Hoşgeldiniz   brazzers porno

Çay Müstahsili Sömürülüyor.

11 Temmuz 2018

Çay Müstahsili Sömürülüyor.
SALTUK DENİZ : ÇAY MÜSTAHSİLİ SÖMÜRÜLÜYOR

İkinci sürgün yaş çay sezonu devam ederken, üreticinin alınteri ve emeği, her dönemden daha fazla sömürülüyor. 

Türk çayı ve üreticisinin teminatı Çaykur, Allah’ın verdiği nimet olan çaya kota ve kontenjan koyarak, kapasitesini de tam olarak kullanmayarak üreticiyi özel sektör fırsatçılığının insafına terk etmektedir.
Planlamayı yapamayan iş bilmez yöneticiler nedeniyle Çaykur’un 9 bin ton civarında olduğu söylenen günlük çay işleme kapasitesi ne yazık ki bu kampanyada da kullanılamamaktadır.

Çaykur, Hazine tarafından finanse edilirken, özel sektör finans kaynağı olarak üreticiyi kullanmaktadır!
Bugünlerde 1,80 TL’ye ve daha altında çayı alan özel sektörle karşı karşıyayız. Bu durumda 10 ton çay satan üreticinin 5 bin 200 lirası cebinden alınarak özel sektörün cebine konulmakta, bu şekilde yılda yaklaşık 500 milyon lira para müstahsilden alınarak, hem bölge ve ülke ekonomisi ve hem de bölge halkı zarara uğratılmaktadır.

Çay fiyatının ‘taban fiyat’ olarak açıklanmaması durumunda Doğu Karadeniz Bölgesinde çay üretimi yapan 212 bini aşkın üretici ailenin emeği bu şekilde sömürülmeye devam edecektir.

Bunu önlemenin yolu,yasa çıkartılarak yaş çay fiyatının ‘Taban Fiyat’ olarak açıklanması ve bu fiyatın altında çay alımının önüne geçilmesidir.
CHP olarak, Rize halkının haklarını koruyup kollama ve sorunları dile getirme görevimizi yerine getirirken; 24 Haziran’da vekalet yetkisini alarak TBMM’de Rize’yi temsil eden AKP’li vekillerin bu konudaki sessizliğini, halkımızın vicdanına havale ediyoruz.
                                                                                 

Saltuk DENİZ
CHP Rize İl Başkanı

Paylaş
331 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Çay Müstahsili Sömürülüyor. için 5 Yorum

 1. Hasan dedi ki:

  Kağan in oğlu doğru diyor.ben olsam bu çay i hiç almam. Vatandaş haram yiyor.satilan çay larin içinde çaydan başka herşey var… gürcü ye ne kadar çay toplarsan o kadar para verir sen onlarda gayet doğal olarak içine her b..u koyar … çay i bu hale getiren vatandaşlar dir.

 2. KAĞAN İN OĞLU dedi ki:

  Yanlış yorum.
  Çay Müstahsil i hem devleti,hemde özel sektörü sömürüyor.
  Çünkü,üretici çay değil çöp satıyor.
  Kg a 6 ile 8 TL ödeniyor.

 3. Hakan dedi ki:

  Çok doğru çay mustahsili mağdur ediliyor

 4. Rocero dedi ki:

  Olsun.halk böyle istiyor.herkes herşeyden memnun.

 5. vatandaş dedi ki:

  Doğru söze ne denir?
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle