Hoşgeldiniz   brazzers porno

Rizeli Turizmciden Üniversite Öğrencilerine Eğitim

14 Nisan 2018

Rizeli Turizmciden Üniversite Öğrencilerine Eğitim
RİZELİ TURİZMCİDEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE EĞİTİM

Rize Pazarlı Araştırmacı Yazar ve Turizm Uzmanı HİKMET HABERAL; Yüksek lisans eğitimini tamamladığı okulunda tez danışmanı ve hocası Prof Dr Bilgehan GÜLCAN tarafından fakülteye davet edildi. Haberal’dan yaptığı çalışmalar ve deneyimleri hakkında bilgiler vermesi için istekte bulunuldu.

Ankara Gazi Üniversitesi Turizm Fakültesindeki tüm bölümlere 2 gün boyunca Türkiyede korunan alanlar ve tabiat turizmi eğitimi verdi.

Haberal aşağıdaki konu başlıkları olan korunan alanlar hakkında öğrencilere slaytlarla sunular yaptı.


 

Tabiatı Koruma Alanı Milli ParkByosfer Rezervi, Yaban Hayatı Koruma Sahası, RAMSAR Alanı, Tabiat Anıtı, Tabiat Parkı, Yaban Hayatı Geliştirme Sahası, Özel Çevre Koruma Bölgesi, Doğal Sit, Tabiat Varlığı (Anıt Ağaç) Tabiat Varlığı (Mağara) Sunularında Kaçkar dağları milli parkını ve turizm coğrafyasına ayrı bir zaman ayırdı. Gümüşhane ve Rize ilimizde yapmış olduğu tabiat turizmi master planları ve eylem planları hakkında örnek sunumlar yaptı. Tabiat alanlarındaki UYGULAMALAR, FAALİYETLER DEVAM EDEN VEYA YAPILMASI PLANLANAN ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR hakkında detaylı bilgiler veren Haberal Amacımızın;

> Kaynak değerlerinin korunması ve geliştirilmesi sağlamak

>Yöre halkına ekonomik ve sosyo-kültürel katkı sağlam

> Sürdürülebilir yönetiminin desteklenmesi

>Ziyaretçi eğitimini ve bilinçlendirilmesini sağlamak,

>Kaynakların gelecek nesillere aktarılmasını sağlamaktır. 

Haberal; bu güne kadar yazmış olduğu 5 kitabını da derslerin bitiminde; öğrencilere imzalayarak günün anlamına hediye etti. Prof Dr Bilgehan Gülcan başta olmak üzere tüm öğrenciler Haberal’ı ilgiyle hayranlıkla ve dikkatle dinlediler.


 

Prof Dr Gülcan; Haberal kendi doğallığı şivesi yaşanmışlıklarıyla güzel dersler anlattı. Tam bir bölge , dağlar yaylalar aşığı bir turizmci. . Öğrencilerim ve kendi adıma çok teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum diye sözlerini bitirdi.

Paylaş
352 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle