Hoşgeldiniz   brazzers porno

Deniz Seki, ameliyat oldu kilolarından kurtuldu. Kimler Tüp Mide ameliyatı olabilir.

07 Ağustos 2018

Deniz Seki, ameliyat oldu kilolarından kurtuldu. Kimler Tüp Mide ameliyatı olabilir.
DENİZ SEKİ AMELİYAT OLDU, KİLOLARINDAN KURTULDU, HERKES TÜP MİDE AMELİYATI OLABİLİR Mİ?  

Deniz Seki, Emel Müftüoğlu, Fatih Ürek ve birçok ünlünün zayıflamak için tüp mide ameliyatını tercih etmesinden sonra kimlerin tüp mide ameliyatı olabileceği her kesimden tartışma konusu olmaya başlamıştır. Tüp mide ameliyatında kilo sınırı değil, ameliyat için Vücut Kitle İndeksi denen boy kilo oranı önemlidir. Bu oran boyun kilonun karesine bölünmesi ile hesaplanır, Vücut Kitle İndeksi 30-35 aralığında olduğu zaman metabolik cerrahi için yandaş hastalık veya metabolik sendrom taraması yapılır.  


Vücut Kitle İndeksi 30 ve üzerinde olan ve ek olarak tip 2 diyabeti veya metabolik sendromu olan hastalarda da uluslararası kabul edilen kriterlere göre obezite ve metabolik cerrahi ameliyatları önerilmektedir.  

Peki biz Kimlere Metabolik Sendrom diyoruz?  

Bel çevresinin erkeklerde 94 cm üzeri, bayanlarda 88 cm üzerinde olması, insülin direnci, kolesterol düzeyinde yükselme, yüksek tansiyon veya teşhis edilmiş    tip 2 diyabet olması durumunda metabolik sendrom diyebiliriz.  

 Uluslararası Klinik ve Bilimsel Gelişmeleri yakından takip eden Prof. Dr. Hasan Altun tıpkı Deniz Seki’de olduğu gibi Vücut Kitle İndeksi 30-35 aralığında olan tüm hastalarda metabolik sendrom ve yandaş hastalık taraması yaparak obezite ve metabolik cerrahi ameliyatlarını yaklaşık 2000 hastaya başarıyla uygulamıştır. Metabolik sendromlu hastaların obezite ve metabolik cerrahiden ciddi yarar sağladığını, hastaların sadece zayıflamadığını, kanda insülin ve lipid düzeylerinin olumlu yönde değiştiğini bilimsel çalışmalarla da göstermiştir.  

Bir süre önce sanatçı Deniz SEKİ, metabolik sendrom teşhisi ile ile Prof. Dr. Hasan ALTUN tarafından ameliyat edilmiş ve 23 kilo vermişti… 


 

Prof. Dr.Hasan ALTUN 

Obezite ve Metabolizma Cerrahisi 

 

 
 

 

Paylaş
181 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle