Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize Sahili Kapanın Elinde Kalıyor!

08 Mayıs 2018

Rize Sahili Kapanın Elinde Kalıyor!
Rize sahili kapanın elinde kalıyor!

Rize’de halka ait olan sahil şeridi kapanın elinde kalıyor; belediye işlevsiz, vatandaş kızgın…

RİZE BELEDİYESİ YOK HÜKMÜNDE

Türkiye’nin en uzun kordon boyuna sahip olan Rize’de sahil şeridi yağmalanıyor, belediye görmüyor. Rize sahilinde aklına esen yer çeviriyor, halka ait olan kamusal alanlar işgal ediliyor. Sahipsiz kent görünümündeki Rize’de yandaş müteahhitlerin projelerine imar rantı temin etmek dışında belediyenin herhangi bir işlevi bulunmuyor. Rutin hizmetlerini vermekte bile zorlanan Rize Belediyesi, imar rantiyeciliğinin, kent yağmasının önünü açıyor. 
Her fırsatta Cumhurbaşkanı’nı ağzına dolayan uyanık rantiyecilerin at oynattığı şehirde halkın nefes alması giderek zorlaşıyor.

Rize sahilinde halka ait olan ve buralarda belediyenin açık yeşil alan, spor sahaları, oturma-dinlenme birimleri oluşturması beklenirken, belediye sahili görmüyor bile. Sahil şeridi tümüyle işgalcilerin hücumuna uğradı. Kamuya ait alanlar tel çitlerle, duvarlarla çevrilerek özel kullanım alanlarına dönüştürülürken, bu gidişe ‘dur’ denmediği taktirde 1 metrekarelik açık alan kalmayacak.
HALKIN MALI DENİZ YEMEYEN KERİZ Mİ?

Duruma isyan eden sahildeki lunapark işletmesinin sahibi Cengiz Şafak, kendisinin de belediye kiracısı olduğunu, hakkından 1 metrekare bile fazlasına yeltenmediğini belirterek, belediyenin bu başıboşluğu nasıl görmezden geldiğini sordu. Sahilde halkın kullanımı için düzenlenmesi gereken alanların siyasi destekle birlikte üç beş kişiye peşkeş çekildiğini vurgulayan Şafak, halka ait olan yerlerin pervasızca duvar örülerek halktan çalındığını ifade etti.

Deniz Varlı

Paylaş
3.642 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize Sahili Kapanın Elinde Kalıyor! için 27 Yorum

 1. HANISLI dedi ki:

  YAZIK DEĞİLMI RIZE HALKINA HER SABAH DUZENLIOLARAK POR YAPTIĞIM ALAN HERSABAH SAHIL GIDIM GIDIM TIRMIKLANIR AMA SESINI CIKARAN BIR ALLAHIN YETKILISI YOK ZABITALAR GELIR SAHILDE KULUBELERINE OTURUR CAY DEMLERLER BAŞKA BIR ŞEY YAPTIKLARI YOK YAZIK SAHILIMIZ PARSELLENIYOR KIMSEDE SES YOK HEMIDE GELIŞI GUZEL YURYURUYUŞ YOLUMUZ ENGELLENIYOR KIMSE DEMEZKI BU INSANLARIN YOLU BURALARA ILIŞMEYIN DIYE KIM BUNLARA DUR DIYECEK BILEMIYORUM SAYGILARIMLA

 2. Mete bey dedi ki:

  Resimde görünen yerin sahibi kim sizceee

 3. hasan dedi ki:

  durmak yok yola devam %80 oy alan bi yer rize yatırım beklemeyin devletten

 4. turgut özal yıldız dedi ki:

  rize esnafı olarak yol kenarına bir duba koyamazken böyle adıyla şanıyla gözümde beş para etmeyen adamlara böyle heryerin peşkeş çekilmesi giderek fazlalaşıyo. rize devlet yönetiminde olamyan tek yer sanırım. güneysuya rize merkezden fazla yatırım yapılıyo. duble yola ihyiyac olan salarha yoluna hiç bir şey yapılmazken bu denli gereksiz olan herşey yapılıyo. artık yeter demek gerekiyo. iki üç sokak ışıklandırmasıyla bizi kandıramazsınız.

 5. OSMAN HOCA dedi ki:

  ŞAFAK BEYİN DEDİKLERİ KESİNLİKLE DOĞRU.YAZIK YA ÇOK YAZIK.HER HAFTA SONU SAHİLE ÇIKTIĞIMDA BAKIYORUM FARKLI BİR KİŞİ KAFASINA GÖRE BİR YER ÇEVİRMİŞ YER YAPMIŞ. NORMAL BİR YEŞİL ALANDA ÇAY İÇEMİYORUZ.
  ADAM ATMIŞ BEŞ ON SANDALYE ÜÇ BEÇ MASA BURADA ÇAY İÇEMEZSİNİZ BURASI BENİM DİYOR.
  HAYRET EDERSİN.LÜTFEN BELEDİYE BİRAZ MÜDAHALE ETSİN İLGİLENSİN

 6. Hakan Arıkan dedi ki:

  Ben de gidip bi yer çevireyim.

 7. Derepazarlı dedi ki:

  Derepazarı sahilini görsünler

 8. Metın Atasaral dedi ki:

  Cengız kardeşıme bu konudakı duyarlılşığı ve verdığı mucadele ıçın teşekkurler .Koca Rıze de yalnız başına bu ışgalcılere karşı mucadelesınde başarılar dılerım .Uyan Rızelı kımın malını kımler hangı hakla zapt edıyor.,hangı hakla.

 9. yalçın dedi ki:

  hayirli olsun kime verecekledi duşmanlarami hamdolsun

 10. hedef 24 hazıran dedi ki:

  mağmalanmamiş ne kaldiki memlekette

 11. harun mert dedi ki:

  Cengiz Bey, Rize belediyesinin eksikliklerini çok güzel ifade etmiş. Rize adaletle, hukukla, kurallarla yönetilmiyor. Rize sadece siyaset ile çıkar ilişkisine bağlı olarak yönetiliyor. Siyasetin merkezinde X var olduğu görülmektedir. Ak parti de samimiyetle mücadele eden, Allahın rızasını gözeten isim sayısı bir elin parmakları kadardır. Cumhurbaşkanı Sayın recep Tayyip Erdoğana güveniyor ve güvenmeye de devam etmek istiyoruz. Bu leşcilerden Rizeliyi bir an önce kurtarmasını beklıyoruz.

 12. vatandaş dedi ki:

  o kadar rahatlık var ki taşları kırmızı halı üzerine dökmüş ne belediye ne idareciler kimse gidip kardeşim sen ne yapıyorsun burda diyen yok.

 13. yaşlı dedi ki:

  rize sahil rezalet ön taraf yağmacılarda içeri doğru gidince ışıksız karanlık bir alan bu nasıl bir anlayış bu nasıl bir hizmet anlayışı belediye şehri yönetmeyi sadece bir köy yoluna asfalt dökmekmi sanıyor birde utanmadan bilbordlara asmışlar şu kadar asfalt döktük yandaş mütahit işine gelince yandaş mütahit yokki zaten kendileri mütahit olmuş belediye başkan yrd. imarda bir kaç mühendis hepsi birleşmiş mütahit olmuş yer kapatıp inşaat yapıyorlar belediyenin imar bölümüde sadece bunlara hizmet ediyor her istediklerini alıyorlar

 14. Vatandas dedi ki:

  Oraları işgal edenlerin kimlerin olduğu araştırılmalı işgal edenler kimler yada kimlerin yakınları belediye neden göz yumuyor kimse neden ses çıkarmıyor önce bu sorularin cevabını araştıralım ama onu araştırmaya kimsenin gücü yetmez buna eminim

 15. Kamil dedi ki:

  sahilde çocuğumuzun elini bırakıp gezemiyoruz bisikletçilerden bisiklet kiralama neymiş kim izin vermiş belediye nerde adam doğru söylüyor beyler belediye yok dağılın şimdi.

 16. Nuri dedi ki:

  Deniz varlı tebrikler haber çok başarılı cengiz şafağında söylediklerine imza atarım okadar güzel sahilimizi derme çatma saçma sapan ucubelerle doldurdular plan yok proje yok yazıklar olsun rizeye bu ihaneti edenlerin burnundan fitil fitil gelsin inşallah

 17. Anadolu dedi ki:

  En kötü sahil yapılanmadı rizede berbat ötesi

 18. Erd dedi ki:

  Yapıların hepsi kıyı kanununa aykırı adam düğün salonu yapmış kapalı alanın 3 katı alan çevirmiş.burada hiç bir yapı bırakılmamalı şehir ormanı yapılmalı.Talan bakırcının son 1 senesinde başladı devam ediyor.

 19. rizelli dedi ki:

  Superrrr haber. Allah senden razi olsun Cengiz Safak. ilk defa birisi cikti, mertce gercegi ifade etdi. ama bizim yetkili agizlar bu konuda suana kadar hernedense bir aciklama yapamadi. korkuyolarmi ne?

 20. topaneli dedi ki:

  Cokdogru haber yuriyecek yerleri bile kapmislar masa koymuslar cimenlerin uzerine masa atmislar

 21. Anonim dedi ki:

  Ben akbartiliyim ama cengiz şafak doğru soylu yor rezil ettiler barkı ayile gezemiyor

 22. Mustekım gungor dedi ki:

  Beytül mal yağmalanıyor devletten çit yok hırsıza arsıza göz yumuluyor.desenize rantıyecıleriş başinda.

 23. Anonim dedi ki:

  Yazıık silivri parkköy sahilide öyle. Yıllar d ır CHP li işgalc^lerin hizmetinde ellerinden gelse hafta sonu denize gelen halk ı denize sokmayarak. ÖTEKİleştiriyor. Yasa var sahilleri koruma. Gürültü gece belirli saatten sonra olmaz diye ama uygulanmıyor
  Yani rant ve kazanç ona göre vekil. Belediye aza seçilip takip e dilmeli. Allah korkusu. İns a n hakkı secilince kalmıyor

 24. vatandaş dedi ki:

  ordaki seyyar satıcılar vatandaşın, sahildeki betonda oturup denize bakmasına bile karışıyorlar.onların tabure ve plastik sandalyelerine oturmak zorundamıyız. zabıta…?

 25. Adnan Onay dedi ki:

  Cengiz Şafak çok doğru söylüyor. Dolgu alanı halkın sosyal amaçlarla yararlanacağı oturma alanları, spor alanları, günübirlik tesisler ve ihtiyaç gerektiren bir kaç sosyal tesis yapılan alanlardır. Ancak Rize’de dolgu alanı bedelsiz yer kapma alanına döndü. Neredeyse hiç boş yer yok ve buraları kimlerin işgal ettiği de belli değil. Şehre yazık ediyorlar.. Ve olup biten herkesin gözünün önünde oluyor !

 26. biri dedi ki:

  Çokk yerinde bir haber. Rize sahilini parsel parsel satıyorlar.Satma değil gasp ediyorlar.Sahipsiz kamu malları okul kermeslerinin önüne masa koydurmayanlar zabıtaya kaldırtanlar görmüyorlar(mı)valiliğin karşısında üst geçidin dibinde bile pazar günü çalışılıyorordu.DEVLET PARASIYLA DOLDUR DENİZİ SONRADA GÜÇÜ OLANA YAKIN ÇEVREYE PEŞKEŞ CEK HALKI KAÇIR.

 27. Rize dedi ki:

  Cengiz bey size yürekten katılıyorum.
  Başkan bu işlere sessiz belediye işlevsiz ailece sahilde yürümek zor haklısın ama belediye yakın yandaş ve güçlü kişilerin nüfusu altında kalıyor sahilde İslampaşa kesiminde spor alanın tahsisli yeri bilinen bir gruba peşkeş çektiler spor tesisi dışında hiçbir şey yapılamaz yere restoran yapıldı etrafı sarıldı yakında tapusunu da verirler park içinde geçen yıl kovduklari adamları bu yıl göz yumuyorlar yazık Devlet sahipsiz başkan çıksın açıklama yapsın kaçak ruhsatsız ve proje olan dışı kim yapılaşma yaptıysa yiksin da görelimSitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.