Hoşgeldiniz   brazzers porno

Kabinede İsmi Öne Çıkan Adaylar

09 Temmuz 2018

Kabinede İsmi Öne Çıkan Adaylar
Yeni dönemin iki yeni isimi

AK Parti yarın yapacağı grup toplantısında TBMM Başkan adayını belirleyecek. Daha önce bu koltuk için en güçlü isim Başbakan Binali Yıldırım görünüyordu. Ancak ibre Başbakan yardımcısı Bekir Bozdağ’a kaydı. Yıldırım’ın ise Cumhurbaşkanı Yardımcısı olabileceği belirtiliyor.

umhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın adı da Dışişleri ya da Milli Savunma Bakanlığı için geçiyor. 16 kişilik yeni kabine, Pazartesi günü saat 21.00’de açıklanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan TBMM Grubu toplantısında milletvekillerinden Meclis Başkanlığı için önerilerini alacak.
ÇARŞAMBA GECESİ ANLAŞTILAR

Erdoğan, Çarşamba akşamı eşi ile birlikte Başbakan Yıldırım’ı resmi konutunda ziyaret etti. Erdoğan-Yıldırım 1.5 saat görüştü. Bu görüşmeden sonra AKP kulislerine, Yıldırım’ın Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacak bilgisi yayıldı.
2002’den itibaren AKP’de Meclis Başkanlığı’nı Bülent Arınç, Köksal Toptan, Mehmet Ali Şahin, Cemil Çiçek, İsmet Yılmaz ve İsmail Kahraman yürüttü. 6 başkanının tamamı da ‘hukukçu’ isimlerden oluştu. Yeni başkanın da hukukçu olması bekleniyor. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ da bu koltuk için şanslı isim durumda.

GRUP BAŞKANI

Erdoğan’ın yeni kabine için ‘partili olmayan bakanlar’ tarifini yapması bürokrasi, iş dünyası ve STK’larda beklentiyi artırdı. Yeni kabineye de girmesi beklenen Enerji Bakanı Berat Albayrak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ise parti yönetiminde değerlendirilmesinin sürpriz olmayacağına dikkat çekiliyor.

Erdoğan milletvekili olmadığı için AKP Meclis Grup Başkanlığı’na 294 isimden biri getirilecek. Bu koltuk için Nurettin Canikli ve Mustafa Elitaş gibi yıllardır grup başkanvekilliği yapmış isimlerin adı geçiyor.

Veli Toprak

Paylaş
346 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle