Hoşgeldiniz   brazzers porno

RTSO’da Kimler Kaybetti. Yeni isimler Kimler ?

04 Nisan 2018

RTSO’da Kimler Kaybetti. Yeni isimler Kimler ?
 

3 Ekim 2017 tarihinde yapılması gerekirken, bakanlar kurulu kararıyla tüm yurta ertelenen Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinden, Rize Ticaret ve Sanayi Odası’nın yıllık olağan seçimleri 3 Nisan 2018 Salı günü Kültür Merkezi Salonunda yapıldı.
 
Söz konusu bu kongreye 2008 üyeden 1980 üye katIlarak oy kullandı. Seçimlerde 2 ayrı liste kıyasıya yarıştI, mevcut Başkan Şaban Aziz KARAMEHMETOĞLU seçimlere geçen dönemki gibi MAVİ oyla, rakibi olan Asım ÇİLLİOĞLU ise TURUNCU oyla ve bağımsız adaylar ise BEYAZ oyla katldılar.
 
8.Başkan olarak halen görevde olan Şaban Aziz KARAMEHMETOĞLU kıran kırana yapılan bu seçimler sonucunda yeniden başkan seçilmeyi garantİleyen isim oldu.
 
Yapılacak görev bölümü sonucunda RTSO’nun yeniden başkan seçilmesine kesin gözüyle bakılar Şaban Aziz KARAMEHMETOĞLU’nun 13 grubundan meclise 28 üyesi, rakibi Asım ÇİLLİOĞLU’nun ise 5 grubundan meclise 15 üyesi girmeyi garantlerken, iki adayın 13 14 Ve 17 Gruplardan birer üyeleri de yeni meclise beraberce girdiler.


 

 
Toplam 21 gruptan 45 üye Rize Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni meclisine girmeyi başardılar. Bu arada eski meclisten toplam 12 üye yeniden seçilemezken, 17 üye ise yeniden seçilme şansını elde etti
.
Eski meclisten 16 üye de çeşitli nedenlerden dolayı aday olmadılar.Geçmiş iki dönemde Rize TSO’da yönetim kurulu başkanlığı ve son dönemde de meclis başkanlığı yapan Ömer Faruk OFLUOĞLU bu seçimde büyük düş kırıklığı yaşayan isim oldu.
 
Zira OFLUOĞLU katıldığı 4.gruptaki seçimlerden galip çıkamadı ve böylece hem meclis başkanlığını hem de üyeliğini kaybederek yeni bir DARBE daha yedi.
 
Anımsanacağı gibi OFLUOĞLU kısa bir süre önce Çaykur Rizespor’un yapılan 87.ve olağanüstü kongresinde de liste dışı kalmış ve yıllardır yaptığı Çaykurrizespor’un başkan vekilliğine veda ederek ilk ŞOKU yaşamıştı.
 
Tüm bu olumsuz gelişmelerde OFLUOĞLU ile yıllardır polemikler yaşayan ve mahkemelik olan eski ANAP Rize Milletvekillerinden Ahmet KABİL ve oğlu M.Vedat KABİL’in büyük rolü ve katkıları olduğu da hem iddia ediliyor hem de öne sürülüyor.
 
Ömer Faruk OFLUOĞLU ile birlikte şu isimler de RTSO’nun yeni yönetimine kendilerine yer bulamadılar.
 
“RAMAZAN AYDOĞDI, RAMAZAN MERAL, YAŞAR ÖZDOĞAN, EMRE MERAL, HASAN SAİT TATOĞLU, HÜSEYİN BIÇAKÇI, MUHARREM TAT, MUSTAFA MERCAN, MUZAFFER KÖSE, ÖNDER MORKOÇ, MUSTAFA MERCAN ve YAŞAR İNCE”


 

 
Aday olmayan 16 isimler de şöyle:
 
“TAHİR ÇELİK, HÜSEYİN KUTLU, ALİ YAŞAR ER, ALİ ŞAFAK ŞAHİNLER, MEHMET KOPUZ, ABDULLAH SEVEN, FİRUZE AYKUT, HIZIR NALKIRAN, İLYAS ATAÇ, KENAN MURZOĞLU, MAHMUT YANBAY, MEHMET KOTİLOĞLU, MUSA YAZICI, HIZIR KAZANCI, MUSTAFA MERCAN ve MUSTAFA NAFIZ MATARACI”
 
Yeniden seçilen 16 üye de şöyle:
 
“ŞABAN AZİZ KARAMAHMETOĞLU (Mevcut Başkan),
BURAK ÇAKIROĞLU (Rize Belediye Meclis Üyesi),
ŞÜKRÜ CEVAHİR,
CEM TEMİZEL,
MURAT ARTAN,
AHMET ARİF METE,
ALAATTİN FAZLIOĞLU,
COŞKUN YEĞEN (Rize Belediye Başkan Yardımcısı),
FATİH KOÇAN,
HAKAN MURTEZA AGUN,
İSMAİL ERDEM,
KENAN YAVUZ,
MEHMET ÜZÜMCÜ,
MUAMMER ÇELİK,
MURAT YETİMOĞLU,
SERKAN BİRBEN (MHP Rize İl Başkanı) ve
TEMEL YAŞAR HAZIÖMEROĞLU”
 
Geçen dönem 46 toplam üyesi olan RTSO’nın meclis üye sayısı yeni düzenlemeyle bir üye eksilerek 45’e düşürüldü.


 
4.Gruptan seçimlere bağımsız giren Sadık RAZIOĞLU ve arkadaşının rakiplerini bu grupta geri bırakarak kazanmaları dikkat çekti.
Eski RTSO’nın başkanlarından Şaban Ali RAZIOĞLU’nun oğlu da olan Sadık RAZIOĞLU ve arkadaşının rakiplerine fark yaparak mutlu sona ulaştılar.
 
MHP Rize İl Başkanı Serkan BİRBEN, 19.Gruptan RTSO’nun meclisine girmeyi başaran isimlerden oldu.
 
Rize Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni yönetm kurulu ve diğer organlarının da görev süresi 4 yıl BAŞKAN ADAYI ASIM ÇİLLİOĞLU İLK KEZ MECLİSE GİRDİ…
 
Daha önceki dönemlerde çeşitli gruplardan Rize Ticaret ve Sanayi Odası meclis üyeliğine 3 kez aday olan Asım ÇİLLİOĞLU ilk kez bu dönem mutlu sona ulaşmasına karşın bu kez başkan seçilme şansını elde edememenin üzüntüsünü yaşadı. Buna karşın mecliste üye olarak görev yapacak.
 
5 yıl önce 18.05.2013’de yapılan seçimlerde mevcut başkan Şaban Aziz KARAMEHMETOĞLU,  rakibi olan Mustafa Nafız MATARACI karşısında da aynı oranda galip gelmiş ve 28 meclis üyesi  çıkarırken, rakibi MATARACI ise 18 üye çıkarmıştı.
 
Mazbatalarını  yarın Rize İl Seçim Kurulundan alması beklenen 45 üye ilk etapta en yaşlı üye başkanlığında da ilk toplantısını aynı gün yaparak, meclis başkanını, 2 meclis başkan yardımcısını  ve bir katip üyesini de seçecek.
 
Öte yandan Rize İl Seçim Kurulu’nun kontrolünde toplanacak olan Rize Ticaret ve Sanayi Odası’nın 45 kişilik yeni meclis yönetim kurulu başkanı ile birlikte 10’ar kişilik asil ve yedek yönetim kurulları ile birlikte 5’er kişilik disiplin kurulunun da asil ve yedek üyelerini saptayacak.
Ayrıca başkanın dışında olarak olan üst kurul delegeleri de söz konusu bu toplantıda  belirlenmiş olacak.
 
65 YILDA RİZE TİCARET VE SANAYİ ODASI’NDA 8 KİŞİ BAŞKANLIK YAPTI
 
İBRAHİM ŞERİFOĞLU(1953-1959)
OSMAN ZIRH(1959-1978)
ŞÜKRÜ VANLI(1978-1984)
YUSUF AGUN(1989-1995)
ŞABAN ALİ RAZIOĞLU(1995-1999)
AYHAN HACIFAZLIOĞLU(1999-2005)
ÖMER FARUK OFLUOĞLU(2005-2013)
ŞABAN AZİZ KARAMEHMETOĞLU 18.05.2013den beri devam ediyor.
 
 
Faik BAKOĞLU

Paylaş
1.453 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle