Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

MEB ile Ensar Vakfı arasındaki protokol Danıştay tarafından iptal edildi

05 Ağustos 2018

MEB ile Ensar Vakfı arasındaki protokol Danıştay tarafından iptal edildi
MEB İLE ENSAR VAKFI ARASINDA YAPILAN PROTOKOLÜ DANIŞTAY İPTAL ETTİ

Milli Eğitim Bakanlığı ile Ensar Vakfı arasında imzalanan protokol Danıştay kararıyla reddedildi. Kararda ‘birey yetiştirilmesi’ görevinin devlet tarafından yapılması gerektiğini ve başka kurumlara devredilemeyeceği vurgulandı.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve vakıf, vakfın okullarda eğitim, seminer ve sosyal etkinlik düzenlenmesine ilişkin protokol imzaladı.
Öğrenci velisi Esra Deniz Ağar Şudaşdemir, protokolün anayasaya ve Milli Eğitim Temel Yasası’na aykırı olduğu gerekçesiyle Danıştay’da iptal davası açtı.
Danıştay 8. Dairesi, protokolün bir kamu hizmeti olan eğitim-öğretim hizmetinin devlet hizmet alanı içerisinde ancak genel idare esaslarına göre memurlar ve diğer kamu görevlileri eliyle yürütülmesine ilişkin anayasanın amir hükmüne ve Türk milli eğitiminin temel ilke ve kurallarına aykırı olduğu sonucuna vardı.Danıştay’ın kararında ‘anayasa ve yasalar gereği ulusu çağdaş uygarlık düzeyine ulaştıracak teknik, ekonomik, kültürel ve sosyal gelişme alanlarında iyi bireyler yetiştirilmesi ve bunun için ülke çapında etkin önlemler alınmasının devletin devredemeyeceği görevler arasında olduğu’ belirtildi.

 
Kararda özetle şöyle dendi: “Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, kanunda belirtilen amaçlar doğrultusunda salt akademik anlamda eğitim verilmesini aşan bir biçimde kişinin birey olarak gelişiminin sağlanmasına yönelik eğitim-öğretim hizmetinin yürütülmesine ilişkin yetkinin, hukuk devleti ilkesi uyarınca anayasaya, üst hukuk normlarına uygun olarak kullanılması gerekmektedir.”
 
kamudanhaber

Paylaş
283 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

MEB ile Ensar Vakfı arasındaki protokol Danıştay tarafından iptal edildi için 1 yorum

  1. Aydın dedi ki:

    Helal olsun o veliye de o hakimlere de hepsinin ellerin den öpüyor um.egitim devlet eliyle yapılmali.yoksa yine 15 temmuz lar tekrar edebilir.nerden bileceğiz feto çetesini kullananlarin diğer oluşumlari kullanmayacağini
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle