Hoşgeldiniz   brazzers porno

Öğretmenlere 3600 Ek Gösterge İçin Kanun Teklifi. İyi de Neden Sadece Öğretmenlere

09 Nisan 2018

Öğretmenlere 3600 Ek Gösterge İçin Kanun Teklifi. İyi de Neden Sadece Öğretmenlere

Eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dâhil öğretmen unvanlı kadrolarda görevli olup fiilen öğretmenlik yapanlara, her yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde, kasım ayı net maaşı tutarında öğretmenler günü ikramiyesi ödenmesi öngören kanun teklifi Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna sunuldu. 

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer tarafından sunulan kanun teklifinin genel gerekçesi şu şekilde.

Eğitim sistemi içerisindeki temel sorunlarını çözen ülkeler; kültür, sanat, bilim, teknoloji ve ekonomik alanlarda kalkınmış ve ilerlemiştir.
Akıl ve bilimden uzaklaşarak, çağdaş eğitim modellerini yaşama geçiremeyen toplumlar ise bağımsızlık, özgürlük ve ekonomik mücadelelerinde her zaman geride kalmaya mahkûmdurlar.Kalkınmanın ve çağdaşlaşmanın temel şartı eğitim ve öğretimdir. Eğitim ve öğretimin temel taşı ise gelecek nesilleri emanet ettiğimiz eğitim emekçilerimiz, öğretmenlerimizdir.

Öğretmenlerimiz; insanları eğitmeyi ve öğretmeyi meslek edinen, eğitim kurumlarında çocuk ve gençlerin eğitim ve öğretimlerine rehberlik eden, yön veren ve yaşama hazırlayan kimsedir.

Vermiş olduğumuz bu kanun teklifinin amacı; mutlu ve özgür bireylerin yaşadığı bir toplum yaratmanın yanında öğretmenlik mesleğini her bakımdan donanımlı ve çekici hale getirmek, kaliteli öğretmen yetiştirilmesi için her türlü ortam ve imkânı sağlamaktır.

DEVLET MEMURLARI KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA KANUN TEKLİFİ

MADDE 1- 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun ek 32’nci maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.
“Eğitim ve öğretim Hizmetleri Sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolarda görevli olup fiilen öğretmenlik yapanlara (ilköğretim ve okul müdürleri ile yardımcıları, cezaevi okullarında çalışan öğretmenler, yönetici, eğitim uzmanı ve eğitim uzman yardımcıları dahil) her yıl 24 Kasım Öğretmenler Gününde, Kasım ayı net maaşı tutarında öğretmenler günü ikramiyesi ödenir.”MADDE 2- 657 sayılı Kanunun eki (l) sayılı Cetvelin “IV- Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfı” bölümünün (b) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“b) Öğretmen ve diğer personel 
1 3600
2 2640
3 1920
4 1320
5 1080
6 960
7 600
8 540”

MADDE 3- Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4- Bu Kanun hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür. 

Paylaş
620 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Öğretmenlere 3600 Ek Gösterge İçin Kanun Teklifi. İyi de Neden Sadece Öğretmenlere için 4 Yorum

 1. BALEVABAL dedi ki:

  ÖNCE ÖĞRETMEN HER DEM ÖĞRETMEN

 2. BALEVABAL dedi ki:

  ÖĞRETMENE 3600 EK GÖSTERGE SÜPER OLUR. ÖĞRETMEN KESİNLİKLE HAK ETMİŞTİR. ÖZELLİKLE ÖĞRETMENLİKTEN MECLİSE GİREN VEKİLLERİMİZİN GAYRETİNİ BEKLİYORUZ.

 3. Vatandaş dedi ki:

  Helal olsun

 4. Kadir demir dedi ki:

  Güya kendine yetkili diyen sarı sendika uyeleri ne is yapar..eski baskanlari mecliste vekil olmuş kesin bu hakkı ögretmenlere almak icin evet oyu verir…çok calisir…
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle