Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rizeli Bürokratların Büyük Ayıbı…

10 Mart 2018

Rizeli Bürokratların Büyük Ayıbı…
104.Buluşmayı gerçekleştiren Ankara’daki Rizeli Bürokratların büyük ayıbı…

Kadınlar Günü’nde Kadınları unuttular..

Önce güzel bir örnek vereyim..

Kabinede etkili bir sayın bakan…

Kendisine çok yakın ” kurmay” ekibi aracılığı ile takıp ediyorum.

Siyasal İletişimcileri hayrete düşürecek kadar, çok güzel , örnek işler yapıyor..

Başbakanlara ve Bakanlara danışmanlık yapmış birisi olarak bende ” Bravo” diyorum ve alkışlıyorum.

Bu sayın bakan; Reklam yapmayı, hava basmayı sevmiyor. Yaptığı güzel işlerin basında yer almasını istemiyor. Ben yaptım” demiyor..O nedenle adını yazmıyorum…


***

Siyasi görüşü ne olursa olsun. Kariyeri, makamı hiç önemli değil. Bölgesine mensup Ankara’da görev yapan bütün bürokratlarla iç içe. İster Müsteşar, Genel müdür, ister memur olsun..

Herkesi kucaklıyor. Bir araya getiriyor. Bölge milletvekilleri ile çok uyumlu. Dışlama yok. Gelecek hesabi yapmak yok. “Sen, ben kavgası” hiç yok. Ekip ruhu çok yüksek…

Maaşının tümünü öğrencilere burs veriyor. İlindeki ve Ankara’daki Sivil Toplum Kuruluşları ile Başkentte buluşturuyor. Önce ülkemize, sonra da bölgesine en iyi hizmet götürmenin gayreti içinde.

***

Bir süre önce, bölgesindeki Başkentte görev yapan bürokratları, STK temsilcilerini Ankara’da buluşturdu ”Hizmet Kurultay” yaptı. Ardından..

“8 Mart Kadınlar Günü” nedeniyle, hem Ankara’da hem de bölgesinde görev yapan hanımların tümüne çiçek gönderdi. Ve hepsini, arayarak kutladı. Bütün bu çiçekleri, kendi özel hesabından gönderdi.

Görüşmeleri kendi özel numarasından yaptı. Devamı var. Sayın Bakanın ilindeki Belediye başkanı de aynı duyarlılığı gösterdi. Ankara’da görev yapan bütün kadınlara çiçek gönderdi. Sözde değil, özde. Gerçek anlamda siyaset ve dayanışma buna denir. Sayın Bakanı yürekten kutluyorum. Siyaset ve hemşeri dayanışması böyle olur..

*** 

Bunları eleştirmek için değil, güzel işlerden örnek alınması için yazıyorum..

Gelelim bölgemize… Artvin, Rize, Trabzon Giresun, Ordu ve Samsun’a. Artvin hariç, her ilde bakanlarımız vardır. Başarılı işler de yapıyorlar.

Başkente ki, her görüşteki bürokratlarını bir araya getiren, güç birliği yapan sayın bakanlarımız var mı?

Ben gazeteci olarak bilmiyorum. Böyle özel günlerde, kadınlarımızı hatırlayan, çiçek gönderen var mı?

Bunu da bilmiyorum..(İçişleri Bakanımız sayın Soylu hariç)

Rize Belediye başkanı Reşat Kasap, hocamızı çok severim. Ankara’daki bürokrat listesini biliyor mu? Başkent’te görev yapan Rizeli hanımlardan haberi var mı? Rize’nin kültürünü, güzelliklerini tüm dünyaya tanıtan Rizeli Sanatçıları, Tiyatrocuları, Ressamları, Yazar ve Gazetecilerinin listesini biliyor mu? Biliyorsa kimlerle temas halinde? Hangi etkinlikleri için yardım istedi..


Aynı sorular, Vali ve Rektör bey içinde geçerlidir. Hemşerime torpil geçmeyeyim. ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat beyi de ekleyim..

***

Başka önemli konu şu: Asla kişisel değil..
Ankara’da görev yapan bürokratlar “Rizeli bürokratlar” adı altında her ay toplanıyorlar. Gözümüz yoktur, iyi de yapıyorlar.

Dünya Kadınlar Günü’nde 104.Buluşmayı Ankara TED Koleji tesislerinde, başkan Selçuk Pehlivanoğlu’nun ev sahipliği ile gerçekleştirdiler.

Benim itirazım şu: Kişisel olarak istedikleri kadar buluşsunlar. Ancak başına “Ankara’daki Rizeli Bürokratların buluşması” dendi mi, o zaman işler değişiyor. Bana da, bu organizasyonu yapanlara eleştiri yapma hakkım doğuyor.

Listeyi kimler yapıyor, kimler davet ediliyor, siyasi görüşe göre mi yapılıyor.? Alınan kriter ne?. “Daire başkanı ve üstü” dersiniz,anlarım..Listede herkes var. Müsteşar da var, müşavir de. Örneği bendeniz hem yazarım, hem de hala bürokratım, ayrıca akademisyenim, toplumda bilinen, tanınan kişiyim.104. Buluşmada tek davet yok. Davet edilmeyen çok sayıda bürokrat var..

***

Bana” sen, CHP’den Milletvekiline aday olan tek kişisin” diyarlaralarsa, bu buluşma siyasi değil, bürokrat, hemşeri buluşmasıdır. Bende Rizeliyim. Rizeli olmaktan da onur duyuyorum. Merak ettiğim ve ayıbın daha da ötesi var. Ankara’da Rizeli kadın bürokrat yok mu, var da mı bilmiyorlar.?

Daha vahim konu şu: 104.Buluşmayı “Dünya Kadınlar Günü’nde yapıldı.. Ve bu toplantıya bir yargıç, iki üç hanım davet ediliyor. Onları de tanıyorum, saygı duyuyorum. Yok abartmıyorum. Davet edilenlerin listesi ortada…

Eğer listeyi bilmiyorlarsa kendilerine yardımcı olayım. Kamuoyunda bilinen, tanınan, Ankara’da TRT’de olsun, Kültür Bakanlığı’nda olsun diğer kamu ve özel sektörde olsun;Sanatçı,Ressam,Tiyatrocu,Yapımcı,Yönetmen,Yazar ve benim gibi Gazeteci çok sayıda Rizeliler var..

Bunlar, sanatı, kültürü icra ediyorlar, güzel Rize’mizin tanıtımını dünyaya yapıyorlar. Sanat ve Sanatçı tüm bürokrasinin üzerindedir. Herkes bürokrat olur, siyasetçi olur ama sanatçı olamaz. Yok protokol-gösterge bazında listeye almıyorsanız, sanatçıların memuriyet emsal değerleri ,genel müdür düzeyde olduğunu hatırlatayım..

Son notum ise, kadının olmadığı ve katılmadığı bir dünya eksik bir dünyadır. Cumhurbaşkanımız sayın Erdoğan ve değerli eşleri sayın Emine Erdoğan, in ,Kadınlar Gününde kadınların unutulduğunu duyarlarsa çok üzüleceklerini biliyorum..

Osman YAZICI

Paylaş
2.459 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rizeli Bürokratların Büyük Ayıbı… için 11 Yorum

 1. Çağırın Şu Yazarı dedi ki:

  Sayın admin yazara verdiğimiz cevaplara izin yok mu

 2. YAZARDAN.. dedi ki:

  Aklını kiraya veren isimsiz, kim ne isen? Okuduğunu anlamıyorsan ben ne yapayım.
  1-Ben hala bürokratım, daha eskimedim.
  2-Yazının konusu ben değilim.Kimsenin yemeğine ihtiyacım yok.
  3-Kadınlar gününde düzenlenen yemekte kadınlar yoktu.Dedik.
  4-Ankara’da Rizeli kadın bürokrat yok mu, varda mı çağrılmadı?
  5- Bunları sorgula,düşün, kendi karar ver..
  Tamam mı

 3. Çağırın Şu Yazarı dedi ki:

  Ankarada bu yemeği düzenleyenlere sesleniyorum bu chp li eski bürakratı artık bir yemeğe çağırın da bu iş bitsin yoksa osman yazıcı susmaz haberiniz olsun :)))

 4. yazardan dedi ki:

  Başka işin yok mu senin ne cevap.
  Bu çağda bu kafaya verilecek cevabım yok..

 5. Başka işin yok mu senin dedi ki:

  kadınlar anadır avratttır candır.8 mart gibi ne idüğü belirsiz bir anma gününe sığdırılamaz.batının gözlüğüyle kadına bakılmaz.batılı ırakta olduğu gibi kadınlara tecavüz eder.yakar yıkar ocakları çeçenistanda sbretzenizida olduğu gibi çocuklarının etlerini annelerine yedirirler.

 6. Okur yazamaz dedi ki:

  Bir zamandır ne için okuyorum bu yazarı onunda bilmem. !! kişi, kurum, makam, hemşehrilik, bu son oldu.

 7. YAZARDAN... dedi ki:

  Sayın Ali Topaloğlu hemşehrim..
  Yazımı ya okumadın,yada okuduğunu anlamadın..
  İki sayfalık yazımla konuyu anlatamadım-sa,önemli değil..
  Canın sağ olsun güzel hemşehrim..Selam,saygı.

 8. YAZARDAN... dedi ki:

  Değerli hemşehrim,konu ben değil..Kadınlar Gününde yapılan toplantıda,Rizeli kadın bürokratlarının davet edilmemesidir.Beni davet edip etmemeleri o kadar önemli değil..”RİZELİ BÜROKRATLAR” İSE, bende bürokratım ve Rizeliyim..
  Yazımı tümünü okursanız,daha netlik kazanır..Selam saygı..

 9. vatandaş dedi ki:

  sensiz Ankarada bu toplantı olurmuydu. Asıl ayıp bu.

 10. Rizeli dedi ki:

  sizi unuttuler galıba

 11. Ali topaloğlu dedi ki:

  Sen neyin kafasını yaşıyorsun birader 3 puntoluk şeyi333 puntoyla yaydın yaydın da yaydın
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle