Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize TÜRK EĞİTİM SEN Çok Ciddi. Bunu Engelleyeceğiz

10 Nisan 2018

Rize TÜRK EĞİTİM SEN Çok Ciddi. Bunu Engelleyeceğiz
TÜRK EĞİTİM-SEN RİZE ŞUBESİ BU KONUDA KARARLI  

Türk Eğitim-Sen, Öğretmene Performans Değerlendirme Sisteminin hayata geçirilmemesi için her platformda eylemlerine devam ediyor. 

Bu kez de konuyu Rize’de bilboardlara taşıyan Türk Eğitim-Sen Rize Şubesi adına bir açıklama yapan şube Başkanı Murat Köseoğlu: “Bu ucube sistem, zaten ekonomik olarak zor durumda olan öğretmenleri moral, motivasyon ve psikolojik olarak da tükenme noktasına getirecektir. Öğretmenin içinde bulunduğu bu durum, dolayısıyla eğitimin kalitesini de düşürecek ve toplum sonu belli olmayan bir karanlığa doğru sürüklenecektir. Bu sebeple, adeta öğretmenin idam fermanı olan bu sistemin hayata geçmemesi için demokratik her platformu kullanacağız ve bu sistemi engelleyeceğiz.” dedi. 


Köseoğlu sözlerine şöyle devam etti: “ Sayıları bir milyonu bulan öğretmenlerimizin, veriye dayalı olmayan bir sistemle değerlendirilmeleri ile varılabilecek bir sonuç olmaması genel endişe kaynağıdır. Sınıfında eğitim alan bir öğrencinin öğretmenini değerlendirmesinin izahı yoktur.  

Ölçme değerlendirme konusunda bilgi, beceri ve deneyim sahibi olmayan; bu konuda gerekli eğitimi almamış kişiler tarafından yapılacak performans ölçümlerinin eğitim sistemimizde açacağı yaralar kapanması mümkün olamayacak düzeyde olacak. 

Milli Eğitim Bakanlığı öncelikle Öğretmen Strateji Belgesi’nde ifade etmiş olduğu öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerini sürekli kılmak için adaylık sürecinden itibaren öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişim faaliyetlerinin niteliği artırmak için çalışmalıdır. Performans değerlendirmesi ile ilgili ifade sadece gündemimizden değil Öğretmen Strateji Belgesi’nden de çıkarılmalıdır. Eğitimde arzuladığımız başarıyı yakalamanın günümüz için tek kıstası eğitimle ilgili reform çabalarının en kritik faktörü olan öğretmen niteliklerini artırma çalışmaları olmalıdır.  


 

Milli Eğitim Bakanlığı performans değerlendirmesini öğretmen üzerinden değil; eğitimin genel performansı üzerinden değerlendirmelidir.  

Performans değerlendirmesi bahanesiyle öğretmenleri, öğrenci ve velilerle karşı karşıya getirecek, öğrenci ve veliyi, ‘memnun edilecek müşteri’, öğretmeni de ‘satış görevlisi’ olarak gören bu uygulamayı kabul etmemiz mümkün değildir; kökten reddediyoruz.

Paylaş
434 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize TÜRK EĞİTİM SEN Çok Ciddi. Bunu Engelleyeceğiz için 7 Yorum

 1. Ali dedi ki:

  Başkan a rumuzlu arkadaş sen Türk eğitim sen genel merkezini ara genel başkan a bağlan o sana ne dediğini söyler.
  Araştırmak uydurmaktan daha erdemli bir davranıştır.Uyduruyirsun fakat Türk Eğitim Sen Rize de fırtına gibi esiyor çok zoruna gidiyor!
  Kazanım diyorsun en basit örneği nöbete ücreti türk eğitim sen in. Aldığını unutma, veya öğretmenlere sor onlar sana söyler.
  Birde kendi sendikanı eleştirmen gerekir, yaptıkları hiçbir şey yok, memurlar %3,5 uğu unutmuyor, mazot 5,5 TL olmuş yetkikiyim diyerek ortalıkta boş boş dolaşmakla sendikacılık olmasa gerek.

 2. Başkan a dedi ki:

  başkan her yer de poz vermek sendikacılık olmasa gerek.Sadece sorunlar üzerinden sendikacılık değil kazanımlarınız üzerinden sendikacılık yaparsanız daha doğru olur herhalde.Genel başkan bakanlıktan gelen genel müdüre performansı değerlendirebiliriz demişti sen olmaz diyorsun hayırdır.

 3. Ayşe dedi ki:

  Tebrik ediyorum sadece üye sayısı peşinde koşmayan gerçekten işini yapan bir başkan olduğunuz için teşekkürler

 4. ADELİ dedi ki:

  EĞİTİM CAMİASININ HAKKINI ARAYAN TEK SENDİKASINIZ ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN..

 5. RİZELİ dedi ki:

  Adaşım çalışmaların ilerisi için ümit verici her zaman doğruyu ve Hakkı savunmak en erdemli davranıştır. Başarılar

 6. öğretmen bey dedi ki:

  Sendikanıza üye olmasam da destekliyorum sizi. Şu anda mülakatlar yapılıyor, hangi okula kimin müdür olacağı belli gibi. Kul hakkı yiyen sendikadan ses yok. Mülakatın girdiği her yerde kul hakkı ye-sen var. Nasıl iştir anlamadım.

 7. Hasan dedi ki:

  Tek kelimeyle mükemmel helal olsun.Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.