Hoşgeldiniz   brazzers porno

Rize TİMYA Vadisinde 753 Konut Sahibini Buldu.

09 Mart 2018

Rize TİMYA Vadisinde 753 Konut Sahibini Buldu.
TİMYA VADİSİ’NDE 753 KONUTUN KURASI ÇEKİLDİ
 

Rize’de Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Rize Belediyesi’nin iş birliği ile yapılan 753 konut için kura çekimi gerçekleştirildi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen kura çekilişine Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, TOKİ Kentsel Yenileme Dairesi Başkanı Gürol Konyalıoğlu, Güneysu Belediye Başkanı Halil Turan, Rize Belediye Meclis Üyeleri ve hak sahipleri katıldı.


 

 
Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap konuşmasında, “Göreve geldiğimiz günden beridir Karadeniz’in parlayan yıldızı olan Rize’nin gelişimi ve ilerlemesi için tüm gayretimizle çalıştık. En büyük hedefimiz; temeli sağlam, uzun vadeli bir gelecek kurmaya odaklıdır. Özverili çalışmalar ile çocuklarımıza, vatandaşlarımıza güçlü, birlik ve beraberlik içerisinde mutlu bir Rize bırakabilmek içindir tüm gayemiz” dedi.
Başkan Kasap, “2012 yılında dönemin Belediye Başkanı Halil Bakırcı tarafından Rize’nin Yeniköy mahallesinde projelendirilen “Timya Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında bizler de önemli adımlar atarak 2014 yılında ihaleyi gerçekleştirdik. Gerekli olan tüm personel ve ekipmanlarımızı tamamlayarak 2015 yılında işe başladık ve bugün emeklerimizin karşılığı olarak hak sahipleri için kura çekimini gerçekleştiriyoruz. Her şeyden önce insanlarımızın daha sağlıklı ve güvenli evlerde oturmasını istedik. Ve tabii ki riskli alanlarda oluşan tehditleri ortadan kaldırıcı adımlar atmayı ve yerinde dönüşümü amaçladık. Vatandaşlarımızı mağdur etmeden ilerledik ve Rize Belediyesi olarak vatandaşlarımıza yaklaşık 4 milyonluk kira ödemesi yaptık” dedi.
 
Başkan Kasap, “Belediyemiz ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) işbirliğinde 78 bin metrekarelik alanda gerçekleşen çalışmalar neticesinde; 14 blok,  753 adet konut, 1 adet AVM, cami, çocuklarımız için 7 adet oyun parkı, kapalı ve açık otoparklar tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilecek. Proje kapsamında, konut bölgesinde AVM ve ticari faaliyetlerde yer aldığı için esnafla konut sahipleri iç içe bulunup geleneksel mahalle kültürü de yaşatılmaya devam edecek” dedi.


 

 
Başkan Kasap, “753 konutun kura çekimini yapıp inşallah sizleri sıcacık yuvalarınıza kavuşturacağız. Bu şekilde verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşayarak başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakanımız, TOKİ Başkanımız ve değerli yöneticilerimize hem şahsım adına hem sizler adına teşekkürlerimi sunuyorum. Bugünkü kura çekiminin çocuklarımıza, ailelerimize ve sevdiklerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
 
Rize Valisi Erdoğan Bektaş konuşmasında, “Herkes bir ev sahibi olmak istiyor. Herkes sahip olduğu evin iyi bir yerde olmasını istiyor. Evin coğrafyadan kaynaklanan sorunlar karşısında boynunun bükülmemesini istiyor. Evi sel basmaması lazım. Altındaki toprağın kaymaması lazım. Coğrafya zor. Bu coğrafyanın zorluklarını aşmada TOKİ Başkanlığımız güzel çözümlerle huzurumuza çıkıyor.” dedi.

 

 
TOKİ Kentsel Yenileme Dairesi Başkanı Gürol Konyalıoğlu ise TOKİ ve Rize Belediyesi olarak 2011 yılında başlattıkları kentsel dönüşümün kura aşamasına geldiklerini belirterek, “2011 yılında başlatmış olduğumuz süreçte hak sahiplerinin gayrimenkullerinin tek tek değerlendirmesini yaptık. Hak sahiplerinin yaklaşık 53 milyon liralık bir gayrimenkul değeri vardı. 701 hak sahibimiz bulunuyordu. Verasetleriyle 965’e ulaştı. Bu vatandaşlarımızdan 609 kişiyle farklı metrekarelerdeki konut karşılığında uzlaşma yaptık. Uzlaşmayan 216 vatandaşımızla ilgili kamulaştırma yetkisini kullanmak durumunda kaldık. Bunlar için yaklaşık 23 milyon 500 bin lira nakit para ödedik. Bugüne kadar da toplam 10,7 milyon lira kira yardımı yaptık.” dedi.
 
Konuşmaların ardından Vali Bektaş, Konyalıoğlu ve Başkan Kasap, Rize 2. noteri huzurunda 753 konut için ilk kurayı çekti.

Paylaş
824 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize TİMYA Vadisinde 753 Konut Sahibini Buldu. için 5 Yorum

 1. Tatar ramazan dedi ki:

  Daireleri kaç paradan sattılar? Merak ettim…

 2. Tevfik Ağansoy dedi ki:

  AVM Nin metrekaresi 3 bin tl eder mi? Hayatta etmez. İyi kasmış toki…

 3. birisi dedi ki:

  Projeyi başlatanlar nerede Vefasızlık yazık

 4. Tevfik Ağansoy dedi ki:

  Hesaba bak: Milletin gayrimenkulu 70 milyon arazi ev hepsi. Tokinin satış rakamı 750 ×200 bin =150 milyon 50 milyonda avm eder 200 milyon. Rizeli 130 milyon Tokiye borçlandı. Yapılan inşaat 80000+10000 eder 90000 metrekare. 900 tl den 81000 milyon tl. Tokiden rizelinin yediği kazık 200 milyon-81 milyon-70 milyon-10.7 milyon=40 milyon tl herkese hayırlı olsun…

 5. İsim * dedi ki:

  yıllardır kirada duran hemşerilireimize hayırlu uğurlu olsun. inşallah güle güle otururlar
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle