Hoşgeldiniz   brazzers porno

Sayın Rektör, Yazdıklarımın Hangisi YANLIŞ ? 

01 Nisan 2018

Sayın Rektör, Yazdıklarımın Hangisi YANLIŞ ? 
BUNLARDAN HANGİSİ YANLIŞ SAYIN REKTÖR? 
 
Bunların Neresi Yanlış?? AKSİNİ İSPATLAYABİLİR MİSİNİZ? 
 
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde  tatildeydik. Eşimle, otelin lobisinde  oturmuş, ben Expresso Kahvemi, eşim de her zaman ki gibi, demli çayını keyifle yudumluyorduk. 
Memlekette ne var ne yok diye internette gezinirken, aynı anda, aynı makaleyi okurken bulduk kendimizi; ilgimizi çeken, okutan cümleler vardı.
 
Rize’de yaşayan halk olarak, önümüzdeki yazı, 17 Şubat 2018’de Sayın Orhan YAZICILAR hocamızın kaleme aldığı makale idi; her zaman ki gibi cesurca ve kendinden emin duruşuyla “gerçekleri gün yüzüne çıkardığını” söyleyerek, yazdığı köşe yazısıydı. 
 
Tekrar tekrar okuyarak birbirimizle fikir alış verişi yaptık. Duyarlı insanlar olarak, konuyu irdelemeye, bilgimiz yettiğince anlamaya ve çözmeye çalıştık.
 
Ama kafamızda, bir sürü, deli sorular ortaya çıktı. Merakla, birbirimize sorduk; “bunların neresi yanlış?”diye. Beyin fırtınası yaptığımız halde, doğrusu  biz bir yanlış bulamadık. Belki bu konudaki bilgi yetersizliğindendir. (!) “Haksızlık ve hadsizlik yapmayalım”  dedik ve soruları muhatabına sormaya karar verdik. 


 
Yanlışsa düzeltin Sayın Rektör, delilleriyle birlikte, bizim gibi merak edenlere, tüm Rizelilere, ne olup ne bittiğini anlatın, belgeler sunarak konuşun artık. 
 
Siz sustukça, hepimizin kafası karışıyor. Bir de sizden dinleyelim Sayın hocam. 
 
Siz anlatın ki taraflıymış gibi yanlış algılanmasın. 
 
Sayın Rektörümüz kusura bakmayın ama…  Bunların hangisi YANLIŞ? 🤔 
 
Kamuoyunu aydınlatırsanız çok memnun olacağız. Ben de bu cevapları aynen köşeme taşıyacağım, söz. 
 
1) İlahiyat Fakültesi’den yeni mezun olan, oğlunuzu, sınavsız TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ’ne(T. B.M.M.) yerleştirdiğiniz iddia ediliyor!
 
Takip edebildiğimiz kadarıyla, bu iddialar ya da gerçekler günlerce, sayfalarca, gazete gazete konuşuldu, yazıldı, çizildi.
 
Hiç bir cevap vermediniz ya da savunma da yapmadınız, bu dikkatimizi çekti! 
 
O kadar Üniversite mezunu genç, O kadar öğretmen, doktor, hemşire, işletme mezunu, Sosyolog, Psikolog, vs. mezun ama, malesef sizin oğlunuz gibi devlet kadrosuna hemen giremiyor yıllarını alıyor, KPSS engeline, barajına takılıyor, nasıl oluyor da sizlerdeki sihirli değnek bizleri es geçiyor?
 
2) Ya kardeşinizin durumu?
 
Ona nasıl bir açıklama yapmayı ve hesabını vermeyi düşünüyorsunuz acaba?
 
Jet hızıyla, memurluktan amirliğe, oradan Daire  Başkanlığına  yükseldiği ve Ankara’ya geldiği iddia ediliyor
 
Bu bilgilerde mi YANLIŞ Sayın REKTÖR?? 
 
Nasıl olabiliyor bütün bunlar??? 
Beynimiz almıyor, vicdanımıza sığmıyor. Dinde ya da mer’i hukukta bir  formülü mü var? 🤔 
Varsa bizlerle de paylaşır mısınız lütfen? 
 
Yoksa bu iddia ve ya gerçek mi yanlış??
 
3) Bir de şöyle bir şey okuduk ve düşündük eşimle acaba diyoruz; bunun fukara bir aileden gelmenizle bir ilgisi var mı? 
Yani; neden, iki odalı lojmandan çıkıp aylığı bilmem kaç bin TL ‘ye kiraya eve çıktınız?  🤔 Üstelik, paralar devletten!?
Bu mu yanlış? 
 
Normalde prosedür böyle mi işliyor? Yani Rektör (ya da Rektör vekili) kendi isteğine, zevkine, memnuniyetine göre belirleyip (amaaa kesesine göre değil), kafasına göre beğendiği evde, semtte, lojman dışı, kirası pahalı bir evde, parasını da milleti temsil eden devlete ödeterek oturabilir mi, bu nasıl oluyor aklımız almadı açıkçası çok şaşırdık?? 🤔
4) Bilmem  ne marka makam aracını beğenmeyip, iki sene evvel 400 küsur bin TL verip son model AUDİ QUADRO aldığınız mı yanlış? 
Tabii yine, bunun parasını da devletimize ödettiğiniz iddia ediliyor ?!! 
 
BENİM, BAŞKA  SORULARIM DA  VAR,  DAHA  BİTMEDİİİ !!! 
 
Biyografinizi araştırdım, okudum. Artık internetten kolaylıkla her bilgiye ulaşılabiliyor. Allah(c.c.) ve sizin aranızda olanlar hariç.  
Bir çok bilgi buldum. Bu  bilgilere istinaden soruyorum; 
 
*1972 yılındaTRABZON Şalpazarı’nda doğmuşsunuz.
Bunun yanlış olan tarafı var mı, varsa hangi kısmı
RESMİ doğum tarihiniz mi, 
doğdunuz yer mi, 
yoksa her ikiside mi YANLIŞ? 
Yanlışsa o zaman doğrusu nedir? 
 
Biyografiye devam;
Ortaöğrenimini Vakfıkebir İmam Hatip Lisesi’nde (1989), 
 
üniversiteyi Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde okudu (1994). 
 
1995 yılında gerçekte TRABZON Karadeniz Teknik Üniversitesi (K. T. Ü. yani KATÜ diye okuyoruzfiilienRize İlahiyat Fakültesi İslâm Felsefesi Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi oldu. 
 
Bilmeyenler olabilir, 12 sene evveline kadar, Trabzon KTÜ’nün bazı fakülte ya da Meslek Yüksek Okulu gibi okulları RİZE  ve Giresun’ da bulunurmuş. 
 
Siz, fiilen Rizemizde kampüsü bulunan gerçekte olan TRABZON KTÜ’ ye bağlı İLAHİYAT FAKÜLTESİ’nde İslam Felsefesi Ana Bilim Dalında (A. B. D.) Araştırma görevlisi olarak akademik çalışmalara başlamış oldunuz. 
 
Peki bu mu yanlış? 
 
Biyografiye devam yine;
Aynı anabilim dalında 2002 yılında Doktor, 
 
2008 yılında Doçent ve 
2013 yılında Haziran ayında da Profesör oldu. 
 
Sayın Rektör, 
Yani diploma/belge/sertifika/doktora  tezi her ne varsa hepsinde TRABZON K. T. Ü. İlahiyat  Fakültesi islâm Felsefesi Anabilim Dalı mı yazıyor? 


Bunlar mı yanlış? 
 
Yoksa;

Anabilim Dalı Başkanlığı, 

Dekan Yardımcılığı, 

Yönetim Kurulu Üyeliği, 

Rektör Danışmanlığı ve 

Senato Üyeliği gibi idari görevlerde bulundu. 

Eveeeettt gelelim, bence, işin diğer ilginç kısımlarına;

15 Ağustos 2013 tarihinden itibaren Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörlük görevini yürütmekte olan Karaman Arapça, Fransızca ve İngilizce bilmektedir. 

Evli ve üç çocuk babasıdır (Maşallah subhanallah diyelim).  

Bunlar mı YANLIŞ? 

Hadi Arapçayı anlarım, ingilizceyi de anlarım ama Fransızca’yı neden öğrenmek istediniz? Çok ilginç geldi. Yoksa bu mu yanlış olan? 

Anlamaya çalışıyoruz. 

Tekrar irdeleyelim konu tam anlaşılsın, kafamız çok karıştı. 

 
Bizler yaz tatilinde, tatil yaparken, siz hiç uyumamış, dinlenmemiş, yememiş, içmemiş, ihtiyaç molası vermemiş, kimseyle konuşmamış, evine ve ailesine de, HİÇ, zaman ayıramamış bir şekilde apar topar, İKİ  AYLIK çok taze Profesörken, on’ca kıdemli öğretim üyesi ortada dururken 2 AY İÇİNDE (Yani 40’lı yaşlarınızdayken) REKTÖRLÜK görevine mi getirildiniz? Bu kadar hızlı nasıl oldu? 
 
Halen RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ sizsiniz zaten.  
Bu da mı yanlış? Bakın bu kesin doğru işte.. 
 
16.02.2018’de yandaş medya da verdiğiniz röportaj a göre;
 
” Rektörlüğün, belli  bir şartı var KIDEMLİ  PROFESÖR olması gerekiyor. YÖK onlardan 3 kişiyi Sayın Cumhurbaşkanımıza sunuyor. Sayın Cumhurbaşkanımız da atıyor. Cumhurbaşkanımızın ismini taşıyan üniversitede rektör olmak herkesin isteyeceği bir şey, büyük bir onurdur. 1995 yılından beri bu  üniversitedeyim! .. Cumhurbaşkanımız tensip bulunursa yeniden rektör olmak isterim. Cumhurbaşkanımızın iradesine kalmış bir durum. Seçimin kalkması hayırlı bir iş oldu.” diye konuşmuşsunuz. Bunu diyen sizsiniz. 
Yoksa, bu da mı YANLIŞ? 


 

 
Yalnııız, ben buradaki “1995 yılından beri bu üniversitedeyim” derken insanların bilinç altına subniminal mesaj yollayarak en kıdemli benim “o kadarr!!” mesajı vermeye çalıştığınızı düşünüyorum. 
 
Çünkü; burada bir ALGI OPERASYONU var!! 
Rizemizde fiili binası bulunan ama gerçekte TRABZON KTÜ’ ye bağlı olan İLAHİYAT FAKÜLTESİ ‘nde İslam Felsefesi A. B. D.’ da, 1995 yılında Araştırma görevlisi oldunuz.. 

*
İslam Felsefesi A. B. D. Araştırma Görevlisi olarak geçmişte (1995 yani henüz 23 yaşındayken) Ahlâk Felsefesi üzerine Nurettin TOPÇU`yu kaynak göstererek ve onun yolundan gitmeye çalışarak 2000’li yıllarda Eser hazırlamış olan, “SİZ”, mutlaka bu bilgilerin yanlış olmadığını teyit edersiniz diye düşünmekteyim. Çünkü siz bir ilahiyatçısınız. İlahiyatçıların örnek olması gerekiyor ve YANLIŞ konuşmamaları gerektiği onların sorumluluğundadır. Yalanlar, yapılan yanlışlar varsa kesinlikle kabul edilebilirliği yoktur!! 
 
Yani; bu da gösteriyor ki, siz insanları şuan aldatıcı, usta bir illüzyonist gibi gösterinizi yapıyorsunuz. 
 
Oysaki siz, 2006’dan sonra, eski adıyla Rize Üniversitesi’ne, geçiş yapmışsınız. 
Bu demek oluyor ki 33-34’lü yaşlardan sonra hem kendiniz için,  hem de  Rizemiz için görev yapmaya başlamışsınız. Öyle değil mi? 
 
Bu da mı YANLIŞ? Bunun neresi YANLIŞ? 
 
Yanii siz Nisan ayındaki görevinizin biteceğini bildiğiniz için, sizi Rektörlüğe uygun görenler tarafından aynen planladığınız gibi, (4) dört yılı şuan tamamladığınız ve artık KIDEMLİ  PROFESÖR olduğunuzu vurgulamaya mı çalışıyorsunuz? 


 

 
Sormazlar mı size; RİZEMİZ için ve şuanki adıyla RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ’ne, Eğitim ve Öğretimini iyileştirmek, ilerilere taşımak, adını duyurmak için, görevde bulunduğunuz süre boyunca, SON  DÖRT  SENE içinde (Vekaleten ya da Asaleten hiç farketmez) Rektörlüğün keyfini sürmekten başka ne yaptınız? 
Başkalarına ait olmayan, hangi Bilim Projesini hayata geçirdiniz? 
20 yıl sonra kendinizi nerede hayal ediyorsunuz?…. gibi, gibi… 
 
Bunların nesini mahkemeye veriyorsunuz?
 
Unutmayın bunlar sizin yaşanmışlıklarınız, sizin gerçekleriniz. 
 
Göz korkutmak, ön kesmek, Rektörlüğü ikinci kez, dikensiz gül bahçesinde koşarak, alabileceğinizi zannettiğiniz için mi yoksa bu mahkeme? 
 
Bir Gazeteciyi hele hele Orhan YAZICILAR Beyefendi gibi, Rizemizin, sevilen ve sayılan DUAYEN GAZETECİSİNİ susturabileceğinizi mi, yoksa Onun sahipsiz olacağını mı sanıyorsunuz? 
 
“1995’ten beri RİZE yararına çalışmalar yapıyorum” algısı yaratmamanız gerektiği ni anlayabilecek; Rize insanını tanıyabilecek kadar da yerel halkla zaman geçirmişsiniz. Bu aşikar. Rizemizin insanı, bu algıya düşmeyecek kadar ZEKİ insanlardır. Bu sürede, yetenekli, çalışkan, akıllı, yaratıcı, liderlik, iş bitirici, sorumluluk sahibi..  vs. gibi vasıflara sahip olduklarını da anlamış ve öğrenmiş olmanız gerekiyor. 
 
“Devletimizin, ” KAMU YARARINA”, kullanmanız gereken gücünü, kişisel amaçlarınız için kullanıp, işinize gelmeyen, sizin tarafınızda yazılar yazmadığı ve tamamen objektif olduğu için hiç bir Basın Mensubunu susturamazsınız?” 


 

 
Korkmuyoruz sizden. 
 
Orhan hocamızı “ayrıca” hiç susturamazsınız!
 

Buna, ne gücünüz yeter, ne de yetkiniz…

 

Hepimiz Orhan YAZICILAR’ ız!!! 

Hocamıza yaptığınız saygısızlıktan ve hadsizlikten dolayı, derhal (!😤) kendisinden özür dilemeli ve kamuoyuna mal olmuş ARAŞTIRMACI, EĞİTİMCİ bir GAZETECİYİ değil; tüm Türkiye ‘yi, özellikle Rizelileri, hele de GÜNEYSULULARI karşınıza aldığınızı hatırlatmak isterim.. 
 
Orhan YAZICILAR hocamız gibi, düzgün, iyi niyetli, işini iyi yapan, fedakar, nitelikli, vicdanlı, erdemli, ahlaklı, vefalı, kimseyi incitmemeye daima gayret eden asil bir beyefendiyi, örnek bir büyüğümüzü ve sevenlerini yani bizleri üzmeye ve incitmeye hiç hakkınız yok!
 
Ayrıca;
Bunları kesinlikle Orhan YAZICILAR Beyefendiyi savunmak için yazmıyorum. 
 
Merak ettiğim için soruyorum. 
 
Zaten kendisi, yaşça sizden de büyük, çok donanımlı, kültürlü ve tecrübece çok üstün niteliklere sahip, daima haddini bilen, ileri görüşlü bir eğitimcidir. 
 
Ben de, Hukuk Fakültesi bitirmiş, ağzı çok iyi laf yapan bir avukat gibi, Onu savunmaya çalışmıyorum, zaten HADDİM  de DEĞİL.. 
 
Ben, sadece Rize / GÜNEYSU gelini olarak, gerçekler ne ise, onları ortaya çıkarmaya çalışıyorum. 
 
Dünyada tek başına kalsa da, tek bir Güneysulunun bile, “DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKTÜR” diyebilecek kadar; kitleleri peşinden sürükleyecek kadar mert ve cesur bir yüreğe sahip olduğunu; “ONE MINUTE” diyecek kadar da , lafını esirgemediğini, haksızlığa tahammül edemediğini dünya alem biliyor, hiç kuşkunuz olmasın Sayın Rektör !!! 
 
Kimseyi karalamak ya da hedef tahtası yapmak gibi bir amacım kesinlikle yoktur. Tarafsızım. Ben düşündüklerimi söylüyorum. 
 
Nerde olursam oluyum hiç farketmez; bazıları gibi makam-mevki, koltuk peşinde olan, çıkarları doğrultusunda konuşan “aman aman! ne olur ne olmaz, kimsenin etlisine sütlüsüne karışmıyım, bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın” deyip, malesef haksızlıklar karşısında susan biri değilim. Mizacım böyle, hepsi bu!  
 
En kısa sürede, sorularımızı, ispatlarınızla birlikte cevaplandırırsanız memnun oluruz. 
 
Eğer herhangi birine cevabınız olursa (!) ki sanmıyorum, burada aynen yayınlar, yanlışımız varsa özür dileriz. 
 
Evet Sayın Rektör, yazdıklarımın hangisi YANLIŞ ? 
 
 
 
Jale KAZDAL

Paylaş
2.112 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Sayın Rektör, Yazdıklarımın Hangisi YANLIŞ ?  için 24 Yorum

 1. Jale KAZDAL dedi ki:

  Çok teşekkür ederim efendim. Birinin artık KRAL ÇIPLAK diye bağırması gerekiyordu. Doğruları söyleyeni dokuz köyden kovarlar, bu yüzden beni de istemiyorlar. Kimse kusura bakmasın, herkes bildiği doğruları, gördüğü yanlışları söylesin artık, susmayın Ey Rizeli. Rizeyi seven herkes, birleşelim sahip çıkalım memleketimize. Bu şehir, daha iyi yerlerde olmayı hakediyor. İstanbulda yaşarken, henüz Rizeyi görmemişken, modern ve gelişmiş bir şehir tahayyül etmiştim ama malesef yanılmışım, hayal kırıklığına uğramışım. O hayal uğruna Rize’de yaşamak istedim. Pişman değilim, çünkü hiç birşey için geç değil. En azından çocuklarım ve torunlarımın geleceği için birşeyler yapmalıyım. #rizenesahipçık

 2. Jale KAZDAL dedi ki:

  Bravo çok taktir ettim sizi. Çünkü artık haksızlıklara karşı susmamak gerekiyor. Yeter artık. Azıcık cesur olalım birlikten kuvvet doğar. Damlaya damlaya göl olur. Cılız sesler değil, artık gür sesler çıkaralım… Gerçek hastalar bilir ne yaşadığını. Yaşamayan bilemez.

 3. Neşe yılmaztürk dedi ki:

  Rektör bey benimde bi sorum olacak O çok savunduğunuz Kadın doğumcunun bir çok hastanın hayatını tehlikeye atıp (bağırsağını kesip farketmeyip kapatan)hastanın yanına uğramayan üst üste kasap gibi insanları riske eden bir hekimi hala daha nasıl orda tutuyorsunuz??bir oylama yapın gizlice kim memnun Anabilim dalı başkanından??Hala daha neden çalışanlara ve günahsız hastalara eziyet ediyorsunuz…herkesi sindirdiniz kapatın bakalım nereye kadar kapatacaksınız olayları???

 4. SAHİPSİZ RİZE'DEN SELAMLAR dedi ki:

  sevgili yazar Jale hanım teşekkürler çok gerçek yazdınız bu millet bu memleket maalesef uyuyor bu uyku memleketi mahvetti halkımız bölünmüş durumda Allah sizden razı olsun çok güzel hatırlattınız

 5. Tevfik Ağansoy dedi ki:

  Yadigar bu yorumu da yayınla…

  Bu yazar bacımız heyecanlı yazılarıyla Rize’yi ve Rizeliliği sahiplenmesiyle benim takdirlerimi kazanmıştır.
  Orhan Hoca da efendi, temiz kalplı bir abimizdir. Bunları beğenmeyenler gitsin, …. ağızlıların yalakalığını yapsın…

 6. Editore dedi ki:

  Rektör aleyhine yorumlar yayınlamıyorsunuz ama yazarlara hakaretleri yayınlıyorsunuz. Yakışıyor mu sana…

 7. Halatcilar53 dedi ki:

  Eyy rizeninsesi… Yadigar yorumu yayınla…. rektörü tebrik ederim iki yazar piyasaya hediye etti. Büyük yazar Orhan ve ve şezlong (yazıyı orda yasmis mis yerse) yazarı aha bu yazar… helal be rektör…

 8. Yunus Büyük dedi ki:

  Rizenin siyasileri bu Rizeyi bu duruma getiren rektör hakkında ne düşünüyor? Adam istediği gibi at oynatıyor

 9. mimar dedi ki:

  sürekli rektör beyi yazarak bir yere varılamaz.rektör bey birçok göreve atanıyor.siz birazda bu atamalardan söz etseniz.ayrıca varsa bir sorun mahkeme dışında aranmamalı.

 10. Emin dedi ki:

  O kadar yazıyosunuz ama mayısta yine rektör bey tekrardan atanacak. Daha çoook yazarsınız

 11. AHMET dedi ki:

  üniversite yönetimi Rizenin tansyonunu yükseltti işi bitmiştir

 12. saldıray dedi ki:

  her ne derseniz deyin ortada verilmessi gereken cevaplar var evet rektörden cevapları bir alalım bakalım haaa buna ekleyecek daha çok şey var ama şimdilik bunlara cevap verirsse yeterli

 13. Osmanlı Süvarisi dedi ki:

  Rektör Beye yayın listesinde şu an artık yer vermediği bir kitabını sorun, 2010 yılında Kaynak Holding/Kaynak Yayınlarından çıkardığı Nurettin Topçu kitabının yazarı olduğu kesin. Peki bu Kaynak Holding kime aitmiş, ne iş yaparmış, bunu anlamak için de internette fetö ve kaynak holding kelimelerini birlikte aratın. Bakalım neler çıkacak ? Soruları böyle gerekirse ispatlayacak belgeleyecek şekilde sorunda bir anlamı olsun. Mutad dışı yükselmeler fetöcülerin tespit kriterlerinden biri bildiğim kadarı ile. Devlet kadrolarını ve ekonomiyi işgali yönlendiren merkez olduğu için el kondu fetöcü Kaynak Holdinge… Araştıran ve görmek isteyen görür. Bazı görevler şüphenin gölgesini bile kaldırmaz. Allah devletimizi ve milletimizi her daim korusun, yüceltsin inşallah.

 14. DAVUT UZUN dedi ki:

  BU REKTÖR NEYMİŞ YA, ONA DAVA AÇ BUNA DAVA AÇ

 15. Potomyalı dedi ki:

  Jale Hanım tebrik ediyorum her Rizeli yazamaz eleştiremez Trabzon lobisini. Reise rağmen beceriksiz ve etkisiz Rize yerel yöneticiler hiçbir işe yaramıyor ilbank genel müdürü rizeli yusuf büyük ancak Rize de ilbank tabelalarını mumla arıyoruz. Allah razı olsun Kenan Bıyık tan Rizeye Adalet Bakanlığının eğitim tesisini kazandırdı. 10 numara hikayeden projelerle bu milleti uyutup duruyorlar. Cumhurbaşkanımıza rağmen 16 yıldır Rizede doğru düzgün bir icraat yapamayanları inşaallah rizeli cezalandıracaktır.

 16. rize5353 dedi ki:

  neden sürekli rektör beyi yazıyorsunuz?bu kadar eleştiryi hak etti etmedi onun yeri burasımı?dekan görevden alınır yazarsınız,öğrenciler yemekten zehirlenir yazarsınız,rizeye hekim atanır birilerine bağlarsınız,anabilim dalında istifa olur rektörü suçlarsınız.rahat bırakın üniversitemizi.varsa sorununuz mahkemelerde sonuç alınır.ayrıca burokratlar yerine siyasilerin tasarrufunda olan konularda burokrasıye değil siyasilere sorun

 17. Hakan Arıkan dedi ki:

  Bacım senin yüreğine kalemine sağlık.

 18. Kamil Usta dedi ki:

  Editör bu yorumu yayımlamayacak biliyorum ama olsun yazayım yine de. rizeninsesi.net Rize’nin utanç kaynağısın! Edep, ahlak, haya, saygı nedir bilmeyen, mahalle kahvesine rahmet okutacak bir sitesin. Basın-Yayınla alakası olmayan bir paçavrasın.

 19. Fatih Kara dedi ki:

  Üniversite Rizenin üniversitesi olmaktan çıkmıştır

 20. Recep KOYUNCU dedi ki:

  Sayın yazarı bu yazısından dolayı kınıyorum.Kınıyorum ki sayın çok değerli rektörümüz kendisinin anayasal hakkı olan dava ve şikayet etme hakkını kullandığı için eleştiriyor. Bu olmaz, olamaz,olmamalı.Sayın çok değerli rektörüm bu hakkını istediği gibi kullanır. (Not:Beni de şikayet ederek bu hakkını kullanmıştı zamanında ve gereken cevabı mahkeme kendisine vermişti.) Bizler bu ülkenin mahkemelerinin vereceği karara saygılıyız.Göreceğiz bu mahkemenin de sonucunu. Rektörümü bu haktan kimse mağdur edemezzz. Bilmem anlatabildim mi?

 21. Potomya53 dedi ki:

  Evet evet, yeni yontem, kimmiş o duayen niye maşa kullanıyör. Özel kin ve cekememezlik insanı yazar yapar.
  Bu site artık Rize’nin sesi değil Rize de tetikçi bir site… Yazık Rize’de düzenli bir iki kurumdan biri olan üniversiteyi rahat bırakın…

  1 nisan şakası gibi bir yazı… ismarlama bir yazı…

 22. Tevfik Ağansoy dedi ki:

  Elinize sağlık güzel bir yazı oldu. Bir soruda benden, RTEÜ’ye Rektör olduğu dönemde kaç öğretim üyesi( temizlikçi, bekçi, araştırma görevlisi demiyorum.) alındı. Bunların nüfusa kayıtlı olduğu yerler illerin neresidir. Kaç tanesi trabzona kayıtlıdır. Kaç tanesi rizeye kayıtlıdır? Bu soruyudacevaplasın rektör ? x

 23. Mustafa Demirci dedi ki:

  ÜNİVERSİTE HALKTAN KOPUK

 24. Hasan YAZICI dedi ki:

  Sayın Jale hanım, soruyu sorduğunuz kişiden cevap geleceğini sanmıyorum, çünkü yazdıklarınız doğrudur! Sen rektörle ilgili sorunu bizim çok çalışan(!) siyasetçilerimize sor, sözkonusu sıkıntıyı giderecek olan merci onlardır!
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle