Hoşgeldiniz   brazzers porno

YENİ DÜŞÜNCELERE KAPALI BEYİNLER 

06 Ağustos 2018

YENİ DÜŞÜNCELERE KAPALI BEYİNLER 
Değerli okuyucu kardeşlerim. 

Sizlere,Sevgi,Saygı,Selamlar. 

Yine bir ozanımızla başlıyorum bu haftaki yazıma.Şöyle diyor: ‘’ Asmak neye yarar,sarı,sarı yaprakları kuru dallara.’’Evet düşüncelerden  düşünce üretmedikçe düşünceler karmaşıklaşır,düşünceler unutulur ve sonuç olarak yok olup giderler.Düşünceleri  irdeleyerek çoğaltırsak bir  sonuca  varırız.Yani olumlu veya olumsuz bir sonuca varmış oluruz.Yoksa  ölü doğar,ölü p giderler.


 

EVETTTTT  ‘’ Düşüncelerle karşılaşınca korkak ve cahiller hemen kaçar.APTALLAR  hemen  karşı çıkarlar. AKILLILAR düşünce süzgecinden geçirir,irdeler ona  göre karar verir. “Diyor  ünlü  düşünür.Çoğunluğumuzun beyni; yeniliğe,yeni düşüncelere açık değildir.Ben ile başlar konuşmaya,dedem böyle dedi,babam şöyle dedi diye devam eder. Sonucunda yeniliğe açık, düşüncelere pranga  vurmamış beyinler  kıs kıs güler geçer.O beyinler yine şarj etmez.Çok yönlü düşünen,çok yönlü okuyan, tez–anti tez yaparak beyin süzgecinden geçirerek düşünmez. Kimler  mi?  ÇOKKK. Çok yönlü düşünme beyin hücreleri ölüdür. Düşüncelere kalıpsal baktığı için PERPEKTİVİST düşünce ÜRETEMEZ. Dedikodularla zamanı harcar. Pasivist düşünceleri yineler durur. Böyle yapısallaştırılmış beyinler yeniliğe açık değillerdir. Yeniliğe kapalı insanların oluşturduğu toplumlar ileri gidemezler.İlk yaptıkları patinaj ve geri  videstir. Yemek, içmek, boşaltım yapmak ve çoğunlukla üremekten  anlarlar. 

Değerli kardeşlerim.Sakın ola yalakalık ve menfaatperestleri  yeni düşünceler üreten olarak algılamayın. Onlar çıkarlarına göre düşünce edenlerdir. Akşam ayrı konuşur, sabah ayrı konuşur. Onları  toplumun ve insanlığın yüz karası olarak görüyorum. Başları göklerde insanları karınca gibi görenlerdir. Yalana doğru katmayanlardır.  Dinleri imanları PARADIRRRR   PARAAA. Toplumumuzdan ve çevremizden böyle düşünenleri her zaman her  yerde  ELİMİNE  etmeliyiz.


 

Ülkemizde genellikle düşünce üreten beyinler; çalışan,sorumluluk alarak iş yapanlar,dürüst olanlar, vurgun –soygun yapmayanlar azınlıkta kalarak sevimsiz olarak değerlendiriliyor. Sorumluluk almadan masa başlarında söylevlerde bulunanlar koyun sürüsüne kaval çalmaya benziyor. Elini taşın altına koyarak  gecesini-gündüzüne katarak düşünce üretemezler. Yan gelip yatmaktan anlarlar. Çalışanı,iş yapanı aşağılık kompleksine kapıldığından her gün, her an  bol bol eleştirirler.Başka işleri yoktur. Karşı düşüncelere çözüm üretemezlerse kendi aralarında birbirleriyle boğuşurlar. Realist düşünce üretenler bunları bir film gibi kahkahayla izler. Sözüm ona DEMOKRAT  yok yok bir ileri aşaması   SOSYAL  DEMOKRATTIRLAR. SÜÜÜMMMMMMİİİİ   HAŞAAAA.  Düşünceleri  hesap etmeden, analiz etmeden konuşmakla  demokrat veya sosyal demokrat  OLUNMAZ. 

Mevlana Celaleddin  Rumi  şöyle diyor: “İNSAN  düşünceden ibarettir.Geriye kalan et ve kemiktir.” Düşünmeden topluluklarda boş konuşmalar yaparak laf üreteniz. Özet konuşmalar: Ben buyum,ben şuyum, ben böyle dedim, ben böyle yaptım. Ben olsam  böyle derdim. ÖZNE:  B  E  N= E G O İ Z İ M  bu gibilerden kurum ve kuruluşlara, topluma  yarar  gelmezzz. 

İsrailoğulları düşünce sporu olan briçi ilkokulda zorunlu ders olarak okutuyorlar.Biz bedava olarak çok az kişilere öğretiyoruz. Briçte neden-sonuç ilişkisi olduğundan yanlış mı yaptım, doğru mu yaptım sonuç ortaya çıkınca öğreniyorsun. Çoğunluğumuz kahve  vb. oyunlarla zamanı  heba  ediyoruz.  Rizeli için, Rizemiz için bu beyin sporu gereklidir. Briç sporunu yapan kişi bunayıp kendini sokakta unutmaz. 

Evet değerli okuyucu kardeşlerim , beynimizi yeni realist düşüncelere açalım. Yeni yeni öğrenim ve uğraşılarımız olsun. Bu saygın spora herkesi  davet ediyorum.Elit insanların sporudur. 

Sevgi ve saygılarımla. 

 N E R D E S İ N 

Topraklar 

Yerli yerinde 

Gökyüzü  masmavi  

Çarşaf olmuş üzerime 

S E N     N E R D E S İ N  ??? 

Dağlar 

Taşlar 

Ovalar 

Akarsular 

Denizler 

Yerli yerinde 

S E N    N E R D E S İ N   ???????? 

 

İlyas  Ülkü TUĞCU 

Rize Briç Spor Kulübü Başkanı 

Paylaş
223 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

YENİ DÜŞÜNCELERE KAPALI BEYİNLER  için 11 Yorum

 1. Keriman TUĞCU dedi ki:

  İleriyi görme ,yapılan işlerden en iyi sonucu alma ,aklı iyi çalıştırmaktan geçer..Zeka oyunları buna yardımcı olur…Sayın İlyas Ülkü Tuğcu çok güzel bir değerlendirme yaptınız..Teşekkür ederim…Şiirin beğeni kazandı…Birazda düşündürdü…Yüreğine sağlık..Yazmaya devam..

 2. İlyas Ülkü TUĞCU dedi ki:

  Teşekkürler.

 3. ATATÜRKÇÜ dedi ki:

  Atatürk’ün kemiklerini sızlatmayın.O yüce insanı rahat bırakın.Rahat uyusun.Sözle boş konuşmayla Atatürkçü olunmaz Atatürk özüyle,sözüyle bir bütündür.Bir yaşamdır.Dünya’nın örnek aldığı bir efsanedir.Sevgili başkan yazılarını zevkle,şevkle okuyorum.Bir kere değil çok kere.Laf olsun torba dolsun gibi sözcük ve ya tümceler yazmıyorsun.Her sözcüğün ve her tümcen beyine hitap ediyor.Kutluyorum.Yüzde yüz katılıyorum.Eline,ağzına,beynine sağlık.

 4. İlyas Ülkü Tuğcu dedi ki:

  Yorumunuza teşekkürler.

 5. rus müh. dedi ki:

  BATI TEFEKKÜRÜ VE İSLAM TASAVVUFU….
  Batı dünyasında düşünme (Rönesans) hareketlerinden sonra fikirler maya tutmaya başladı.İslam dünyasın fikirler Bağdat Sitelerinde meyvesini verdi… Cebir İslam düşünürlerinin ürünüdür. Geometri Batı düşünürlerinin ürüdür. Kimya müslüman düşünürlerin ürünüdür.
  Dünya bir okul,insanlarda mesleklerinin öğretmeni…
  İlim dünya insanlarının müşterek malıdır.Nerede bulursa alırlar…
  Bankacılık sektörünü bugün bilmeyen Türkiyedir…
  Bankacılık sektörü, kur farkı,nema şu,bu ödemek için kurulan mekanlar değildir…
  Üniversitelerin sermayesi ilimdir…Fikirdir.Sanattir.
  Bankaların sermayesi ise paradır…
  Kur nedir ? Bilen yok…
  Nema nedir ? Bilen yok…
  Bugün üniversiteler,ekonomide,teknolojide,sanayide,tarımda,ticarette fikir üretemiyor. Yanı beynin akıl ve zekasını kullanamıyor.
  Akıl hesaplayacak,zekada yapacak…
  Hükümetin çalıştığı gibi,başta üniversiteler ve bütün okullar çalışacak.
  Rize Üniversitesi Hidrolik Sanayini kuracak.
  Bölge üniversiteleri,Rize Üniversitesini örnek alarak akıl ve zekanın nasıl kullanıldığını öğrenecek.
  Çay üreticileri konusunda fikir üretecek mühendislerimiz nerede?
  Kaliteyi yükseltmek,maliyetleri düşürmek için mühendislerin akıl ve zekasına ihtiyaç vardır.
  Mühendisler akıl ve zekalarını nasıl kullanıldığını Batı dünyasının mühendislerinden öğrenecektlerdir.
  Batı dünyasının teknolojisi Türk aklı öğrenecektir.
  Türkün insan sevgisinide Batı dünyası anadoludan öğrenecektir.
  Suriye,Irak,Bulgarıstan,Libya,Ukrayna bölgedeki insanların haline bakınız. İnsan sevgisi nedir? Batıda insan sevgisi yoktur.Çünkü ruhu açtır. Aç ruhlar terör ve savaşlara malzeme olur.

 6. Ömer/Aydından dedi ki:

  Beyinlerinin çok küçük bölümünü kullananlar yazdıklarını anlayamazlar kardeş.Kutlarım.

 7. İhsan BİRİNCİ dedi ki:

  En zor iş,çağdışı insan malzemesi ile çağdaş işler yapmaya çalışmaktır. Tekkürler Başkan.

 8. Gerçek Rizeli dedi ki:

  Beyinler çalışmıyor ki yeni düşünce üretsin.Duyduklarını belden aşağı konuşmalarla süsler anlatır da anlatır.Zoraki insanları güldürür.Başka birşey bilmez.Ömrünü laklakayla geçirir.Toplumumuzun yüzde sekseni yazdığın gibidir.Yazına teşekkürler.

 9. Elif/İzmirden dedi ki:

  Evet doğu karanlık ve beyinler ürkek.

 10. İlyas Ülkü Tuğcu dedi ki:

  Bazı tümcelerde sözcükler,bazı sözcüklerde heceler hatalı çıkmış peşinen ÖZÜR .

 11. Briççi dedi ki:

  Başkanım düşüncelerine katılıyorum.Fuzuli konuşmada lideriz.EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle