Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rizeli Bakan BAK, Bakanlık Görevini devretti.

10 Temmuz 2018

Rizeli Bakan BAK, Bakanlık Görevini devretti.
Yeni kabinede Gençlik ve Spor Bakanı olan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, görevi Osman Aşkın Bak’tan devraldı.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığının görev ve yetkileri belirlendi

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kapsamında, Gençlik ve Spor Bakanlığının teşkilat yapısıyla görev ve yetkileri belirlendi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne dair 1 Numaralı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, gençliğin kişisel ve sosyal gelişimini destekleyici politikaların tespiti amacıyla gerekli çalışmaları yapmak, farklı genç gruplarının ihtiyaçlarını da dikkate alarak gençlerin, kendi potansiyellerini gerçekleştirebilmelerine imkan sağlamak, karar alma ve uygulama süreçleri ile sosyal hayatın her alanına etkin katılımını sağlayıcı öneriler geliştirmek ve bu doğrultuda faaliyetler yürütmek, ilgili kurumların gençliği ilgilendiren hizmetlerinde koordinasyon ve iş birliğini sağlamak Bakanlığın bazı görev ve yetkileri arasında sayıldı


.


Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi çerçevesinde Gençlik ve Spor Bakanlığının görev ve yetkileri arasında; gençliğin ihtiyaçları ile gençliğe sunulan hizmet ve imkanlar konusunda inceleme ve araştırmalar yapmak ve öneriler geliştirmek, gençlik alanında bilgilendirme, rehberlik ve danışmanlık yapmak, gençlik çalışma ve projelerine ilişkin usul ve esasları belirlemek, gençlik çalışma ve projeleri yapmak, bu çalışma ve projeleri desteklemek, bunların uygulama ve sonuçlarını denetlemek, spor faaliyetlerinin plan ve program dahilinde ve mevzuata uygun bir şekilde yürütülmesini gözetmek, gelişmesini ve yaygınlaşmasını teşvik edici tedbirler almak, spor alanında uygulanacak politikaların tespit edilmesi amacıyla gerekli çalışmaları yapmak, teşkilatlanma, federasyonların bağımsızlığı, spor tesisleri, eğitim, sponsorluk, sporcu sağlığının korunması, uluslararası organizasyonlarla ilgili çalışmaları koordine etmek, değerlendirmek ve denetlemek, spor kuruluşlarının kurulmasına ve diğer hususlara ilişkin usul ve esasları tespit etmek de yer alıyor.

Bakanlık, gençlik ve spor kulüpleri ile başarılı sporcuları ve çalıştırıcıları desteklemek, yurt yapmak, yaptırmak, işletmek, işlettirmek, desteklemek ve yurt hizmetlerine ilişkin usul ve esasları belirlemek, öğrencilere verilecek öğrenim kredisi, burs ve diğer yardımlara ilişkin hizmetleri yürütmek ve bunlara dair usul ve esasları belirlemek, bakanlık hizmetlerini destekleyici arsa ve arazi temin etmek, bina ve tesis yapmak, yaptırmak, satın almak, kiralamak, devretmek, devralmak ve bu hizmetlerle ilgili her türlü mali ve ekonomik girişimde bulunmak ve kanunlarla veya Cumhurbaşkanlığı Kararnameleriyle verilen diğer görevleri yapmak görevlerini de yerine getirecek.

Teşkilat yapısı ve hizmet birimleriGençlik ve Spor Bakanlığı, merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatından oluşacak.

Bakanlığın hizmet birimleri arasında,
Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü,
Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü,
Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü,
Eğitim, Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü,
Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü,
Uluslararası Organizasyonlar ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü,
Personel Genel Müdürlüğü,
Rehberlik ve Denetim Başkanlığı,
Strateji Geliştirme Başkanlığı,
Sosyal İlişkiler ve İletişim Dairesi Başkanlığı,
Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı,
Hukuk Müşavirliği,
Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği,
Özel Kalem Müdürlüğü yer alacak.

Taşra teşkilatı

MADDE 202 – (1) Bakanlık taşra teşkilatı kurmaya yetkilidir.

(2) Taşra teşkilatı gençlik ve spor il müdürlükleri ile gençlik ve spor ilçe müdürlüklerinden oluşur. Görevin durumuna veya ihtiyaca göre gençlik ve spor il müdürlüklerine bağlı olarak gençlik merkezi, yurt, kamp, sporcu eğitim merkezi müdürlükleri gibi ayrı il ve ilçe birimleri de kurulabilir.

Paylaş
306 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rizeli Bakan BAK, Bakanlık Görevini devretti. için 2 Yorum

  1. Rocero dedi ki:

    Bakan ligi devretti.rize vekili olduğunu unutmamıştır inşallah.

  2. EDREMİT dedi ki:

    demekki değişen birşey yok. il ve ilçe müdürlüğünün yanında gençlik merkezi, yurt, kamp, sporcu eğitim merkezi müdürlükleri de ilçe müdürlüğü gibi faaliyet gösterecek anlaşılan
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle