Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize’ye Gelecek Cumhurbaşkanına Söylemenin TAM Zamanı.

09 Haziran 2018

Rize’ye Gelecek Cumhurbaşkanına Söylemenin TAM Zamanı.
CUMHURBAŞKANINA SÖYLEMENİN TAM ZAMANI! 

Rize olarak hep şikayet ederiz, ilimize pek yatırım yapılmıyor diye… 

Doğrudur, bütçeden Rize’mize layık olanı alamıyoruz! 

Tabii ki konu iki taraflıdır. Merkezi hükümetin yapması gereken şeyler var, halk olarak bizim atmamız gereken adımlar var. Merkezi hükümetin ihmalkarlığını her zaman söyleyelim, fakat öbür taraftan da biz ne yapmamız gerekirin üzerinde daha çok yoğunlaşalım. Şimdi Sayın Cumhurbaşkanımız seçim dolayısıyla ilimize gelecek. Bu ziyaret HIZLI TREN projesi için çok büyük bir fırsattır! O kadar önemli bir fırsattır ki, hızlı tren güzergahı seçimden önce belirlenecek diye düşünüyorum. Fakat bu belirleme, bizim Rize halkı olarak gayretimize bağlı. Yoksa zaten Erzincan-Trabzon hattı projelendirilmiş, normal süreç devam ediyor. 

Yapmamız gereken şey şudur bence, belirlenmiş olan o hattı çok söz konusu yapmadan, hem devlet bütçesi açısından, hem de bölge halkı için daha verimli olan SAMSUN-SARP hattını Sayın Cumhurbaşkanımıza güzel bir şekilde aktarmaktır. 

Sayın Cumhurbaşkanımız işlerinin yoğunluğu dolayısıyla konuya yeterince vakıf olamamıştır diye düşünüyorum! 

Başımızı iki elimizin arasına alıp düşünelim! Bu konuyu Sayın Cumhurbaşkanımıza aktarmak şimdi değilse ne zaman olacak! Sonraya kalırsa treni kaçırmış oluruz. 

Bu noktada iş kime kalıyor? Tabii ki Rize’mizin milletvekillerine ve adaylarına, Belediye Başkanımıza, başta Ticaret Odamız ve diğer Sivil Toplum Kuruluşlarımıza kalıyor! 

İlla da hepsinin bir araya gelmesi de şart değil, bir iki kişi bile olsa, mantıklı ve makul bir şekilde konu Sayın Cumhurbaşkanımıza anlatılır ve aktarılırsa reddedeceğini hiç düşünmüyorum. Ve vaad ettiği şeyleri de yaptığını biliyoruz. Zaten konunun düzeltilmesi, iki dudağının arasında değil mi? 

Lütfen, sayın yetkililerimizden bu fırsatı değerlendirmelerini ve halkta bu konuda güçlü bir talep olduğunu, Sayın Cumhurbaşkanımıza aktarmalarını istiyor ve bekliyoruz! 

Bölgemizin rahatlaması ve genel olarak fiyatların bile düşmesi bu projenin hayata geçmesiyle yakından alakalıdır diye inanıyorum! Şöyle bir sözle bitirmek istiyorum: “Meramını ifade eden kazanır” 

Saygılarımla… 

MEHMET EMİN TOPRAK 

Paylaş
918 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize’ye Gelecek Cumhurbaşkanına Söylemenin TAM Zamanı. için 12 Yorum

 1. Ali Semiz dedi ki:

  Kimseden ses mes çıkmadı, acaba korkularından yine söyleyemeyecekler mi reise… Allahtan korkun Allahtan…

 2. Tatar ramazan dedi ki:

  Rizeli 53, Rizeliyle alay etmektesin. Rizelinin sandıkta tepkisi pis olur…

 3. Kemal Kara dedi ki:

  Bunu Sayın Cumhurbaşkanına demek neden bu kadar sorun oluyor? Söylersin, yapar yapar yapmaz yapmaz

 4. Mustafa dedi ki:

  6 yıldır bir çevre yolu nu bitiremeyen iktidar dan demir yolu isteyenlere şasiyorum! koyun Rizeli sana ne kadar hizmet yapılmasa da çanta da keklik sin bu yüzden hizmet falan bekleme.hizmet tepki verene gelir

 5. Rizeli 53 dedi ki:

  Rizede tren vardır. Belediye parkı ve sahilde olmak üzere iki tanedir. Çocuklar binip gezmektedir. Tren isteyen Rizeli onlars binsin…

 6. Ancerli dedi ki:

  Rizeye proje yapmaya gerek yok. Nasıl olsa rizeli koyun , bende dahil olmak üzere……. rize çantada ķeklik . Eğer tepki oyu verilirse o söylenen projeler gerçekleşir. 3 dönemdir bir teleferiği bile yapamadılar. Nasıl olsa rize 3-0 …….rizeye yakışır bir proje varsa oda rize a.ş nin yaptığı projedir. Sosyal amaçlı avm. Rizeli rizeye hizmet istiyorsa tepki oyu vermeli. Yoksa rize aynı rize olur

 7. Yusuf mehmetbaşoğlu dedi ki:

  Söylenecek tek şey var reise senin rize için önerdiğin millet vekilleri şuanakadar hiçbir proje ve vizyon üretememiştir bundan sonra önerdiğin Millet vekillerinin bizzat ensesinde olmasılazım bence

 8. Murathan dedi ki:

  Mehmet hoca. Sen geçen hafta Hayati Yazıcıyı izlemedin herhalde. Çay tv de Orhan Hoca onu sordu ve üzerine basa basa Trabzona gelecek. Başbakan ve Cumhurbaşkanı böyle söyledi dedi. Siz bunu gündeme almayacakmısınız? diye sorunca, yüzünü ekşitti ve hayır dedi bizim gündemimizde böyle bir Demiryolu Rize için proje anlamında yoktur. Şimdi bunu Cumhurbaşkanına kim soracak. Vekiller yok deyince demekki YOK. Boşuna kürek çekmeyin..

 9. burki dedi ki:

  mehmet emin toprak bey buradan yazıp çizme ile olmaz gidin proje üretin reis in önüne sürün iki lira proje masrafından kaçan adamlar sosyal mecrada olmuşlar aslan

 10. Rize li dedi ki:

  Sn.cumhurbaskanina bunları kim söyleyebilir, korumaları yaklaştırmaz,yX AKP liler yanastirmaz belki bizi şikayet edersiniz diye birde Rize nasıl olsa garanti birşey istemesenizde olur

 11. tarafsız dedi ki:

  SÖYLENMESİ GEREKENLER SIRALI TAM LİSTE

  1-Meydan projesi
  2-Ovit tüneli bağlantı yolları
  3-İkizdere organik çay fabrikası
  4-İyidere lojistik
  5-Rize’nin genel trafik sorunu
  6-Avm için istimlak edilecek 300 ev sahibinin sorunları
  7-Rize’nin genel işsizlik sorunu için istihdam
  8-Teleferik projesi
  9-10 numara projeden aklıma gelmeyenlerin ihale başlangıç bitişleri
  10-Sahil dolgusunda deniz suyu yüzünden çürümüş, yıkılma riskli binaların yıkımı ve belediye blokları meselesi

 12. Pazar dedi ki:

  Çocukça şeyler yazmayın ne olur? Kahve bilgileriyle Cumhurbaşkanına teklif mi getirilir. Şu projeyi biraz anlatın da millet anlasın!Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle