Hoşgeldiniz   brazzers porno

Belediye başkanı şehri yöneten orkestra şefi konumunda olmalıdır.

05 Temmuz 2018

Belediye başkanı şehri yöneten orkestra şefi konumunda olmalıdır.
Belediye başkanı şehri yöneten orkestra şefi konumunda olmalıdır.

Geçmiş yıllarda, yerel seçime katılan siyasi partilerimizin hazırlanan projelerin belediye başkan adaylarının önüne koyduklari yerel konulara yaklaşımlarını ve gündeme getirdikleri projelerin ciddi tutarlı olmadığını, aday oldukları belediyelerin bütçe imkanları ile kaynaklarını dikkate almadan hazırlanan projelerin gerçekçi olmadiğini, söylemlerinin birçoğunun içi boş sloganlardan ibaret kaldığını gördük …

Başkan adaylarının yapacakları hizmetler kadar bu hizmet ve projelerin üretiminde kullanacakları yönetim anlayışının günümüzün çağdaş belediyecilik anlayışında öne çıkan bu yönetim felsefesi ve her ölçekteki yerleşim biriminde göreve başlayan  belediye başkan adaylarının insiyatifine bırakılması gerektiğinin kanısındayım…..
Belediye başkanı her konu ve ortamda ciddi, dürüst, seviyeli bir tutum ve duruş sergilemelidir.

Mensup olduğu siyasi partinin her kademedeki teşkilat mensuplarının, partililerin ve milletvekillerinin, belediyenin hizmet, program ve çalışma ilkelerine, personel tayini vb. gibi işlere karışmasına asla müsaade etmemelidir.
Belediye başkanı sosyal, kültürel, siyaset, bürokrasi gibi hemen her zeminde bölgecilik anlayış ve uygulamalarından kesinlikle kaçınmalıdır.

Belediye başkanı,kendisinden önceki dönemlerde yapılan önemli hizmet ve projeleri hiçbir ciddi gerekçe olmadan rafa kaldırıp büyük zaman ve kaynak israfına sebep olmamalıdır.

Belediyeler, işbaşına geldikten sonra 6 ay içerisinde stratejik planı tamamlayıp hayata geçirmek ve gerek bütçe gerekse programlarını bu planda yer alan hedef, misyon ve vizyona uygun olarak hedefe koymalidir. 

Belediye başkanı bir taraftan bilimsel araştırma ve planlı çalışma, öncelikleri objektif kriterlere göre belirlemenin yanında, günümüzün güçlü demokratik yerel yönetim anlayışının en önemli göstergelerinden birkaçı olan danışma, şeffaflık ve katılımcılığı slogan olmaktan çıkarıp hayata geçirmelidir.

Özellikle eğitim, sağlık, enerji, ulaşım, iletişim vb. gibi hizmetlerin önünü açmak ve süratlendirmek için bu hizmetleri getirecek merkezi idare kuruluşlarına her türlü destek ve yardımı yapmak durumundadırlar…

Belediyeler, halkının hizmetlerini yerine getirmek için kurulmuş halka en yakın demokratik kuruluşlardır. Bu kurumlar klasik devlet dairesi gibi “bugün git yarın gel ” zihniyeti ile yönetilmemelidir…

Belediye başkanları ýönetimini uyumlu ve ahenkli yöneten orkestra şefi konumunda olmalıdır.

Güngör ÖKSÜZ

Paylaş
319 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Belediye başkanı şehri yöneten orkestra şefi konumunda olmalıdır. için 3 Yorum

  1. alı dedi ki:

    bu başkan rızeye tatıl yapmaya geldı

  2. fotor ali dedi ki:

    başkan çiçek dikmekten.adı çiçek reşat’a çıktı.buradan elini ovuşturup biraz daha çiçek satmaktan yorgun düşen belediye vampirlerine selam olsun.

  3. karadereli dedi ki:

    sayın yazar o şefin görevde ki malum şahsiyet olmadığını bırak rizelileri dünya alem bile biliyor artık. siz ağzınızdaki baklayı çıkartın bakalım sizin orkestra şefi adayınız kim.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle