalkacak, cehalet yerleşecek. Şerrinden korkulan kimselere itibar edilecek.Seviyesiz ve şahsiyetsiz kişiler yönetici olacak. Kur’an’ın önemi insanlar tarafından unutulacak.

İnsanlar hayatlarından bıkarak ölülere imrenecek. Camiler süslenecek, ama ibadete önem verilmeyecek. Camiler çok, cemaat yok derecesine gelecek. Kadınlar sosyal konum açısından ön plâna çıkarılacak. Erkekler erkeklerle, kadınlar da kadınlarla yetinecekler.

Ebeveyne isyan edilip, beyler hanımlarının emrine girecek. (İslam Ahlakı)

 

BAYRAM ALİ KAVALCI

Paylaş
658 Kez Görüntülendi
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Emanete Riayet Edilmeyecek. Yüksek Binalar Çoğalacak. için 5 Yorum

 1. KASIM güloğlu dedi ki:

  İnsanlar mezarlıklardan geçerken şöyle diyecek ey ölüler siz kalkinda birazda biz yatalım dünya öyle hale gelecek

 2. B.ALİ KAVALCI dedi ki:

  Mustafa dedi ki, yorumunu yazan sahte isimli kişi yorumuna bakılınca, bendenizden hoşlanmayan, yazdığımı çarpıtan ve yazılanları başka mecraya çekmek isteyen bir fitne.
  İslamı bilmeyen bu maksatlı, cahil kişinin, kaynak gösteren yazdığım, “kıyametin alametleri” yazımın yöneticilerle ne alakası vardır. Bu alametlere dünya yüzünden yaşayan milyarca Müslümanları, yanı her birimizi ilgilendiren alametlerdir. Bu gibi şahsımı hazmedemeyen bozuk kaplı ve bozuk niyetli, bozuk kafalı kişileri Allah-ü telaya havale ediyorum. Her zaman dediğim gibi, “GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ.” B.A.K.

 3. HEDEF 2019 dedi ki:

  SAYMIŞ OLDUĞUNUZ ŞIKLARIN HEPSİ GERÇEKLEŞMİŞTİR.CİHAD SACECE KILIÇLA YAPILAN BİR EYLEM DEĞİLDİR.CİHAD ALLAHI BUYURUYORKİ HOŞUNUZA GİTMESEDE DÜŞMANLA SAVAŞMAK ÜZERİNİZE FARZ KILINDI.KIZLAR ERKEKLERE.ERKEKLER KIZLARA BENZEDİ ZİNA AYYUKA ÇIKTI.ZİNA SUÇ OLMAKTAN ÇIKARILDI.GÜÇLÜ HAKLI MAZUM SUÇLU OLDU. ADALET ARAMAK HAİNLİK .KANDIRILMIŞLIK KAHRAMANLIK OLDU.

 4. Mustafa Demirci dedi ki:

  ALLAH O ZAMANIN (BU ZAMAN) FİTNESİNDEN BİZLERİ KORUSUN! AMİN

 5. Mustafa dedi ki:

  Hoca dikkat et yönetici lere dokunduruyorsun! bunlar in eleştiri ye tahammülü yok bilgin olsun
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle