Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize’de Yıl Boyunca Üretilen Ürünler Görücüye Çıktı

09 Mayıs 2018

Rize’de Yıl Boyunca Üretilen Ürünler Görücüye Çıktı




ÇAYELİ HALK EĞİTİM MERKEZİNDEKİ KURSİYERLERİN BİR YIL BOYUNCA BÜYÜK BİR ÖZVERİYLE YAPTIKLARI EL EMEĞİ GÖZ NURU ESERLER YIL SONU SERGİSİYLE ÇAYELİLERİN BEĞENİSİNE SUNULDU.

Çayeli Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü kursiyerleri yıl boyunca yaptıkları el işi göz nuru eserler yılsonu sergisiyle ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Çayeli Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünce 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında açılan Gençlik Merkezi Spor Salonunda açılan kursların yılsonu sergisi göz kamaştırdı. Yılsonu sergisinin açılış törenine çok sayıda davetli katıldı.




Başta Çayeli Kaymakamı Oğuz ŞENLİK ve eşi Ebru ŞENLİK, olmak üzere Belediye Başkanı Dr. Atilla ESMEN ve eşi Asiye ESMEN, Ak Parti İlçe Başkanı İshak KARAHAN, Belde Belediye Başkanlarımız Necip YAZICI ve Hamza SARIHAN İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Yılmaz, Müdür Yardımcısı Salih YELKENCİ, Çayeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin, ŞAHİN, Çaydef Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz HÜSREV, Yönetim Kurulu üyesi Mustafa YEŞİLDAĞ Halk Eğitimden sorumlu İl Şube Müdürü Ali Kemal KARACA, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Emekli olan Çayeli Halk Eğitimi Merkezi eski Müdürü Sami KILIÇBAY, daire amirleri ve diğer ilgililer ile çok sayıda davetli katıldı.

Açılış Kurdelesi öncesi bir konuşma yapan Çayeli Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu müdiresi Handan Yelkenci; Kurumu ile ilgili yıl boyu yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.




2017-2018 Eğitim öğretim Yılında Bayan ve Baylara yönelik 319 kurs açıldığını Ulaşılan kursiyer toplam sayısının 4324 olduğunu, açılan Mesleki teknik kursların 129 tane olduğunu 2212 kursiyerinin 1580’inin kadın 632 sinin erkek olduğunu, Genel kurslarda ise 190 adet kursun bulunduğunu bu kurslarda 2112 kursiyere ulaşıldığını bu kurslarımızın da 887 sinin erkek 1225’nin kadın olduğunu ifade etti.

Ayrıca Sayın cumhurbaşkanımızın eşi hanımefendilerinin başlatmış olduğu 26 okuma yazma seferberliği kurslarında 183 kursiyere ulaşıldığını bu kursiyerlerden 3ünün erkek 180inin kadın olduğunu ifade etti. Destek veren herkese teşekkürlerini iletti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Hamdi YILMAZ gelecek yıllarda açılacak olan halk eğitimi kurslarının turizm ve yatırıma yönelik olması gerektiğini ifade etti. Yapılan çalışmalardan dolayı emeği geçenlere teşekkür etti.

Çayeli İlçe kaymakamı Sayın Oğuz ŞENLİK, Sayın cumhurbaşkanımızın eşi hanımefendilerinin başlatmış olduğu okuma yazma kurslarıyla ilgili ilçemizde yürütülen kurslar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kursların sona ermesi birlikte ödüllendirmenin yapılacağını ve ilçemizdeki 3 kursiyerin umreye gönderileceğini diğer kursiyerlere de çeşitli ödüllerin verileceğini ifade ettiler.




Bu çalışmalarda emeği geçen kursiyerinde usta öğreticinse varıncaya dek herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından sergi açılışına geçildi. Sergi katılımcılar tarafından büyük bir beğeni topladı.

RİZE VALİSİNİN EŞİNDEN AÇILIŞ

Çayeli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün yapmış oldukları el emeği göz nuru ürünlerinin sergilenmesi amaçlı  Halk Eğitimi bünyesinde oluşturulan teşhir yerinin açılışını Rize Valisi  Erdoğan BEKTAŞ’ın  eşleri, Vali Yardımcısı ve Eşleri İle İlçe Kaymakamları ve Eşleri, gerçekleştirdiler.

Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ’ın eşleri ve beraberindekiler yapılan çalışmaları yerinde incelediler. Ürünleri çok beğendiler ve emeği geçenlere teşekkür ettiler. Çok Sayıda davetlinin katıldığı programda böyle bir tesisin önemine vurgu yapıldı. Burada satılacak ürünlerle ilçenin tanıtımına katkı sağlayacağını ifade ettiler. Ayrıca buradan elde edilen gelirle de daha çeşitli ürünlerin yapılmasına imkân sağlanacağına vurgu yapıldı.





















Paylaş
336 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?







Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.