Hoşgeldiniz   brazzers porno

Samsun – Sarp Lafta Kalmasın.

08 Mayıs 2018

Samsun – Sarp Lafta Kalmasın.
SAMSUN-SARP LAFTA KALMASIN! 

Hızlı tren konusunda SAMSUN-SARP hattının önemini az çok Rize’mizin ve Sahil boyu İllerimizin yöneticilerinin anladığını sevinerek görüyoruz! Bir gayret var! 

Fakat sadece önemini anlamak işi yapmaya yetmiyor! Sebepler dünyasında yaşadığımıza göre, biz insanlara düşen görevleri usulüne uygun yerine getirmeliyiz! 

Cenab-ı Hak’ta sebeplere göre bizimle muamele ediyor! 

Bu tür amme hizmetlerinde başarılı olabilmek için en önemli etken ve baş şart KAMUOYU’dur! Kamuoyunu arkamıza almamızdır! 

Bu da ne ile mümkündür? 

Meramını ve haklılığını halka anlatıp ondan onay almaktır. 

Kamuoyunu Rize gibi bir yerde lehe çevirmek, tabii ki o kadar kolay olmasa gerek! Yani bir defa üç defa beş defa demekle olmuyor bu işler! 

Sürekli her imkan ve fırsatı kullanarak kamuoyu oluşacağına inanıyorum! Nitekim halka mal olmadan yapılan yatırımlar bile yerinde yapılmıyor! Rize’mizde buna çok örnekler verilebilir! 
Şimdi konumuz olan SARP-SAMSUN demiryoluna gelirsek, ERZİNCAN-TRABZON zaten planlanmış! Bu iki proje (ERZİNCAN-TRABZON ve SAMSUN-SARP) birbirinin alternatifi değil ki, orası yapılsın burası yapılmasın gibi bir tavra girelim’ 

Yapmamız ve üzerinde durmamız gereken şey, SAMSUN-SARP’ı da devreye sokmaktır! 

Hele de şu seçim süreci, SAMSUN-SARP’ın onaylanması için bulunmaz bir fırsattır! 

Bu proje 6 (altı) ili ilgilendiriyorsa da, Rize’miz bu İllerin en ucunda kaldığı için, bizim daha bir gayret içinde olmamız gerekir! İstanbul’a Ankara’ya en uzak yerdeyiz. 

Hükümetimize biraz naz da yapalım canım! Bu projeyi onaylamaz iseniz, şöyle olur böyle olur gibi… 
Aslana et, ata ot lazım olduğu gibi, siyasetçiye de “OY” lazım! 

Bu da bizim elimizde olduğuna göre, kendimizi biraz naza çekelim! 

Hem de projede haklıyız! SAMSUN-SARP gerçekleşirse sürekli full çalışacağı kesindir! Havayolu ve karayolunun yoğunluğundan apaçık belli olmuyor mu? 

Benim acizane yönetici ve yetkililere tavsiyemiz şudur; inandıkları bu projeyi öncelikle ve özellikle halka mal edip halkla birlikte yürütmeleridir! 

Bölgemiz için çok önemli hale gelen bu projenin müjdesini hükümetimizden bekliyoruz! 

Saygılarımla… 

MEHMET EMİN TOPRAK  

 

Paylaş
363 Kez Görüntülendi
Etiketler: , , ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Samsun – Sarp Lafta Kalmasın. için 10 Yorum

 1. Adnan Onay dedi ki:

  Demiryolu konusunu bir kaç kez yazdım. Maalesef ne ilgililer, ne kamuoyu ne olup bittiğinden yeterince haberdar değil ve konuya duyarsızlar.
  Bir kere bu konuda şu an en önemli olan şey arkadan bağlantılı olan ve Bakü-Tiflis’ten, Türkiye’nin dört bir yanından, İpek yoluna, Çin’e, Londraya bağlanacak olan ve şu an bile önemli yerlere ulaşmakta olan hızlı tren hattının nereden geçmesi gerektiğidir.
  Şu an bu hattan Samsun Limanına ve Çarşamba’ya kol verilmesi çalışmaları sürmektedir ve Erzincan’dan da Trabzon’a bir kol verilmesi plana dahil edilmiştir. Öncelikle bu bağlantının güzergahı önemlidir. Eğer bu güzergah Erzincan’dan Trabzon’a indirilirse fevkalede yanlış olur. Ancak Trabzon merkez siyaseti bunun için uğraşmakta. Oysa Trabzon Limanı doğal bir liman olmayıp büyüme istidadı olmayan ve şu an doluluğu had safhada olan bir liman. Bu yolun en doğru güzergahı Bayburt-İyidere veya Bayburt Of’tur. Cumhurbaşkanı Erdoğan güzergahı Erzincan-Trabzon olarak açıkladığı için artık Trabzon bağlantısı kesinleşti. Ancak güzergahı açıklamadı. Şimdi yapılması gereken Erzurum-Erzincan arasındaki bir istasyondan Bayburt üzerinden Of’a bir kolun indirilmesidir. Rize-Trabzon arasındaki bu bölge her iki ili de en rantabl şekilde arkaya bağlayacaktır. Yolun buraya inmesiyle İyidere’ye yüksek tonajlı gemilerin yanaşabileceği yeni bir liman ve lojistik merkezi kurulmalIdır. Başka türlü zaten İyidere’ye lojistik merkezi kurulmaz. Zira hızlı tren gelince Ovit yolunun taşımacılıkla cazibesi azalacaktır.
  Ayrıca Of-Bayburt üzerinden arka yola bağlanmamız halinde her yöne giden güzergahımız kısalacaktır. Eğer Trabzon-Değirmendere Erzincan üzerinden bağlanılırsa yine yol uzayacaktır. Oysa Of’a kol inmesi halinde buradan Trabzon ve Batum’a kol verilmesi düşük bir maliyetle sağlanmış olacaktır. Trabzon bağlantısı sağlandığında da buradan Çarşambaya, Samsun limanına bağlanmak da kolaylaşacak, Batum demiryoluyla(Sarp değil)- Samsun otomatikmen bağlanmış olacaktır.
  Yani hiçbir şekilde Erzincan-Değirmendere güzergahının mantığı yok ve yetkililerin ilk yapması gerek şey Erzincan -Trabzon hattının, Bayburt üzerinden Of’a indirilmesini sağlamaktır. Bu her iki il için de en doğru karardır.
  Öte yandan Erzincan ile Bayburt’a bir bağlantı yapılması mümkündür ve bu hat çok kısadır.
  Bahsettiğim güzergahta hem yol daha kısalmakta, hem tünel uzunlukları azalmakta, hem geçişler kolay olmakta ve maliyetler en alt seviyede olmaktadır. Bunların fizibilite çalışmaları da yapılmıştır..

 2. AHMET KARA dedi ki:

  Tevfik Ağansoy Erzincan-Trabzonu yapan, Samsun Sarpı yapamaz mı? Maça çıkmadan mağlup olmuşsun kardeş

 3. Tevfik Ağansoy dedi ki:

  Bilir bilmez herkes birşey söylüyor, kalemi eline alan birşey yazıyor. Samsun-Sarp gibi olmayacak bir projeyi ortaya atmaktansa (350 km), trabzondan rize (75 km) hattıı için bastırsak yeter. Bu rizeliler ne zaman gözünü açacak çok merak ediyorum. Biraz bal yiyin beyninize şeker gitsin değerli hemşerilerim….

 4. ali dedi ki:

  Rize çantada keklik her zaman.Bırakın birşey yapmayı,olanlar yıkılsa bile Rize’den her zaman İktidar partisine oy çıkar.ikkat edin iktidar partisi diyorum yani bu durum akp den de önce böyleydi.oylar bölünmüyor.bu seçilen milletvekilleri başkanlar yöneticiler herşey millet için değil mi?

 5. Hasan UZUN dedi ki:

  YETKİLİ KİŞİLERİN BU KADAR GÜNDEM OLAN BU KONUDA, NİÇİN BİR BEYANATLARI OLMUYOR! ŞAŞMAMAK ELDE DEĞİL! ŞİMDİ DEĞİLDE NE ZAMAN KONUŞACAKLAR

 6. yaşlı dedi ki:

  bizdeki yerel yöneticilerden hiç böyle bir şey duydunuzmu gerçi onlardan hiç bir proje duymadık şimdiye kadar zaten ya o koltukları boş yere işgal eden sadece koltuk sevdalısı olan bu şahıslardan rizenin acilen kurtulması lazım resi duy sesimizi artık yeter buraya atadıkların ne hizmet ediyor nede bir proje üretmeye çalışıyorlar hiç bir tepki dahi vermiyorlar

 7. Şadi dedi ki:

  Nerde bizde o yöneticiler kendi aralarında didişsinler onların halini gören bürokratlar da gün saysın

 8. tarafsız dedi ki:

  Rize halkı bir kez olsun şu hükümete uyarı versin. Gençlerimiz işsiz. Rizenin çantada keklik olmadığını göstermek lazım. Yanlış mıyım? Trabzonun giderek daha da gerisinde kalıyoruz

 9. mustafa dedi ki:

  on beş yıldır bu halk yönetenlere destek verdi de tren yolu olmdı da bundan sonra mı olacak lazım değil alsın başınız vurun.

 10. Faruk Üzün dedi ki:

  Kimseden ses çıkmıyor hocam! Bu trende kaçacak gibi… Rizedeki yöneticiler ruhlaşmış
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle