Hoşgeldiniz   brazzers porno

RTEÜ’nün Uluslararası Yayın Başarısı  

02 Ağustos 2018

RTEÜ’nün Uluslararası Yayın Başarısı  

RTEÜ’nün Uluslararası Yayın Başarısı  

Devlet üniversitelerinin akademik camiada başarılarını gösteren en önemli kriterlerden biri indeksli dergilerde yayınlanan makale sayılarıdır. Tüm dünyada bilimsel anlamda kabul gören ve ülkemizde akademik atamalar/yükseltmeler dahil birçok alanda en başta dikkat edilen ‘Web Of Science’ veri tabanı kullanılarak ülkemizdeki üniversitelerin 2014-2017 yılları arası indeksli yayın sıralaması araştırma sonuçları açıklandı.  

Açıklanan araştırmada, tüm devlet üniversitelerindeki öğretim elemanları tarafından 2014, 2015, 2016 ve 2017 yıllarında ‘Web Of Science’ da yer alan dergilerde yapılmış olan yayın sayıları ile öğretim elemanı başına düşen yayın sayısı verilmektedir. Genel tabloya bakıldığında 2014 yılı sonu itibariyle 29.486 olan uluslararası indeksli yayın sayısının 2016 yılında 40.209 seviyesine ulaştığı, ancak 15 Temmuz 2016 günü yaşanan hain darbe girişiminin üniversitelerde oluşturduğu olumsuz hava ile birlikte 2017 yılı sonu itibariyle 38.877 seviyelere gerilediği görülmektedir.  Devlet Üniversitelerinin 2014-2017 yılları arasındaki uluslararası indeksli yayın karnesine baktığımızda Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, öğretim elemanı başına düşen 1,13 yayın ortalaması ile 107 devlet üniversitesi arasında 32. sırada yer almıştır. Bu sonuç da göstermektedir ki, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi bilimsel düşünceye önem veren, araştırma ve geliştirme faaliyetleri ile ülkemizin geleceğine ışık tutan bir eğitim kurumu olmanın bilinci ve sorumluluğunda büyümeye devam etmektedir.  

Web Of Science Sistemi tarafından gerçekleştirilen 2014-2017 yılları arası genel sıralama için TIKLAYINIZ. 

Paylaş
265 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

RTEÜ’nün Uluslararası Yayın Başarısı   için 5 Yorum

 1. Vatandaş dedi ki:

  Bu işler takım işidir. Nasıl ki olumsuz bir olay karşısında sorumlularından biri kurumun başı olarak Rektör olacaksa, başarılı güzel bir olayda da Sayın Rektörümüzün payı elbette büyüktür olacaktır. Bu nedenle hem Sayın Rektörümüzü hem de Sayın Hocalarımızı tekrar tebrik ediyorum. Nice başarılara imza atmanız dileğiyle…

 2. doğrucu dedi ki:

  bu başarı gibi gösterilen durumla rektörün uzaktan yakından ilgisi yok. bir başarı varsa -onca iş bilmemezliğe rağmen- bu bireysel bir başarıdır. haberi yaparken oradan gelen metindeki yorumu değil sizin yorumunuzu yazsanız daha doğru olur.

 3. Rizeli dedi ki:

  Rektörün pek emeği geçtiğini sanmıyorum. Akademisyen leri gayretlerinden dolayı tebrik ederim.

 4. Emin dedi ki:

  Bu kadar emek veren hocalara rektör bey ne kadar değer veriyor. x

 5. Vatandaş dedi ki:

  Tebrik ediyorum Sayın Rektörümüzü ve emeği geçen hocalarımızı.EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle