Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize’de Turizm Haftası Ayder’de Düzenlenen Açılış Töreni ile Başladı.

16 Nisan 2018

Rize’de Turizm Haftası Ayder’de Düzenlenen  Açılış Töreni ile Başladı.
              RİZE’DE TURİZM HAFTASI KUTLAMALARI COŞKUYLA BAŞLADI  

Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan turizm haftası bu yıl Doğu Karadeniz’in öne çıkan turizm merkezlerinden olan Çamlıhemşin ilçesinde kortej yürüyüşü ile başladı. Yürüyüşe Vali Yardımcısı Dr. Emre Nebioğlu, Çamlıhemşin Kaymakamı Okan Daştan, Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu,  Ekrem Orhon Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, Ardeşen Turizm Fakültesi öğrencileri, Çamlıhemşin Ayder Çevre ve Turizm Derneği, Ayder Çeymakçur Yaylası Güzelleştirme ve Dayanışma Derneği ile  turizm sektörü katıldı. Kortej yürüyüşünün ardından programa Ayder’de devam edildi. Ayder Avusor köprüden yeşil alana kadar kortej yürüyüşü devam etti. Sonra yeşil alanda yapılan açılış konuşmalarında İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu, Rize’de turizmin yılın 12 ayı yapılabilecek potansiyele sahip olduğunu, heliski, dağcılık, yayla turizmi, trekking, termal turizm, jeep safari, kano, rafting gibi bir çok turizm çeşidinin yapılabildiğini belirterek, turizm haftası kutlamalarına katılan kamu, turizm sektör temsilcileri, öğretim kurumları ve turizm derneklerine teşekkür etti. 


 

Ayder etkinlik alanında açılış programı ile beraber yöre insanlarınca bölge kültürünü  yansıtan geleneksel yaşamımızdan örneklerin sergilendiği geleneksel el sanatları sergisi ziyaret edildi. Ayrıca Ayder ve Çamlıhemşin ilçesinde turizm alanında faaliyet gösteren işletmelerin oluşturduğu tanıtım stantları da programa ayrı bir renk kattı.  Ayder’in son dönemlerde ziyaretçi sayısının artması ile beraber ülkemiz turizminde ne kadar önemli bir konumda olduğu turizm haftasının başlaması ile birlikte bir kez daha gözlemlenmiş oldu. Daha sonra İsmail Kahraman Kültür Merkezinde Kültür ve Turizm Bakanlığı geleneksel el sanatkarı ustaların hazırlamış olduğu “ El Sanatları Sergisi ” ziyaret edildi. Vali Yardımcısı Emre Nebioğlu, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın katıldığı sergide birbirinden güzel eserler dikkat çekti. Program sonunda Turizm Haftası vesilesiyle Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. 


 

Bu yıl 42. düzenlenen Turizm Haftası etkinlikleri Rize’de hafta boyunca birbirinden farklı birçok programla devam edecektir.  

16 Nisan Pazartesi 

2018 Turizm Yılı Yerel Çalıştayı ( Ayder – Çamlıhemşin ) 

Yöresel El Sanatları Sergisi ( İsmail Kahraman Kültür Merkezi ) 

17 Nisan Salı 

İyidere Vadisi Tarihi Değirmen Gezisi ( İyidere ) 

18 Nisan Çarşamba 

Panel ( Turizm Eğitimi ve Sektör Tecrübesinin Kariyer üzerine etkisi – R.T.E.Ü. Ardeşn Turizm Fakültesi Konferans Salonu ) 

19 Nisan Perşembe 

İyidere Vadisi Pileki Mağarası Gezisi ( İyidere ) 

19 Nisan Perşembe 

Kano Rafting Etkinliği ( Fırtına Deresi ) 

21 Nisan Cumartesi 

İkizdere Vadisi ve Cimil Şelalesi Gezisi ( İkizdere) 

22 Nisan Pazar 

Çat Vadisi Zilkale ve Palovit Şelalesi Gezisi ( Çamlıhemşin) 

 

?

?

?

Paylaş
173 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize’de Turizm Haftası Ayder’de Düzenlenen Açılış Töreni ile Başladı. için 1 yorum

  1. herşey görüntü dedi ki:

    saat 14 de yapılacak açılış 3 kişyle 15 de yapılıyor. sonrada rizede turizm seferberliğiSitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.