Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Eyyy Rizeli Ne Yapmaya Çalışıyorsun.

08 Mayıs 2018

Eyyy Rizeli Ne Yapmaya Çalışıyorsun.
Rizeli Çayını  Ucuza Satma

2018  Yılı için devletin açıkladığı 2.32 TL fiyatın ardından ilk günlerde mutlu ve neşeli bir şekilde çayını hem devlete hemde özel sektöre açıklanan fiyatı ve üzerinde satan Rizeli çay üreticisi, Çaykur’un günlük limitlerini aşması sebebiyle günlük kontenjan getirmesi sonucu şimdide çayını adeta peşkeş çekiyor.

Konu ile ilgili adeta isyan eden Rizeli duyarlı vatandaşlar ; biz hayatımızda böyle bir şey görmedik. Vatandaş ne yapmaya çalışıyor anlamıyoruz. Rizeli Çayını adeta peşkeş çekiyor. Bu nasıl mantıktır. Çaykur açıklama yaptı bütün çayınızı alacağız. Buna rağmen üreticinin çayını 1.80 TL gibi rakamlara özel sektöre satmasın anlamak mümkün değil.
Evet son günlerde Rizeli değişik bir ruh hali içerisinde : Türkiye’nin her yerinde 50-60 TL. işçi yevmiyesi verilirken Rize’de Gürcü işçilere 150 TL. günlük yevmiye veriliyor. Sabah kahvaltısı , öğle yemeği de cabası. Şimdide çayını sudan ucuza satmaya başladı.

Hükumet fiyat açıkladığında az da olsa memnun olan yaş çay üreticisinin bu tavrı duyarlı vatandaşları isyan ettiriyor.

Bu arada bazı özel sektör firmalarını da adeta hırs bürümüş gibi Rizeliden geçen senenin intikamını alırcasına teklif ettiği fiyatla çay almaya çalışıyor ve de kötü niyetli özel sektöre Rizeli yaş çay üreticisi  adeta prim tanır gibi gidip çok ucuz fiyata çayını veriyor.

Geçen yıl çayın az olması sebebiyle Devletin açıkladığı fiyatın üzerinde fiyat veren özel sektörün bazı firmaları bu yıl eline geçen fırsatı kaza yapmadı.  

Eyyyy Rizeli hemşehrim kendine gel. Çoluk çocuğunun rızkını  fırsatçılara peşkeş çekme . Çaykur çayının tamamını alacağım diyorsa bekle bahçede kalsın. 
Bu arada bir çift sözde Rize Ziraat odasına .. 

Vatandaş bu odaya ne saygı duyuyor ne de yardımına minnet ediyor. İşte örgütlü toplum olamamanın bizi getirdiği son nokta

Hani üretici dernekleri, ziraat odaları. Gariban vatandaş çayımı satayım da  fiyatı ne olursa olsun durumuna düşürüldü.

Buradan çay üreticisine ricamız , çayınızı ÇAYKUR’dan başka kuruma ucuz fiyata vermeyin

Paylaş
3.512 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Eyyy Rizeli Ne Yapmaya Çalışıyorsun. için 16 Yorum

 1. ezilen rizeli dedi ki:

  SEVGİLİ HEMŞEHRİM AYDIN GÜR KARDEŞİM ANLATACAK VE BURADA YAZILACAK ÇOK YAZILAR VAR KİMİN UMURUN DAYIZ BİZİ DİNLER MİLER ZANNEDİYORUZ Kİ DÜNYA SİYASETİNE RİZELİLER YÖN VERİYOR OYSAKİ 16 YILDIR HEP YALANLARLA ABAD EDİLDİK AĞLAMAK BİLE SUÇ YARADANA HAVALE ETTİK

 2. aydın gür dedi ki:

  Dün 590 kg çayı 450 tl ye toplattım. 50 tl de arabayla taşıma ücreti verdim. Daha çayı satmadan cepten 500 tl çıktı. Buraya kadar herşey TAMAM..!
  Asıl sorunu çayı satmaya gittiğimde yaşadım. Çay Kur kontenjan ve kota koymuş. Günlük kontenjanım 50 kg… Özel sektöre satmaya karar verdim. Kimi aradımsa bugün çay alımı yapmıyoruz dediler. 1 gün öncesine kadar peşin parayla çay alımı yaptığını ilan eden özel sektör sanki beni bekliyormuş gibi dün kapıları kapattı. Çayın elimde kaldığına mı yanayım, 500 tl verdiğime mi..! Son bir umut tanıdığım komşum olan birinin fabrikasına çayımı götürdüm. Sağolsun, çaresizliğimi görünce çayımı aldı. Çayı kaç paraya sattığımı hala bilmiyorum. Korkudan sormadım bile…
  Bizi bu hale getiren devletin kurumu Çay Kur’dur. 40 küsür fabrikası olan Çay Kur fabrikalarını tam kapasiteyle çalıştırmayıp bizleri özel sektörün kucağına attı. Daha enteresan olanıysa çayın kg fiyatını Doğuş Çay adlı şirketin insafına terk ettiler. Kg fiyatını 2.40 tl den açan özel sektör dün 1.90 tl ye kadar düşürdü. Çayını satamadığından yakınan üretici 24 Haziran da oyunu yine AKP’ye verecek..!
  Hem ağlarım, hem giderim diyen gelin gibisin Rize li..!

 3. cevat dedi ki:

  düşunun bir da çaykur olmasa taban fiyat maban fiyat dinlemez bunlar 1 liraya çayini alurler bu mendeburler.

 4. cevat dedi ki:

  telefonda konuşmasini bile bilmeyen şXr bida çay mı toplar. babasi ev alır ona araba alır. sevmiyorum böyle bedavadan hayat yaşayan ya gelip yatan şXi

 5. gorbegor dedi ki:

  şehirlerde oturacağına herkes kendi çayın toplasa

 6. Soğuksulu dedi ki:

  Çaydan aldığı para geçim kaynağı olmayıpta akşama tembel dolaşacak oğlunun altına çekeceği araba parası olunca böyle olur, çingene yağı bol bulunca şeyine sürermiş.

 7. hedef 24 hazıran dedi ki:

  adil düzen milli görüş gelmeden size rahat gelmez
  .

 8. MÜSTAHSİL RİZE dedi ki:

  dünyaya yön verenler sizler kimi kandırıyorsunuz milletin alın teri üzerinden siyasete lülümü yok bu millet beddua ediyor yüksek sesle duyuluyor milletin ekmeğini çalanlara niye dur diyemiyorsunuz sen üreticinin temsilcisi ziraat odaları sayın başkan paliç efendi kızını milletvekili yapmak için üreticinin ateşine benzin döküyorsun ya görevini yap yada kalk git ziraat odalarını terk et yahu 1,10 krş de hiç çay alınır mı millet çayını satmak zorundadır devlet göreve görevini millete yapmalıdır hırsıza dur demelidir

 9. ali dedi ki:

  kontejanın 15 kg olduğu bir dönemde çaykura nasıl çay satacağız onuda makalenize alsaydınız keşke.çay borsası , ziraat odası patrona hizmet ediyor bakıyorumda rize de birinci önçelik çay olmasına rağmen bazı basında hiç yer bile bulamıyor

 10. Şeref dedi ki:

  Asıl sorun Gürcü işçiler e 150 tl yevmiye artı yemek artı yol yada yatak yemek artı internet hizmeti sunan sosyete olmuş çay üreticisi olmamızdır bence.

 11. çay kur özelleş dedi ki:

  madem bu politika doğru..şeker fabrikaları da satıldı..halk da destekliyor..çay kur da özelleşsin..o zaman anlarsınız..özelleştiğin de..desteğe devam..

 12. bilinmiyor dedi ki:

  hocam yorumunuz nokta atışı olmuş. Kurtlar Meydanı boş bulunca aslan kesilir.

 13. A anak avni dedi ki:

  Bizden bi bxk olmaz

 14. Ahmet dedi ki:

  Rizeli İmdat bey yok.Sesinizi kesin.İmdat bey olsa Ülkeyi ayağa kaldırırdınız.Ölüm de var.Öbür dünyada bunun hesabını verirsiniz..

 15. Anonim dedi ki:

  Bizde böyle devlet olduk dan sonra özel sektör herneyaparsa haklıdır

 16. ömerhayyam lazoğlu dedi ki:

  Yahu vatandaşı suçlayan bu haberiniz hepsi yanlış ve güçlünün yanında olmaktır ,Vatandaş cumartesi ,pazar çay toplayıp sattı sorun yok pazartesi ne olduysa kontenjan dekara 15 kg düştü ondan sonra özeller ardın sıra vadeleri uzatıp fiyatları düşürdüler. Siz ve bütün yerel haber portalları çaykur u överken vatandaşı suçluyorsunuz yazık .GENEL MÜDÜR SÜTLÜOĞLU OLSAYDI YERİ GÖĞÜ İNLETECEKTİNİZ .YAZIKLAR OLSUN BÖYLE HABERCİLİĞE …..Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.