Hoşgeldiniz   brazzers porno

Rize ve Bölgedeki 2017 Yatırımları Tamamlandı.

07 Mart 2018

Rize ve Bölgedeki 2017 Yatırımları Tamamlandı.
ÇORUH EDAŞ 2017 YILI YATIRIMLARINI TAMAMLADI

Elektriği prizden alırız. Priz bizim için her an emrimize amade olan güç kaynağıdır. Ancak geri planda onun bu hizmeti sunabilmesini sağlayan dev bir şebeke ve karmaşık süreçler var. Elektrik şebekesi insan aklının ortaya koyduğu en karmaşık sistemlerden biridir. Belki de en karmaşığıdır.

Trabzon, Rize, Giresun, Artvin ve Gümüşhane illerinde elektrik dağıtım hizmeti veren Çoruh EDAŞ şebekesinde, dağıtım hatlarının uzunluğu 55 bin kilometreden fazla; dünya çevresini Ekvatordan fazlasıyla saracak kadar.Böylesine büyük bir sistemde tüketicilerine kesintisiz kaliteli ve sürekli enerji sunabilmek için yatırımlarına aralıksız devam ettiklerini belirten Çoruh EDAŞ Şirket Müdürü Mehmet Aydın: “ 2017 yılı içerisinde, toplam 155 Milyon TL’lik yatırım yaparak, 1.750 kilometre havai hat, 390 kilometre yeraltı, 67 kilometre aydınlatma şebekesi hattıyla, 87 kilometre enerji nakil hattını tamamlayarak toplam 62,39 MVA’lık 250 adet dağıtım trafosu devreye aldık” dedi.

Çoruh EDAŞ 2018 YILINDA MASTER PLAN VE PROJE İLE YATIRIMLARINA YÖN VERECEK

Çoruh EDAŞ’ın yatırım çalışmaları hakkında bilgi veren Çoruh EDAŞ Şirket Müdürü Mehmet Aydın, 2017 yılında hedeflenen başarıyı sağladıklarını, 2018 yılında da hız kesmeden yatırımlarına devam edeceklerini belirtti.2018 yılında, elektrik dağıtım şebekesinde; talep artışının karşılanması ve tedarik sürekliliği, teknik ve ticari kalite parametrelerinin geliştirilmesi, müşterilerimize sunulan ve sunulacak hizmet kalitesinin artırılması ve ekonomik ömrünü doldurmuş şebekenin yenilenmesi amacıyla talep tahmini ve bölgesel gelişim parametrelerinden yararlanarak 5 ve 10 yıllık yatırım master planını güncelleştirilecek.

Master plandan elde edilen verilerle; bölgesel gelişim dinamiklerine ve yeni TEİAŞ trafo merkezi yatırım planlarına dayalı olarak; alternatif besleme kaynaklarının oluşturulması, sokak aydınlatma ihtiyaçlarının belirlenmesi, güncel imar uygulamaları ve talep gelişimi doğrultusunda yeni şebeke tesislerine yönelik master proje hazırlanarak yatırımlara yeni bir ivme kazandırılacak.

Paylaş
258 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize ve Bölgedeki 2017 Yatırımları Tamamlandı. için 2 Yorum

  1. gül dedi ki:

    yeterli ve güvenli hizmet alamıyorum

  2. mustafa dedi ki:

    bir projedir almış gidiyor. ama olanlara bakacak olursak… bu kurum özelleştirildiğinden beri rizede yaptığı yatırım anca fatura parası tahsil etmek bir de ödeyemeyenlerin elektriğini kesmek olmuştur. en son olarak apartmanlarda bulunan mekanik saatleri değiştirmişler onunda parasını aboneden tahsil etmişlerdi. ama sokaklarda bulunan ana sigortalara gelirnce; kabloları dağınık bir görüntü, ana sigortalar desen taş devrinden kalma. gerisinide sokaklarda gördüğünüz gibi..
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle