Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Kulislerde İsmi Geçiyor. Yeni Sistemin İlk Milli Eğitim Bakanı O Olacak.

11 Haziran 2018

Kulislerde İsmi Geçiyor. Yeni Sistemin İlk Milli Eğitim Bakanı O Olacak.
24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine iki hafta kaldı .

Yapılan anketlerde, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk turda % 52 üzerinde bir oyla seçileceği görülüyor .

Cumhurbaşkanı’nın seçimlerden bir hafta önce birleşecek Bakanlıkları açıklaması bekleniyor .

Meclis çoğunluğuna göre Bakanların durumu belli olacak .

Meclis çoğunluğunu Ak Parti alırsa , Meclis içerisinden Bakan olacağı sinyali veriliyor .


Ak partinin iktidarı döneminde en çok eleştiri aldığı Bakanlıkların başında gelen Milli Eğitim Bakanlığına , teknokrat ve bürokrasi kökenli birisinin gelmesi bekleniyor .

Ankara kulislerinde Milli Eğitim Bakanlığı için YÖK başkanı Prof.Dr. Yekta SARAÇ ismi geçmeye başladı .

Külliyeye çok yakın bir isim olan Yekta SARAÇ’ın , Milli Eğitim Bakanlığı için en güçlü isim olduğu kulislerde dillendirilmeye başlandı.

YEKTA SARAÇ KİMDİR ?

Yekta Saraç, 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olmuştur. Aynı yıl aynı bölümün Eski Türk Edebiyatı Ana Bilim Dalı’na araştırma görevlisi olarak atanmıştır. 1987’de yüksek lisans programından mezun olmuştur.


Yekta Saraç 1991’de doktor ünvanını almış, 1992’de yardımcı doçentlik kadrosuna atanmıştır. 1994’de doçent ünvanını almıştır. 1995 yılında doçentlik kadrosuna atanmıştır. 2000 yılında profesör olmuştur. Biri ileri diğeri orta seviyede olmak üzere iki yabancı dil bilmektedir.

2005’te Bakanlar Kurulu kontenjanından YÖK üyeliğine seçilmiş ve dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından bu seçim onaylanmıştır. 19 Ekim 2009’da yine Bakanlar Kurulu kontenjanından YÖK üyeliğine seçilmiştir ve bu seçimi Cumhurbaşkanı Abdullah Gül onaylamış ayrıca 13 Mart 2008 tarihinde YÖK Yürütme Kurulu üyesi olmuştur ve 21 Ocak 2010 tarihinden itibaren YÖK Başkanvekili olarak görevini sürdürmektedir.

Ekim 2013’te 3. defa YÖK üyeliğine Bakanlar Kurulu kontenjanından seçilmiştir. 6 Kasım 2014 tarihinde Gökhan Çetinsaya’nın Başbakanlık Başmüşavirliği’ne atanmasının ardından 11 Kasım 2014 tarihinde YÖK başkanlığına getirilmiştir.

kamudanhaber

Paylaş
838 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Kulislerde İsmi Geçiyor. Yeni Sistemin İlk Milli Eğitim Bakanı O Olacak. için 2 Yorum

  1. Atmaca dedi ki:

    İlk turda %52. .. gülecem şimdi, orucum bozulur korkuyorum 😊😊😊

  2. Prof Dr dedi ki:

    Al sana yeni bir Fetö algısı. Allah aşkına bu adam üniversiteleri halletti de milli eğitime mi sıra geldi. Bırakın Allah aşkına
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle