Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Çaykur, Çay Üreticisini Özel Sektöre Mahkûm Bırakıyor 

11 Mayıs 2018

Çaykur, Çay Üreticisini Özel Sektöre Mahkûm Bırakıyor 
Çaykur, Çay Üreticisini Özel Sektöre Mahkûm Bırakıyor 

İyi Parti Rize İl Başkanı Celal Akarsu gazetecilere yaptığı açıklamada Çaykur’ un izlediği çay alım politikasıyla ğreticiyi özel sektörün kucağına ittiğini ifade etti 

İyi Parti Rize İl Başkanı Celal Akarsu yaptığı açıklamada Çaykur’ a ve özel sektöre çay alımı konusunda ateş püskürdü. Akarsu açıklamasında Çaykur’ un altın yılını yaşadığı yalanı millete söylediklerini ifade ederek, “Çaykur zarar ediyor. Çaykur’ u zarar ettirerek özelleştirecekler. Çay sezonu başladı. Çaykur sezona hazırlıksız yakalandı Dolayısıyla tam kapasite çalışamıyor. Üretici çaya girince kontenjan başlatıldı Bunu fırsat bilen özel sektör çayı 1.9 TL den almaya başladı” dedi 
İyi Parti Rize İl Başkanı Celal Akarsu “Özellikle hava şartlarının iyi gitmesi ve çayımızın da çok güzel gelmesi bizleri olağanüstü memnun etmişti. Ama son günlerde özellikle Ramazan ayının yaklaşması sebebiyle üreticimiz çaya girdi. Çaykur kontenjanı 15 kiloya düşürünce üretici özel sektörün eline düşürüldü. Bunu fırsat bilen 2,35’ten çay alan özel sektör bugün bizlere attığı mesajla çay fiyatını 1,80 TL’ye indirdiğini bildirdi. Yani bir hafta önce cebimizde olan 500 liramızı adeta kapkaç yoluyla özel sektör cebimizden almış durumda. Yani geçen Çarşamba günü 2,30 TL olan çay bugün 1,80 Tl. Yani cebimizdeki 500 lira özel sektörün fırsatçılığı yüzünden onların cebine gitmektedir. Biz bunu başta iktidar partisi olmak üzere muhalefet siyasi partileriyle de görüştük ve onlara özel sektör temsilcilerine fiyatı çok aşağı çektiklerinden dolayı baskı yapmalarını istedik. Fırsatçılık yapılıyor, çok fazla çay olduğu için fiyatı iyice aşağıya düşürdüler” dedi 
İyi Parti Rize İl Başkanı Celal Akarsu açıklamasında üreticilerin nasıl çay satacağı endişesi taşıdığını ifade ederek, “Maalesef siyasi irade üreticimizin sorununa çare olamıyor. Yetkililerden üreticimizin bu mağduriyetini gidermesini parti olarak istiyoruz” dedi 

 

Paylaş
333 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Çaykur, Çay Üreticisini Özel Sektöre Mahkûm Bırakıyor  için 7 Yorum

 1. yener pirim dedi ki:

  Lütfen mantıklı açıklama ve eleştiri yapalım. Çay-Kur veya Devlet, Devletin tepesindeki ;özel sektöre şu fiyatın altında alamazsın diyemez. Yapacağı tek şey üreticinin tüm çayını almaya çalışmak. Eğer alırsa özel sektör üretici bana versin diye çayı daha pahalıya alabilir. Ama burada niyet zaten üreticiyi özel sektöre sömürtmek ve ona mahkum etmektir. Bu devletin politikasıdır. Uyanın ve suçlamanız gereken yerleri suçlayın. Bakın Tütün üreticisi bırakmadılar. Tüm tütünler ithal tütün. Bunu da bu devlet yaptı. Şekerde de bunu yapıyor.Aklınızı başınıza alın iş işten geçmeden. Çay üreticisi bir araya gelmeli.Sorunun kaynağına müdahale etmeli.

 2. Rizeli dedi ki:

  Çay dalında geçiyor onun içinde vatandaş acelede ediyor.çay kanunu biran önce çıkmalı taban fiyatın altında çay alımı yasaklanmadığı müddetçe müstahsil daima mağdurdur.Bu işide düzene sokacak olan hükümettir.modern tefecilerin vatandaşın çayını ucuza almalarına imkan vermemeli devletimiz çay konusunda Rizeden üç vekil var neden onlardan bir tanesi çıkıpta düşük fiyatta çay alan fırmaları uyarmıyorlar çX varsın vatandaş mağdur olsun .

 3. Tarafsız dedi ki:

  Çaykurun suçu uzun zaman sonra geçen sene zarar etmesi. Elindeki kuru çayı bitirememesi, çay sezonu öncesi milleti bilgilendirmemesi. Millet niye çayını 150 kuruşa özel sektöre vermek zorunda. Çayımızı alacağını söylüyor ama gerisi yok. Ne zaman alacak? Muhalefet bunu söyleyince neden suç oluyor.

 4. Andonlu dedi ki:

  Devam Rizeeeee devaaaammm

 5. yener pirim dedi ki:

  Yorum yapan zatı muhteremler!
  Çay-kur çay alım planını yaparak, çayını çay-kur’a satmak isteyen tüm üreticinin çayını almak zorundadır. Bunun planlamasını yapmak zorundadır. Üretici Çay-kur yeterince çay almadığı için özele ucuz fiyata çay satıyorsa sorumlusu ÇAY-KUR ve onu yöneten zihniyettir. Bu zihniyet özel sektöre seçe, çiftçiye şahindir. Seçmen bunun hesabını sorar/ sormalıdır.

 6. erizeli dedi ki:

  sen çay uzmanı mısın çaylığın var mı üretici ramazan gelmeden küçük müçük nevar neyok topluyor çaykuru beklemiyor çaykur suçlu üreticiye sor bakalım ne için böyle kazıklanıyor bilip bilmeden her fırsatta devleti eleştirin siyasi zekanız bu kadar.

 7. ÇAYKUR dedi ki:

  ÇAYKURUN SUÇU NE ALSIN ÇAYI DEREYEMİ DÖKSÜN SİYASİLERE BÖYLE AÇIKLAMALAR YAKIŞMAZSitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.