Hoşgeldiniz   brazzers porno

Trabzonspor Karadeniz Takımlarının Dostluğunu Daha Çoook Arar.

09 Nisan 2018

Trabzonspor Karadeniz Takımlarının Dostluğunu Daha Çoook Arar.





Trabzonspor da başkanlığı eline yüzüne bulaştıran adam giderayak pişmanlık nutukları atarak adeta Rizelilerden özür diliyor. 

Geçen sezon süper ligde Rizespor’un bir alt lige düşmesine Bursaspor’a sahasında yenilerek sebep olan Trabzonspor-Bursaspor maçını hatırlarsınız. 

2016-2017 sezonunun 34.haftasında Trabzon da bu maç oynanmıştı. O maçı normal şartlar altında kazanabilecek bir Trabzonspor takımı 1-0 önde götürdüğü maçı 2-1 kaybederek maalesef ki Ç.Rizespor’un düşmesine sebep olmuştu. 

Geçen hafta genel kurula giderken aday olmayacağını söyleyen o zamanki Başkan Muharrem Usta açıklamasıyla günah çıkarırken Rizelilerin günahını aldığını unutmuş gibi. 



Eski Başkan açıklamasında açıkça şikeyi ben yapmadım Ersun Yenal yaptı demeye getirerek Rizelilere pişmanlığını yüze vuruyor. Kampa gittiğini güya beraberliğe bile 50 bin lira prim vereceğini söyleyen eski Başkana sormazlar mı o teknik direktör senin paralı adamın değil mi. Ne diye takımı sattı. Ve sattığı gün niye kapının önüne koymadın. 

Bursaspor’un altına yatarak Ç.Rizespor’un küme düşmesine sebep olan bu vaka Trabzonspor için ilk değildir. Yıllar önce Adana Demirspor maçını bizim akran çok iyi hatırlar unutmamıştır. O maçta da kalecisini çıkararak yenilmişler ve Rizespor’un küme düşmelerine sebep olmuşlardı. 

Şimdi şunu rahatlıkla söyleyebilirim, Trabzonspor kupamı çaldılar diye boşuna bağırmasın. Asıl şikeyi Trabzonspor yapmıştır. 

Açıklamasıyla bugün günah çıkaran eski Başkan Muharrem Usta’ya hiçbir Rizesporlunun inandığını söyleyemem. 

O günkü maç iki şehir takımı arasına kin ve nifak ekmiştir. 

Bizim için bir ayrıntı keşke, Ç.Rizespor Trabzonspor’a güvenilemeyeceğini bilseydi. 

Yılanın deliğine iki kez parmağını sokan Ç.Rizespor umarım 3.kez bu duruma düşmez. Bir yıl misafir olduğumuz 1.Ligde sayılı maçlarımız kaldı,  inşallah şampiyon olarak Süper lige yeniden çıkacağız.  

Aynı Trabzonspor un olacağı bir Süper lig bizi bekliyor. Geçmiş sezonlardan ders alarak dersimize iyi çalışalım, kimseye güvenmeden kendi ipimizi kendimiz çekelim ki mert ve namertler Rizespor un hangi kumaş olduğunu görsün.      

Ç.Rizespor olarak işimize bakalım. Yıllar önce şampiyon olan Trabzonspor Karadeniz takımlarının dostluğunu daha çoook arar. Zira Karadeniz’de kendisi dost bırakmadı. 



Şike derseniz Trabzonspor başka yerde aramasın. Kendi sahasında geçen sezonki önce Kayseri sonra Bursa maçlarına baksın.  

Geçen sezon sonrası bazı taraftarların Trabzon Valisine yaptıkları itiraf bu kez Başkan Usta’nın söylemiyle tapu gibi kalıcı olmuştur. 

Bu ayıp Trabzonspor’a yeter.  

 

İSMET KÖSOĞLU

 

Paylaş
946 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Trabzonspor Karadeniz Takımlarının Dostluğunu Daha Çoook Arar. için 24 Yorum

 1. misafir dedi ki:

  sayın ismet bey alında derin izler aramak istiyorsan cesaretin varsa 2011 e bir iki söz söyle de görelim seni.o dönem de gıkın çıkmadı.komşuluktan bahseden sen en ufak yazı yazmadın.çünkü şikeci takımı tuttuğunu tüm rize biliyor.rizesporuda eşontiyon niyetine…o yüzden alın edebiyatını bırak.sen köşende şunu yaz. rizeliler İstanbul takımlarını tutmayalım rizeyi tutalım…takıma destek çıkalım.ama desteği trabzon düşmanlığıyla değil tarfatar ruhuyla yapalım….

 2. İsmet Kösoğlu dedi ki:

  Trabzon başkanının pişmanlığını yazdım konu nerelere gitti.Şikeyi Rize yapmadı Trabzonspor yaptı işin kısası bu.Bu leke Trabzonsporun alnına derin bir iz bırakmıştır. Çıkacağınıda hiç zannnetmem beklemiyorum.

 3. rizeli dedi ki:

  ayıdan post X dost olmaz bu böyle biline…

 4. musa dedi ki:

  şike diyorsanız asıl takımınız tuttuğunuz takım olan şike bahçedir. rizespor milliyetçisi takılmayın artık.tüik bile açıkladı en fazla bu şehirde istanbul takımları tutuluyor.rize 4. sırada.bi de rizesporluyum goy goyları atmayın.sayın köseoğlu acaba gerçekte hangi takımlısın ?önce onu yaz.

 5. Trabzonlu ismini yazmaya cesareti olmayanlara dedi ki:

  Şike diyorsunuz ise yapan Trabzonspor.Trabzon Valisine Şike olduğunu söyleyen Trabzonlu seyirci.Başkanlığı bıraktıktan sonra günah çıkaran Trabzon Başkanı.Laf anlayana sözüm yok.Anlamayana örnek çok.Rizemi Trabzonmu Şike yapmış bunu kıyaslayın gönlünüz gücünüz yetiyorsa.

 6. Ali oflu dedi ki:

  maalesef Trbzonun alnında kalacak bir leke inşallah daha olmaz

 7. TRABZONLU dedi ki:

  SAYIN KÖSEOĞLU;
  ÖNCELİKLE ŞİKENİN NE OLDUĞUNU İYİ ÖĞREN..
  SONRA DA TÜKİYE DE 2010-2011 DE TESCİLLİ ŞİKE YAPILDIĞINDA ,KOMŞUN İÇİN KAÇ TANE YAZI YAZMIŞTIN ?…
  VEE DAHA SONRA DA HAYATINI TARABZON DÜŞMANLIĞINA ADAYIP,SÜREKLİ DEĞİŞİK KONULARDA PROVAKE EDEN YAZILAR YAZMANDAKİ AMACIN NE ?
  HEPSİNDEN ÖNEMLİSİ;YAZILARINA GELEN ELEŞTİRİLERDEN SONRA “KIVIRMAN NİYE ”
  SENİN GİBİLERİN DOSTLUĞUNA BU ŞEHRİN İHTİYACI YOKTUR.
  ZATEN SİZİ KAALE ALAN DA YOK…YAZILARINLA ETKİLEYEBİLECEĞİN BİR KAÇ DOSTUNLA ŞİKE ŞİKE OYALANIN..
  BİZLER, RİZELİ KARDEŞLERİMİZİ SEVİYORUZ..İYİ BİR TRANZONSPORLU OLARAK ŞUNU DİYORUM Kİ; O MAÇTA ŞİKE GİBİ İĞRENÇ BİR DURUM OLSAYDI TRABZON AYAĞA KALKARDI..BU İŞLERİ KALKANDERE-İKİZDERE MAÇINA MI BENZETİYORSUN..ERSUN YANAL IN NELER ÇEVİRDİĞİNİ,KİMİN ADINA,NİÇİN ÇEVİRDİĞİNİ ARAŞTIR GAZETECİYSEN !!! BAŞKAN ERSUN U İMA ETMİŞSE ,ŞİKE OLDUĞUNU MU SÖYLEMİŞ OLUYOR?NASIL DÜZ MANTIK BU ?
  ADAM ,
  MAÇTAN ÖNCE VE MAÇTAN SONRA AYNI DEMEÇLERİ VERDİ..FUTBOLCULARINA BVERABERLİĞE DAHİ PİRİM VERDİ…SENİN GİBİLER İÇİN YAPMADI BUNLARI..SONUÇTA LİGİN SON MAÇI,FUTBOLCULARIN TAMAMINA YAKINI YABANCI,UÇAK BİLETLERİ,TATİL REZERVASYONLARI HAZIR,EFOR SARFETMEDEN,SAKATLANMADAN MAÇIN BİTMESİNİ DÖRT GÖZLE BEKİLYOR…SEN BU ADAMA NİŞADÜR SÜRSEN OYNAMAZ.LİGİMİZİ YABANCI FUTBOLCU ÇÖPLÜĞÜNE DÖNDÜRÜRSEN İPİN UCUNU ZOR TUTARSIN…TABİKİ YAZDIKLARIM GERÇEK FUTBOLDAN ANLAYANLAR İÇİNDİR..YOKSA , MAÇIN SKORUNA BAK ,AKIL YÜRÜT..BOŞ KAFA İŞİ BUNLAR…

 8. gorbegor dedi ki:

  Trabzonspoara hiçbirşey yapamazsınız boşa goygoy yapmayın

 9. yorgun dedi ki:

  Beyler dostluk takım dostluğu değil,insanlık Müslümanlık dostluğu olmalı.Nedir takım falan.takılmayın bunlara.bunlar bile birilerinin işine yarıyor,farkında değilsiniz.Herkes gaza geliyor.Gazlan çalışmayın.Takımlar olmazsa ne olur.Olmasın takımlar ne olacak. Yahudiler ve hirıstiyanları sevindiriyorsunuz.Yapmayın. Maşa olmayın.Her iki şehrin insanı kardeştir.Ayrıca Müslümanlar kardeştir. yapmayın etmeyin.Aranızdaki fitnecilere inanmayın. Doğrulara saygılar.

 10. MiSaFiR dedi ki:

  yorum yaşı yanlış.diger karadeniz illerini trabzona karşı proveke eden bir yazı.bu tür düşünceler bu durumu çıkardı.komsuyu düşman etti.trabzona kızan şehirler ne yazik ki çoğunlukla istanbul takımlarını tutan şehirler.ozellikle asıl şikeci bir takimi.rastldnyi mi.yrabxona saldıranlar hep nedense adil o şehrin takimini eşantiyon diye destekleyenler ve hepsi istanbul takimini tutanlar.simdi isteyen istediği takımı tutar edebiyatına gerek yok.yani kıvırmaya.gercekten bir şey varsa federasyon hemen dava açsın.varsa suç cezalar çekilsin.ama tüm herkese aynı adalet olsun.şaibeli maçlarla dolu tüm takımlar dava açılsın.dikjat edin ts ye saldıranlar fenerin gs nin bjk nin şaibeli maçlarına laf etmez.çünkü adi gönülden tutulan takımlar hep onlardır.

 11. misafir dedi ki:

  bu olay neye yaradı.rizesporun istanbul takımları karşısında ezilmisliginizi gizledi.istanbul takımlarını tutarken sehrinizinde bir takimi olduğunu hatırlattı.yonetimininizin beceriksizliğini ortaya çıkardı.2.lige düşünce takıma sahip çıkma ruhunuzu güçlendirdi.trabzon sehrine olan gizli kininizi ortaya çıkardı.o yüzden çok kızmayın.her kotu olay kotu sonuçları olmuyor.

 12. TrabzonSporlu dedi ki:

  Kin kusmanıza gerek yok. İstanbul takımlarını tutmaktansa Önce Takımınıza sahip çıkın. Sonuçlar bakın ne söylüyor sizlere…. Ayıp ayıp komşuyuz…
  GALATASARAY A.Ş. 2-0 ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş
  ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş. 0-1 BEŞİKTAŞ A.Ş.
  TRABZONSPOR A.Ş. 2-2 ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.
  ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş. 1-5 FENERBAHÇE A.Ş.
  FENERBAHÇE A.Ş. 2-1 ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.

 13. Ali yılmaz dedi ki:

  Rizeli kının i anında söyler kın kusmaz bir komşu da’ asla kanun onunde şikayetçi olmaz kendi işini kendisi halleder Ve halledecektir bunu hiç bir RIZE Ii Unutmayacaktır Ve bundan sonra herkes O stadı ağzına kadar tıklım tıklım DOLDURACAK hiç bir RIZELI RIZE spora kus kalmayacak herkes şehir takımına sahip cikacak HEP BERABER HEP BIRLIKTE HAYDI ATMACALAR

 14. Rize li dedi ki:

  Rüşvetin belgesini tesbit edebilirsiniz,sikeyide edebilirsiniz, Trabzon Spor başkanınin söylediği işin açıkça şike olduğudur

 15. mahmut yılmaz dedi ki:

  bu mağdur edebiyatına son verilsin..yeter artık..adam gibi takım kurulsun…yok samsun düşürdü bizi…olmadı konya çıkarttı bizi…ayıptır ayıp.

 16. Mixer dedi ki:

  Araştırmaya gerek var mı kardeşim…. Bu olay danışıklı şikedir…Körle sağır birbirini ağırlar misali…

 17. saldıray dedi ki:

  bu işin içinde federasyonda insanlar var çünkü bursasporun borcu o tarihlerde 350 trilyonun üstündeydi eğer düşseydi kesinlikle bursasspor diye bir takım kalmazdı bunun etkisi çok bildiğim kadarı ile o zamanki metin kalkavan yönetimi araştırma yapıp ilgili yerlere müracat edecekti sonra ne olduğu meçhul haaa trabzonda konuşulan bu işin içinde 3 oyuncunun olduğu ama biri hariç diğer ikisini onlarda bulamadı zaten o tek oyuncu da ligin ilk başında takımda yedek bırakıldı şuan 11 de diye konuşuluyor

 18. Misafir dedi ki:

  rizesporlu taraftarların gözü kendi maçlarında, kulakları ise adana’dan gelecek haberde. komşularının alacağı tek puanla ligde kalma sevinci yaşayacaklar zira. ancak çok da ümitli oldukları söylenemez, ikinci yarının ikinci maçında rize’de oynanan ve yeşil-mavililerin 1-0 üstünlüğüyle sona eren rizespor-trabzonspor karşılaşması o zamana kadar görülmemiş ve ondan sonra da görülmeyecek tatsızlıklara sahne olmuş çünkü.

  ev sahibi taraftarların misafir seyircilere ve oyunculara karşı davranışları unutulacak gibi değil. trabzonsporlu oyuncuların hâlâ o maçın etkisinde olduğunu fark eden teknik direktör özkan sümer, maç öncesinde oyuncularına düşecek takımın kendilerini ilgilendirmediği, bu maçta şampiyona yakışır bir mücadele sergilemeleri gerektiği fikrini aşılamaya çalışıyor.

  güneş altındaki maçta trabzonspor öne de geçiyor, ama 2-3 kaybediyor. epeydir kaybetmeye alışmış bir takım için anormal bir sonuç değil. sonraki hafta da önce hazırlık maçında ordu milli takım’a, sonra da cumhurbaşkanlığı kupası’nda ankaragücü’ne gol bile atamadan yenilecekler daha. fakat yine de bu son hafta yenilgisine farklı anlam yüklemek mümkün. rizesporlular kendilerini ligden trabzonspor’un düşürdüğünü söyleyeceklerdir artık. kendi yendikleri bir takımı denk güçte sayılacak rakiplerinin yenebilmesini doğal bulmamışlardır. onlar açısından bakıldığında durum öyle gözükmektedir. ve bu dargınlık yıllarca sürüp gidecektir…

 19. DAVUT KARA dedi ki:

  BU KADAR AÇIK VE ALENÎ HALE GELEN ŞİKE KONUSU YETKİLİ KİŞİLERİ HİÇ Mİ İLGİLENDİR MİYOR? TERSİ OLSAYDI TRABZON DÜNYAYI AYAĞA KALDIRIRDI! BİZDE TIK YOK! SÖZÜMONA SİYASETTE DE AĞIRLIĞIMIZ VAR!

 20. Misafir dedi ki:

  1980-81…
  rizesporlu taraftarların gözü kendi maçlarında, kulakları ise adana’dan gelecek haberde. komşularının alacağı tek puanla ligde kalma sevinci yaşayacaklar zira. ancak çok da ümitli oldukları söylenemez, ikinci yarının ikinci maçında rize’de oynanan ve yeşil-mavililerin 1-0 üstünlüğüyle sona eren rizespor-trabzonspor karşılaşması o zamana kadar görülmemiş ve ondan sonra da görülmeyecek tatsızlıklara sahne olmuş çünkü. RİZESPOR taraftarların misafir seyircilere ve oyunculara karşı davranışları unutulacak gibi değil. trabzonsporlu oyuncuların hâlâ o maçın etkisinde olduğunu fark eden teknik direktör özkan sümer, maç öncesinde oyuncularına düşecek takımın kendilerini ilgilendirmediği, bu maçta şampiyona yakışır bir mücadele sergilemeleri gerektiği fikrini aşılamaya çalışıyor.

  güneş altındaki maçta trabzonspor öne de geçiyor, ama 2-3 kaybediyor. epeydir kaybetmeye alışmış bir takım için anormal bir sonuç değil. sonraki hafta da önce hazırlık maçında ordu milli takım’a, sonra da cumhurbaşkanlığı kupası’nda ankaragücü’ne gol bile atamadan yenilecekler daha. fakat yine de bu son hafta yenilgisine farklı anlam yüklemek mümkün. rizesporlular kendilerini ligden trabzonspor’un düşürdüğünü söyleyeceklerdir artık. RİZESPORun yendiği Trabzonsporu Adananın da yenmesini doğal bulmamışlardır. onlar açısından bakıldığında durum öyle gözükmektedir.

 21. rizeli dedi ki:

  kimi şike para ile yapılır kimi şike hatır ile.Fener para ile yaptı trABZon hatır ile

 22. misafir dedi ki:

  işiniz gücünüz provakasyon.birseyler fuzylebilur umudu yetine nefret tohumları.her iki taraftan bir adım bekliyorsun yok.adam itiraf etti.dogru yanlış.sike tapanları bu satırlarda yazamadınız.ts yaptı ok.ya fenerle ilgili o yılki olaylara ne dediniz.hic.gs nin 8-0 lik maçına hiç.sadace iki sehiri geriyorsunuz.oteku tarafta öyle.sizin gibi proveke yazanlarda çok var.sizun gibiler yüzünden yok trabzon fındığı alman yok rize çayı içmem yok foruma gitmem yok trabzondan uçmam gibi nefrete doldurdunuz isleri.het iki kesimin sağduyulu olması gerekirken siz diğer illeri de trabzon düşmanlığa ile besliyorsunuz.komsu komşunun külüne muhtaçtir.her iki il bu sorunu oturup çizmeli.ana sizin gibi degil.cezaysa ceza özür de özür. bide bu hassasiyetinizi istanbul takımlarının yaptıklarına hakemlerin yaptıklarına da göstermeniz dileğiyle…

 23. İsmet Kösoğlu dedi ki:

  Öğretmen beye takım Yener yenilir,burada Trabzon başkanı kendi itiraf ediyor.keske Rize nin,iki puan fazlası olsaydı bu durum yaşanmasaydı

 24. öğretmen bey dedi ki:

  Sayın Kösoğlu, madem Rizespor burada mağdur, neden Rizespor yönetimi federasyona resmi bir şikayette bulunmadı? Bunun sebebi nedir? Siyasilerden mi korkuldu, emir büyük yerden mi geldi? Tff bu konuyu hiç araştırmadı, çünkü şikayet olmadı bildiğim kadarıyla. Alelacele de lig tescil edildi. Bu konuyu araştırmanızı rica ediyorum. Eski yönetim de şikayetçi olmadı, şimdikiler de olmadı.




EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle