Hoşgeldiniz   brazzers porno

80 Saatte Yeniden Doğdular.

10 Mayıs 2018

80 Saatte Yeniden Doğdular.
HALK EĞİTİMİN AÇTIĞI OKURYAZAR KURSUNU TAMAMLAYANLARA BELGE VERİLDİ. 

Rize’nin İkizdere İlçesi  Halk eğitim Merkezinde açılan okur yazar kursuna katılanlara belgeleri Kaymakam Adem Topaca tarafından verildi. 

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan “Okuma yazma bilmeyen kalmasın” seferberliği kapsamında İkizdere Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan 8 hafta 80 saat süreli okuma – yazma seferberliği kursu başarıyla tamamlandı. Kursa katılan kursiyerlere okuryazarlık belgeleri Kaymakam Âdem TOPACA tarafından verildi. Kaymakamlık Makamında düzenlenen belge töreninde bir konuşma yapan Kaymakam Topaca’bu kursta öğrendiklerinizi devam ettirmenizi istiyorum. Okuma yazma bildiğiniz için artık kimseye bağlı kalmayacaksınız. İstediğinize telefon açarak, mektup yazarak veya alışverişinizi yaparak hayata devam edeceksiniz. Bundan sonra hayatınızda başarılar diliyorum’ dedi. 
Kursa katılan ve bir yıl önce savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli Fewziah Azkashash(Feyza) kursa katılarak belge alırken kısa bir konuşma yaptı. Türkçe ismiyle Feyza diye çağırılan Suriyeli kadın ’burada bize hayat hakkı tanıyan TC. Devletine teşekkür ediyorum. Ailelerimiz halen Suriye’de. Ben eşim ve 2 çocuğumla İkizdere de çok mutluyum. Bu kursa katılarak okuma yazmayı öğrendim. Ben Suriye’de Üniversite bitirdim ve Arapça öğretmenliği yapıyordum. Öğrendiğim Türkçe sayesinde hayatımı idame ettireceğim.8 hafta süren okuma-yazma kursumuzda hocalarımız biz eğitmek öğretmek için çok gayret gösterdi. Bu eğitim sayesinde artık kimseye ihtiyaç duymadan hastaneye gidebileceğiz, telefonla istediğimiz kişileri arayabiliyoruz, kendimizi daha güvenli hissediyoruz. Bu projeye ön ayak olan herkese çok teşekkür ediyoruz’ dedi. 

Kurs Öğretmenleri Bekir Fikri Aslan, İle Milli Eğitim Müdürü Adem Gündüz ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Emrullah Kolcu ile Kaymakamlıktaki belge törenine Numan HAMZAOĞLU, Fewziah ALKASHAS, Fadime HAVUZ, Şükriye TIĞCI, İsmihan ÇAKIR  Kaymakam Makamındaki belge törenine katıldı. 

İSMET KÖSOĞLU 

Paylaş
173 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

80 Saatte Yeniden Doğdular. için 1 yorum

 1. İkizdereli dedi ki:

  Kaymakamımıza,
  Milli Eğitim Müdürümüze,
  Halk Eğitim Merkezi Müdürümüze,
  Kursiyerlere çok teşekkür ediyorum.
  İlçemize yaptıkları katkılar için.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle