Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Okul Müdüründen Kızlara: Açık Giyinen Sınıfı Geçemez

11 Mayıs 2018

Okul Müdüründen Kızlara: Açık Giyinen Sınıfı Geçemez
ŞANLIURFA Viranşehir’deki İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okul müdürü, başı açık öğrencileri “açık giydikleri” için sınıfta bırakmakla tehdit etti. Okul Müdürü Salih Arslan ise “Konuyla ilgili öğrencilerimiz farklı iddialarda bulunmuş. Duyunca üzüldük.” dedi.

ŞANLIURFA Viranşehir’deki İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde meydana gelen olaya tanık olan bir öğrenci, ‘Müdürümüz mezuniyet törenimizden önce tüm başı açık kızları toplayıp tehdit etti’ iddiasında bulundu. Aynı kız öğrenci şöyle devam etti: ‘Açık ve kısa giyinirseniz sizi sınıfta bırakırım. Burnunuzdan getiririm. Kapalıysan sınıfı geçersin, açıksan kalırsın” dediğini iddia etti.
DİZ ÜSTÜ VE DEKOLTE YASAK

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; İbni Sina Mesleki ve Teknik Lisesi’nde yaşanan olayın ardından konuşan öğrenci, “Okul müdürü başörtülü kızları sınıfa gönderdi. Benim gibi başı açık arkadaşları da yanına çağırdı. Bize ‘mezuniyet töreninde diz üstünde ve dekolte giyilmeyecek’ dedi. Konu açıklık veya kapalılık değil. Konu bizim gibi başı açık arkadaşlara edilen hakaret. Ahlaksızlar, karaktersizler benzeri şeyler söyledi” dedi.

VELİ: ÇOCUĞUMUN KIYAFETİNE KİMSE KARIŞAMAZ

İsmini vermek istemeyen bir öğrenci velisi ise şu ifadeleri kullandı: “Çocuğumun kıyafetine kimse karışamaz. Çocuklarımızın başına bir şey gelir diye çok konuşamıyoruz.” dedi.

”KORKUDAN KONUŞAMIYORLAR”

Eğitim Sen Urfa Şube Başkanı İsmail Tutal ise “Olayı bize anlatan veliler var. Fakat korktukları için konuşamıyorlar. Bizim arkadaşların çocukları da orada öğrenci. Bu müdürün başka vukuatları da varmış. Olayı araştırırken öğrendik. Erkek çocuklara da ‘kısa çorap giymeyin. Böyle giyerseniz sizi geçirtmem. Terbiyesizlik yapmayın’ demiş. 12. sınıf öğrencilerin mezuniyet töreni öncesi de kız çocuklarının başına böyle bir olay geliyor. Hatta müdür bir kadın öğretmen tayin etmiş. Mezuniyet öncesi öğrencilerin kıyafetlerini kontrol etmek için. Eğer o uygun görürse mezuniyet törenine gidebileceklermiş. Kontrolden sonra kıyafeti uygun olmayan giderse eğer, müdür ‘orada rezil ederim, defolur gidersiniz’ demiş” diye konuştu.
SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞ

Konuyu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne taşıdıklarını belirten İsmail Tutal şöyle devam etti: “Milli Eğitim Müdürü’ne ulaşamadık. Ama yetkililer olayı duyduklarını ve soruşturma başlatıldığını söylediler. Daha önce de bu müdürün yaptığı şeyler oldu. Milli Eğitim Müdürü, müdürün arkasında durup koruyor. Bu çocukların kıyafetine karışma hakkını nasıl kendinde buluyorlar? Okul önünde basın açıklaması yapacağız” diye konuştu

OKUL MÜDÜRÜ KONUŞTU: DUYUNCA ÜZÜLDÜK

Okul Müdürü Salih Arslan ise “Biz çocukları çağırıp ‘Milli manevi ahlaki değerlere uygun olarak sizin yararınızı gözetmek zorundayız. İdare olarak ailelerinize ve yaşınıza uygun giyinmenizi istiyoruz’ dedik” diye konuştu. Okul Müdürü Salih Arslan iddialara şöyle yanıt verdi: “Konuyla ilgili öğrencilerimiz farklı iddialarda bulunmuş. Duyunca üzüldük. Olay günü öğrencilerimize yardımcı olmak adına onları çağırdık. Onun dışındaki iddialar asılsız. Bazı öğrencilerimizin rahat giyinmek istemesinden kaynaklı böyle oldu” dedi.

CUMHURİYET

Paylaş
658 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Okul Müdüründen Kızlara: Açık Giyinen Sınıfı Geçemez için 1 yorum

  1. aydın gür dedi ki:

    Hiç bir okul müdürü örf adet ve ahlak söylemleriyle kendilerini savunmaya kalkışmasın. Eğitimci çocukları yetiştirmekle yükümlüdür. Kılık kıyafet serbestisi getirip çocukları türbana sokmaya çalışmak tam bir arap zihniyetidir. Daha ötesi sapıklıktır. Eşofmandan rahatsız olan öğretmenler duyduk.
    Eğitim sil baştan yenilenmelidir. Yobaz çağ dışı görüşlere sahip öğretmenler eğitim camiasından uzaklaştırılmalıdır. Hiç bir öğretmen öğrenciye karşı cins olarak bakamaz. Cinsiyet ayrımı yapamaz. Eteğinin boyuyla uğraşamaz. O nun görevi eğitmektir. Kimse unutmasın ki çocuklar okula gidiyor, camiye değil.
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle