Hoşgeldiniz   brazzers porno

“BAKANLIK UYUMA”

13 Nisan 2018

“BAKANLIK UYUMA”
BAKANLIK, UYUMA! 

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde Şehit Piyade Er Kadir Çavuşoğlu İlk ve Ortaokulu’nda bir polis memuru, tartıştığı okulun müdiresi ile müdür yardımcısını silahla yaralamasına sert bir şekilde tepki gösteren Türk Eğitim-Sen Rize Şubesinden yapılan açıklamada, şube başkanı Murat Köseoğlu; “ Öncelikle, meslektaşlarımıza bir veli tarafından kahpece yapılan silahlı saldırıyı nefretle kınıyorum, yaralı eğitimcilere Allah’tan şifa diliyorum.” İfadelerini kullandı. 

Konuyla ilgili bakanlığı suçlayan Köseoğlu sözlerine şöyle devam etti: “ Gündemimizde öğretmenin maddi ve manevi varlığını tehdit eden iki temel sorun var. Bunlardan biri öğretmene şiddet, diğeri de öğretmene performans değerlendirme sistemi… Daha önce ülkemizin değişik yerlerinde gerçekleşen ve maalesef ölümle de sonuçlanan saldırılardan sonra en yüksek telden ilgilileri uyarmıştık. Bu iki konuyu gerçekten çok önemli görüyoruz ve laf olsun diye söylemiyoruz. Çünkü biliyoruz ki öğretmenin maddi ve manevi varlığının tehdit altında olduğu bir ortamda, eğitim çöküş sürecine girmiştir. 

Ancak görüyoruz ki ilgililer bu konuları kulak arkası ederek geçiştirmiş.  

Şimdi soruyorum size: İnsanın en temel hakkı olan, yaşama hakkının elinden alındığı bir ortamda eğitimden söz edilebilir mi? O zaman diyoruz ki, herkes aklını başına alsın, sorumluluğunu yerine getirsin ve bu olaylar bir daha yaşanmasın. Güvenli eğitim ortamları olmadan, verimli eğitim olmaz, başarı olmaz, huzur olmaz. Bunu biz hükümetten, bakandan istemeyeceğiz de kimden isteyeceğiz? Bu arkadaşlarımız ölümden döndü. Ancak biliyoruz ki bu gidişle yeni olayların yaşanması kaçınılmazdır. Gerekli tedbirler alınmalıdır. Polis veya güvenlikçi olmayan okul kalmamalıdır. Dün Bursa’da, önceki gün başka bir yerde, Yarın Rize’de…Biz bir ayrım yapmıyoruz ve bu saldırıları bizzat kendimize yapılmış gibi görüyoruz. 

Eğer tedbirsizlikten ötürü bir daha benzer bir durum yaşanırsa, biz Rizeli eğitimciler olarak iş bırakma dahil her türlü eylemi yapmaya hazırız. Bu sebeple, ‘BAKANLIK UYUMA, ÖĞRETMENİNE SAHİP ÇIK’ diyoruz.” 

Paylaş
494 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

“BAKANLIK UYUMA” için 9 Yorum

 1. Kamil dedi ki:

  İş bırakma eyleminizi bir veli olarak destekliyor hatta istifa etmenizi tavsiye ediyorum. Özel okullara gidin bakalım kaç tanenizi sürekli işe alacak, devlete sırtınızı dayamış yarım gün işe geliyor ve daha nasıl sorun çıkartırız diye hareket ederek yapıcı olmuyorsanız bırakın gidin kardeşim, devlet o kadar öğretmen atayacağına özel okullara teşviki arttırsa il ve ilçelerde bu özel okullarda herkesi öğretmen olarak almaz zaten. Eğitim ve öğretimde kalite artar.

 2. Rizeli vatandaş dedi ki:

  Şiddeti şiddetle kınayan sendika bir zamanlarda bir öğretmen okulda vali ile tartışmıştı da sizin sendikada öğretmenleri sokağa dökmüştü vali ile tartışan öğretmeni de zorla hasta olmasına rağmen sokağa çağırmış ve kalp kırızı geçirmesine ölümüne neden olmuştunuz.Bu hatanızı örtbas etmek içinde tüm üyelerinizi birinci derslere girmeme eylemine davet etmiştiniz. Allahtan öğretmenler sağduyulu davranıp derse girdiler.Şimdide öğretmenleri öğlen nöbet tutmamaya davet ediyorsunuz.Yine sağduyulu öğretmenler sizi dinlemiyorlar. sizin çocuğunuz olsa başına bir kaza gelse acaba nöbet tutmayan öğretmenlere ne yapardınız

 3. Öğretmen bey dedi ki:

  Rizeliler kadar at gözlüklü başka bir halk var mıdır bilemiyorum. Sabileri çok düşünüyorsaniz her sene eğitim sınav sistemini değiştiren hükümeti ve bakanı eleştirin. Tabi vicdanınız varsa. Ondan sonra öğretmenleri elestirirsiniz. Bu ne iktidar yalakası bir şehirdir yahu.

 4. muhtar dedi ki:

  öğle arası mahallenin imamı mı, muhtarı mı gelip okulda nöbet tutacak ? o sebilerden bitanesinin başına bir hal gelse hanginiz hukuki ve vicdani sorumluluktan kurtulacaksınız. güzel güzel ay sonunda maaşlarınızı almayı biliyorsunuz.

 5. Gerçekten dedi ki:

  Arkadaşım istersen bir okula git türk Eğitim sen ı sevmeyen bir müdür olsun bu nöbetin ne olduğunu ne istediklerini sana anlatsın anayasa 222 madde orada öğretmen ne iş yapar yazıyor aç oku sadece öğlen arası istirahat dinlenme onun adı anlarsan

 6. Anonim dedi ki:

  Nöbet tutmaya eylemi sadece öğle arası nöbetleri için geçerli. Ders saatleri arasındaki nöbetlerde eylem falan yok. Bilmeden buraya yazmayın. Bu bilgisiz veliler işte öğretmen performans değerlendirmesi yapacak. Yazık

 7. Adeli dedi ki:

  Başkanım tespitleriniz çok doğru.. haklısınız..

 8. Veli dedi ki:

  Güvenli eğitim ortamlarından bahsediyorsunuz ala. Gel gör ki yeniden okullarda üyeniz olan öğretmenlere nöbet tütmama eylemi başlattınız. Sınıflarda,koridorlarda,merdivenlerde çocuklarımızı polisler korusun diyorsunuz.Çok anlamsız.

 9. Anonim dedi ki:

  Bakan canlı yayında azarı işitti ama hala akıllanmadı. Öğretmenlere gereken değer verilsin.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle