Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Ak Parti’de Milletvekillerinin Yarıdan Fazlası Değişiyor

13 Mayıs 2018

Ak Parti’de Milletvekillerinin Yarıdan Fazlası Değişiyor
Erdoğan, 120 AK Partili vekil için kararını verdi!

AK Parti’de 120 vekille devam kararı çıktı. Mülakattan geçen aday adayları ile ilgili ise titiz bir çalışma yürütülecek, en ideal liste 

AK Parti’de 24 Haziran seçimlerinden sonra Meclis’te çoğunluğu elde etmek için milletvekili adaylarıyla ilgili titiz bir çalışma yapılıyor.

120 VEKİLLE DEVAM 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da mevcut 316 AK Parti milletvekili üzerinde tek tek çalışma yapıyor.Erdoğan, milletvekili listeleriyle ilgili ilk çalışmasını, Özbekistan-Güney Kore gezisi sırasında uçakta ve gece otelde yaptı. Böylece 120 civarındaki milletvekili ile ilgili kararını verdi.

MÜLAKATTAN GEÇENLERLE İLGİLİ RAPOR ERDOĞAN’A SUNULACAK

Öte yandan dün AK Parti’ye başvuran 7 bin 340 aday adayı ile tek tek yapılan mülakatlar sona erdi. Mülakatların tamamlanmasıyla birlikte Genel Merkez bünyesindeki 14 ayrı komisyonun hazırlayacağı raporlar da, İngiltere dönüşünde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacak.

Elemeye tabi tutulduktan sonra üst komisyonunda değerlendirilecek aday adayları ile ilgili karar toplantıları ise önümüzdeki hafta ortası başlayacak.

Erdoğan’ın başkanlığındaki üst komisyonun 16 Mayıs Çarşamba gününden itibaren AK Parti Genel Merkezinde yapması planlanan toplantılar için 8’inci katta âdeta ‘Kozmik oda’ kuralları uygulanacak.YÜZDE 50’Sİ DEĞİŞECEK

AK Parti’nin yapılan seçimlerde mevcut milletvekillerini yüzde 40-50 oranında değiştirdiği biliniyor. Parti kurmayları, yenilenmenin bu kez daha fazla olacağını ifade ediyor.

Bunun gerekçesi ise, Erdoğan’ın Meclis çoğunluğunu elde etmesi için en ideal listeyi hazırlamak istemesine dayandırılıyor.

3 DÖNEM KURALI ESNETİLECEK

Erdoğan’ın, AK Parti’de 3 dönem kuralına takılan 20’nin üzerinde milletvekiline yönelik ayrı bir çalışma yaptırdığı, seçim bölgelerindeki dengelerden kaynaklı bazı isimler için 3 dönem kuralının esnetileceği belirtiliyor.

ELEME KRİTERLERİ

Özellikle ‘teşkilatla problemi olan, genel merkez yönetimi ve seçim bölgesindeki yerel yöneticilerle istişare içinde olmayan, hakkında akçeli işlerle ilgili iddialar bulunan, FETÖ ile ilgili bazı iddianamelerde ismi geçen ve vatandaşın tepkisini çeken uygulamalar içine giren’ isimler elemeye tabi tutulacak.

EN AZ BAŞVURU TUNCELİ’DEN

AK Parti’ye 24 Haziran seçimlerinde milletvekili olmak için 7 bin 343 aday başvuruda bulundu. Bunlardan bin 335’i kadın, 504’ü ise engelliydi. En yaşlı aday adayı 79 yaşında, 18 yaşında başvuru yapan gençlerin sayısı 34 oldu. En fazla vekillik başvurusu bin 387 ile İstanbul’dan olurken, en az başvuru 2 vekil çıkaran Tunceli’den oldu. Tunceli’den 5 aday milletvekilliği başvurusu yaptı.

 

HABER7

 

Paylaş
838 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Ak Parti’de Milletvekillerinin Yarıdan Fazlası Değişiyor için 4 Yorum

 1. misafir dedi ki:

  bakıyorumda aşağıda muhalifler başlamış saldırmaya yahu ne nankör bir toplum olduk böyle adam yapsa bir türlü yapmasa bir türlü oldu canlarım hepinizin ağzına ayrı ayrı şerbet koysun reis he aydın gür denen şahis çaktırmadan otel lobileri uçakta diye laf sokma sen her gece yatağında mişil mişil uyurken reis iki gecede bir 4 saat uyuyor bunu biliyormusun he ülke yönetmek klavyeden atıp kesmeye benzemiyor siz önce evlerinizi yönetmeyi bilin laf sokmayın inadınıza devam

 2. aydın gür dedi ki:

  Şinasi sen hiç Erdoğan a sordun mu %48.5 oy alan Davutoğlu’nun bir günde istifa ettirilip Binali’nin nasıl Başbakan koltuğuna oturtturulduğunu? Seçilmiş Belediye Başkanlarını tehditle istifaya zorlayıp yerlerine atama yapıldığını..!

 3. Şinasi dedi ki:

  Ayni Cahape gibi değil mi? Parrilerine genel başkan yapmadıkları adamı cumhurbaşkanı sectirecekler. Sen hiç barış yarkadas vekile sordun mu nasil vekil olduğunu?

 4. aydın gür dedi ki:

  Gerçek demokrasi olmayan ülkelerde vekilleri liderler ya uçakta yada otel lobilerinde oluşturur. Seçmenine danışmazlar bile… Seçmen de önlerine konan adaylara oy verirler ve vekilleri kendilerinin seçtiğini sanır. Ondan sonra da 5 yıl vekillerin ilgisizliklerinden yakınır. İyi de o vekilleri sen değil liderler seçti canım kardeşim, seni neden düşünsünler ki..!!!!!!!!Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.