Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize’de 12 Ay Ulaşılan, 12 Turizm Kasabası

07 Mart 2018

Rize’de 12 Ay Ulaşılan, 12 Turizm Kasabası
 

Vali Erdoğan Bektaş’tan Kaçkarlardaki kış turizmi yapılanması konusunda özel açıklamalar. Vali Erdoğan Bektaş’Rizede karla kaplı Kaçkarlara 12 ay ulaşılıp turizm yapılabilecek 12 turizm kasabası hazırlıyoruz’ dedi.

Ayder’i omurga kabul ederek kış turizmi yapılacak alanları planlı bir şekilde düzenlemek istediklerini söyleyen Vali Erdoğan Bektaş Muhabirimiz İsmet Kösoğlu’na özel açıklamada bulundu. Vali Erdoğan Bektaş’Rize’de 12 ay boyunca turizm yapmak için program yaparak proje hazırlıyoruz. Önceliğimiz altyapı hizmetleri bakımından öncelik olan Ayderden başlayarak Rize genelinde 12 ayrı konaklama kasabası yapmak istiyoruz. Burada Ayder’i omurga olarak kullanıyoruz. Uçaktan inen adam 48 km. sonra gondola binebiliyorsa başlangıç ağımız burası olmalı. Marka olan yerleşim yerleri önceliğimizdir zira burada tanıtım konusunda eksiklik çekmeyeceğiz. Bunun için çalışmalara yatak ve ulaşım konusunda sıkıntısı olmayan Ayderden başlayarak Ovit ile devam edeceğiz.


 

Ovit Dağı Erzurum karayolu üzerinde olması daha geniş ve Anzer, Kabahor, Petran ve Cimil Vadileriyle bağlantılı olması avantajı ile önemli bir konumdadır. Ovit Dağına çıkarken en son köyümüz olan Sivrikaya köyünün yamaçlarında kayak yapacak potansiyel var. Burada da etüt çalışmalarımızı devam ederken önceliğimiz yapılaşma konusunda çarpıklığı önlemek istiyoruz. Geri dönüşü olmayan çarpık yapılaşmaya kesinlikle izin vermeyeceğiz. Çarpık yapılaşma olmaması için Köy İmar Planında 18.madde uygulanarak planlı bir proje hazırlıyoruz.

Çifteköprü projesini unutmuyoruz

Çifteköprü-Meleste Özel İdareye ait 40 dönüm arazi çok önemli ama yeterli değil. Köy Muhtarı ve heyeti bu araziyi 100 dönüme çıkartabilirse burada çok güzel tatil kenti olur. Yerli veya yabancı yatırımcı müthiş coğrafi tabiat güzelliğine hayır diyemez. Ama dediğim gibi 40 dönüm var olan arazi yeterli değil.


 

Yeşilyolda çalışmalara devam

Trabzon- Uzungöl’den başlayarak Artvin-Arhavi’den çıkacak Yeşilyol projemizde önemli aşamalar kaydettik. Uzungöl’den Eskice köyümüze devam eden Yeşilyol Anzer,Ridos,Ilıca köyü mezrası ve Çağrankaya yaylasını takip ederek devamında zirvelerdeki yaylaları aşarak Arhavi ye ulaşacaktır’dedi.

İSMET KÖSOĞLU

Paylaş
204 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize’de 12 Ay Ulaşılan, 12 Turizm Kasabası için 1 yorum

  1. Emre Yılmaz dedi ki:

    Hele şükür valinin bir röportajını okuduk. Rizede ne olup bittiğinden vatandaşın haberi olmalı
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle