Hoşgeldiniz   brazzers porno

Rize’nin “Kaçkar Yolu” Projesi Görüşüldü.

08 Mart 2018

Rize’nin “Kaçkar Yolu” Projesi Görüşüldü.
BAŞKAN AVCI VE BAŞKAN ALİM’İN ZİYARET ETTİĞİ İL GENEL MECLİSİ’NDE “KAÇKAR YOLU” PROJESİ GÖRÜŞÜLDÜ

AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı ile AK Parti Merkez İlçe Başkanı İshak Alim, Rize İl Genel Meclisini ziyaret ederek, katıldıkları meclis toplantılarının dördüncü birleşiminde “Kaçkar Yolu” projesi görüşüldü.

İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kazancı başkanlığındaki toplantıya, Çamlıhemşin Kaymakamı Okan Daştan, Hemşin Kaymakamı ve Pazar Kaymakam Vekili Coşkun Öztürk, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Salih Kurtuluş, Genel Sekreter Yardımcısı Ümit Hüseyin Sarı, Eski İl Genel Meclisi Üyesi ve Turizm Komisyonu Başkanı Emin Kanbur, İl Genel Meclisi Üyeleri ve İl Özel İdaresi Birim Müdürleri katıldı.

Toplantıda, Çamlıhemşin Kaymakamı Okan Daştan ile Hemşin Kaymakamı ve Pazar Kaymakam Vekili Coşkun Öztürk, meclis gündeminde yer alan ve Pazar, Hemşin ve Çamlıhemşin ilçelerinde güzergahı bulunan “Kaçkar Yolu” Projesi’nin ilk günden bugüne kadarki süreciyle ilgili meclis kuruluna bilgi verdiler. Aynı zamanda “Kaçkar Yolu” projesinin paydaşları olan Kaymakamlar Daştan ve Öztürk desteklerinden ötürü başta Meclis Başkanı ve Turizm Komisyonu olmak üzere tüm Meclis Üyelerine teşekkür ettiler.


Pazar kız kalesinden başlayan Ciha Kalesi ve Kale-i Bala ya kadar uzanan, takriben bin yıllık bir geçmişe sahip olduğu düşünülen ve hayata geçirilerek turizme kazandırılmak istenen tarihi yolla ilgili Pazar, Hemşin ve Çamlıhemşin Kaymakamları, İl Genel Meclisi Turizm Komisyonu ve yerel dinamiklerle yapılan ortak çalışmalar sonucunda “Kaçkar Yolu” adlı projeyi hazırlayan, Eski İl Genel Meclisi Üyesi ve Turizm Komisyonu Başkanı Emin Kanbur, projenin kısa, orta ve uzun vadedeki hedefleri hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi.

Kanbur, projenin tamamlanarak Vali Erdoğan Bektaş’a sunulduğunu ve desteklerinin alındığını ifade ederek “projemiz, 4 – 8 Temmuz 2018 tarihlerinde düzenlenecek faaliyetlerle hayata geçirilecek. Böylelikle her yıl aynı tarihlerde yapılacak doğa, tarih ve kültür yürüyüşüyle “Kaçkar Yolu’nu” turizm rotaları arasına sokmayı hedeflemekteyiz. Amacımız, Doğu Karadeniz’in ve ilimizin değerlerini yerli ve yabancı turistlere yaşatarak, ilimizin turizmden aldığı payı arttırmaktır. ” dedi.

Meclis Başkanı Mehmet Kazancı, AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı ile AK Parti Merkez İlçe Başkanı İshak Alim’in İl Genel Meclisine yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek ”İl Başkanımız ve Merkez İlçe Başkanımızın bizleri ziyaret ederek toplantımızı onurlandırması bizleri ziyadesiyle memnun etti. İl Başkanımızın aynı zamanda eski Meclis Başkanı olması hasebiyle meclisimizle olan iyi diyaloğu sayesinde yaptığımız çalışmaların birlik ve beraberlik içerisinde yürümesine büyük katkılar sağlamaktadır. Bu vesileyle İl Başkanımız ve Merkez İlçe Başkanımıza meclisimiz adına teşekkür ediyor, kendilerini her daim aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtmek istiyorum” dedi.

Meclis gündeminde yer alan “Kaçkar Yolu” projesine de değinen Başkan Kazancı, “yerel yöneticiler olarak ilimizin her anlamda öne çıkması adına mücadele ediyoruz. Bu çerçevede mecliste sunumu yapılan “Kaçkar Yolu” projesi, bizleri ilimizin turizm geleceği adına heyecanlandırmıştır. Tarihi ve kültürel varlıklarımıza gerektiği önemi göstermediğimiz kanaatindeyim. Bu tarihi ve kültürel varlıklarımızı kotuyup gelecek nesillerimize aktarmak bizim bir ödevimizdir. Bu bağlamda Ovit Tünelinin yakın zamanda hizmete girecek olması, bölgemizdeki beş yıldızlı otellerimizin artması ve havaalanı projemizin başlaması ilimizin turizm potansiyelini arttıracak çok önemli projelerdir. Bunun yanında İl Genel Meclisi olarak “Kaçkar Yolu” gibi projelerin gerek içerisinde oluyor, gerekse destek olmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla “Kaçkar Yolu” projesinin bu aşamaya gelmesinde emeği olan Çamlıhemşin Kaymakamı Okan Daştan, Hemşin Kaymakamı ve Pazar Kaymakam Vekili Coşkun Öztürk, Turizm Komisyonumuzun Başkan ve Üyeleri ile bir aşkla bu işi yürüten Eski İl Genel Meclisi Üyesi ve Turizm Komisyonu Başkanı Emin Kanbur’a teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.


Toplantının akabinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolaysıyla İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Salih Kurtuluş, Meclisin kadın üyelerine ve kadın çalışanlarına gül takdim etti.

Paylaş
370 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize’nin “Kaçkar Yolu” Projesi Görüşüldü. için 6 Yorum

 1. atmaça 53 dedi ki:

  Tutturmuşsunuz Trabzonlu burokratlar kendi beceriksizlerini birilerine havale etmeye.Trabzonu bu kadar eleştireçeğinize Rizede siyaset yapanları eleştirseniz doğru yolu bulaçaksiniz.Cumhurbaşkanımiz bizden ve tek yetkili.Meclis başkanimiz,Bakanımiz var ondan sonrada sağa sola çamur at yok öyle birşey.Trabzonlu hocalar olmasaydı hastanede ünüversıtede nerden bulaçaktık hacaları.Siyasilerin el birliğiyle Şaban Hocayıda gönderdiniz.Rizedeki STK sahip çıkabildinizmi bu haksızlığın karşısına.

 2. atmaça 53 dedi ki:

  Sayın İl başkanı temmuz ayında hastahanenin temelini ataçağiz demiştiniz bu hangı yılın 2023 nün temmuz ayımı öğrenmek istiyoruz çünkü pek birşey kalmadı.yoksa denizin üzerine kazıklar üstünemi yapılaçak.HASTAHANE Konusunu UNUTMAYAÇAĞİZ UNUTTURMAYAÇAĞIZ

 3. ABBAS dedi ki:

  YOLCU. ADAMIN DEDİĞİ NİYE ZORUNA GİTTİ ?TRABZONLUMUSUN YOKSA? ADAM DEDİKLERİNDE BAŞTAN SONA HAKLI. DÜNYAYI TİTRETEN BİR CUMHURBAŞKANININ MEMLEKETİ BU HALDEMİ OLUR BUNUN TEK SEBEBİ BÜROKRATLAR .ÖZELLİKLEDE TRABZONLU BÜROKRTATLAR.BAKIN ÜNİVERSİTEYE BAŞINDAN DİBİNE TRABZONLU.TRABZONLULAR ÇOK SEVERYA RİZELİLERİ.(SÖZDE) ELLERİNE FIRSAT GEÇSE RİZEYİ TRABZONA BAĞLAMAYA ÇALIŞIRLAR.

 4. Yolcu dedi ki:

  Eyy adam rumuzlu kişi, insanları ayıracağına Rize’mize Ülkemize ne fayda sağlayabilirim diye düşün. İl dışından gelenlere bu kinin çekememezliğin kıskançlığın nedir? Senden daha zeki, daha yetenekli, daha başarılı ise onu değil de sırf Rizelisin diye seni mi alsınlar işe? Ülke Vatan nedir bunu öğren önce. Rize’ye il dışından gelen ne kadar tanıdığım varsa hepsi de son derece zeki, Çalışkan, dürüst ve başarılı insanlar. Başkaları hakkında kötü düşüneceğine çalış çalış çalış.

 5. adam dedi ki:

  Sayın İL GENEL MECLİSİ BAŞKANİ VE ÜYELERİ bu projeyi ve başka Rizeyi rahatlatip isim yapacak projelere x katmayin inanin hem çabuk biter hemde yapilan bi şeye benzer.ALLAHİNİZİ SEVERSENİZ şundan bi misal alin karayolları bölge müdürlüğü onlarda(bu arada biz karayolları Rize bölge idik onu bile hazm edemediler şübeye çevirdiler) berlin utanç duvarı gibi şehrin önüne otobanı koydurttular.RİZELİ brokratlar istiyoruz .Önceden her şehrin kendi yetişmiş okumuşu ehli olani o şehrin resmi kurumları tarafindan imtihan olur seçilirdi çalişirdı şimdi başka şehirden gel çaliş kendi memleketinde vatandaş işsiz işsiz dolaşsin .Bu işede hükümetten buna çözüm

 6. Ahmet Yıldız dedi ki:

  Ne yolundan bahsediyorsunuz, 5 yıl önce bitmesi gereken Çevre Yolu 10 yıl oldu daha bitmedi. Önce bunu bitirin de Kaçkarlara sıra gelsin!
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle