Hoşgeldiniz   brazzers porno

Eyyy Genel Müdür, Eyyy  Daire başkanları birbirine husumetli misiniz

07 Ağustos 2018

Eyyy Genel Müdür, Eyyy  Daire başkanları birbirine husumetli misiniz
Bitmek bilmeyen, ne hikmetse hiç kimsenin konusunu yapmadığı,yeni yapılan paketleme fabrikasını irdeleyeyim dedim.
 
Sıradan bir vatandaş gibi çalışmaları yerinde inceledim , edindiğim bilgiler ,beni şoke  etti. Siz okurlarımı bilgilendirip yetkililerden de icraat  yapmalarını bekleyeceğim.
 
Paketleme fabrikası  ilimizin şirin ilçesi İyidere’de, ilimizin giriş noktasında , ilimiz mimarisine uygun, görsellik bakımından muhteşem (modern) şekilde düşünülmüş,  lakin , yıllardır yılan hikayesine dönen bitirilememesi yanlışlıkların, beceriksizliğin, ihmalin ve ilgisizliğin sendromuna dönüştü.
 
Şimdiki Genel müdürümüzü , yazdıklarımdan  tenzih ederim. Yeni Genel müdürümüze görev  tevdi edildiği günden beri, üreticiler olarak bizler, düğün havasında, bayram havasında , çay hayatı yaparak ürününüzü satmamızı sağlayan önlemler aldı üretici olarak kendi adıma  teşekkür ederim


 

 
Lakin  Yine Yine Eyyy  diyeceğim.
 
Eyyy Çaykur eski genel müdürü, Eyyy   insaat daire başkanı,  Eyyy makine daire başkanı,  Eyyy enerji daire başkanı , sizler birbiriniz aranızda husumetli misiniz?  Sizler bir birinizle konuşmaz misiniz?
 
Cc adina, hiç inşaat projesiyle düşünülen alınacak makina ve teçhizat neler olduğunu, o tesisin enerjisi  nereden ve nasıl beslenip kabin yerlerinin nerede kurulacağına  hiç bakmadınız mı?.
 
Sayın  Eski Genel mudur , daire başkanları müdürleri  , sayın yetkililer , Modern tesis derken, bizler içindeki alet edavat ve makineler diye anladık  ,sizler dış görünüşünü mü sandınız?


 

 
Yazık değil mi, sizlerin hatasından  üretim makinaları, tesise yani fabrikaya sokulamadığından kaç defa  duvarlar  krişler kırıldı yeniden yapıldı. . Yazık değilmi, enerji kabini önceden düşünülmediği için uygun olmayan yerde tesis edilmeye çalışıldı. Yazık değil mi,  çayın depolanacağı için düşünülen yerde, havasız rutubetli nemli yeri depo olarak (ambar) ayırdınız ..Depo diye ayrılan yerde bir saat durun bir takım elbise vermeyi de taahüt ediyorum.
 
Dürüst, bilgili, kurumun her kademesinde çalışıp ,tepe noktasına gelen sayın Genel müdürün Alim bey:lütfen işini aksatan bu fakir fukaranın vergileriyle inşa edilmeye çalışılan bu yeni paketleme fabrikasın da ,kimlerin ihmali varsa ,kimler görevini hakkıyla yerine getirmemisse ,kimler bilgisizliğinden dolayı bu kusurlara  sebep vermişse,hesap sormanızı bekliyoruz. Parentez için de siyasi yetkililerden de.
 
Saygılarımla. Not;İlimizde, Başarısız olan bürokrat veya daire amirleri gibi başarılı olanları da yazacağım. . .
 
Bayram Arif TURAN

Paylaş
662 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Eyyy Genel Müdür, Eyyy  Daire başkanları birbirine husumetli misiniz için 10 Yorum

 1. İktisat.Müh. dedi ki:

  ÇAY SEKTÖRÜ…

  Bugün çay sanayinde yüzde50 özel sektör çay alıyor. Yüzde 50 de devlet alıyor…
  ÇAYKUR’dan bazen kar -zarar eksenli basından sesler geliyor…
  Kar nedir? Zarar nedir..? ÇAYKUR kar da etse,zararda etse çay üreticileri parasını alıyor. Üreticiler kaliteli çay satsada,kalitesizde olsa alacakları parada değişmiyor. Dolu fındık ile boş fındığın kilosu aynı…
  Çay üreticisi memnun..Derdi yok. Dertlerin kaynağını bilen yok…
  ÇAYKUR ZARAR etmiş. 2018 yılındaki yıllık zararın kaynağı nedir?
  Yaş Çay Fiyatlarını hükümet belirler. İşçilik maaşlarını hükümet belirler. Tüketiciye satılan çayın fiyatınıda hükümet belirler. İdarecileride hükümet belirler.
  O zaman yıl sonunda üretim karşılığında bir maliyet ortaya çıkar. Gelirlerin toplamı belli. Giderlerinde toplamı belli.
  Yıllık siyah çay üretimide belli. 45 çay fabrikası 2018 yılında 110 bin ton siyah çay üretti. 2018 yılında kuru çayın yani paketli çayın fiyatıda belli..Yıllık gelirde belli…
  ÇAY PAKETLEME FABRİKASI Japonya’nın iş adamları ile müşterek yapılmalıdır.
  Rize Üniversitesinde Çay Ekonomisi Bölü açılmalıdır.
  Nasıl üniversitedirki, çayla ilgili bölümüyok. Üniversiteler bulutlarda değil toprakta büyürler. Giresun Üniversitesi nasıl üniversitedirki, Fındık Ekonomisi Bölümü yok. Ordu,Giresun,Trabzon,Gümüşhane,Bayburt,Artvin üniversitelerinde mutlaka çay ve fındık ekonomisi Bölümleri olmalıdır.
  Çay ve fındığa tarımda,ticarette ve ihracatta katkısı olmayan üniversiteler zamanı boşa harcayan mekanlar olur…
  Çayda ve fındıkta kaliteyi,maliyeti ve ihracatı hesaplayacak.
  Üniversiteler bölgesel ilim mekanlarıdır. İlmin hesabını kitabını üniversiteler yapar.
  Bu işleri öğrenmek için gayret edeceğiz.Çalışacağız.

 2. İktisad.Müh dedi ki:

  ÇAKUR’u yüceltmek ve yükseltmek için yapılanların üzerine atlacak batların başında güneş enerjisi ile ihtiyaç duyulan sıcak suları temin etmek…
  Bütün kurum ve kuruluşlarla müşterek çalışmak…
  Rize Üniversitesinde ÇAY EKONOMİSİ BÖLÜMÜ açmak…
  Çay üretiminde yerli ve milli üretim makineleri kullanmak…
  Çayda kaliteyi yükseltmek,maliyetleri düşürmek…
  Üniversite gençliği ile Çay Fabrikalarını gezmek…..

 3. Yemislikli dedi ki:

  Bayram Arif Turan bey tebrik ederim

 4. Davut dedi ki:

  İstimlak olacak caykurun binasının pencereleri yenilendi.acep neden ve neden bu para çöpe atılır kim için

 5. M .t dedi ki:

  Ne cesaret ,ılımızde sıkıntıları soylemek in sonu mahkeme oldugunu bılıyosundur sanırım.Yerel basında ilkkez senın gıbı eksıklıklerı dıle getıren yazı akışında son sozun ne olacak dıye butun yazını okumaya ıten bır tat da var tebrıkler sayın turan

 6. Yılmaz KAVALCI dedi ki:

  İlimiz için yapılacak hizmet için eksıklık ve doksanlıkların çok olduğu il olarak duyarlı gazeteciliğiniz içinteşekkür

 7. Yılmaz KAVALCI dedi ki:

  Duyarlı olurlar doğrultusunda gerçekten ilimiz bölgemiz yararına çiftçi miz alın terine yöresel kalemi kırık olmayan gazeteciliğiniz den teşekkürler

 8. faruk dedi ki:

  Eski dönem geçti bundan sonrasına bakmak lazım. Kurumda bilgi ve tecrübe eksikliği olabilir. Gerekirse işin uzmanlarına danışılarak proje sonuçlandırılmalıdır.

 9. Rizenin şahidi dedi ki:

  ali imran ayeti”kim kamu malına hıyanet ederse kıyamet günü hıyanet ettiği şeyle gelir. sonra da hiç bir haksızlığa uğratılmaksızın herkese kazandığının karşılığı tas tamam ödenir ve onlara haksızlık edilmez.”eyy diye hitap ettiğiniz o devlet çalışanları bu çay parasıyla kazanılıp devlete hizmet amaçlı kurulan bu tesisten yenilen o güzel paracıklar ya da boş yere heba edilen o güzel paracıklar. sıcakken güzelsin de ahirette de sıcakken el yakacaksın gibi görünüyor.

 10. N.B dedi ki:

  Sayın Turan ,Yıllardır düşünür dururum, bu iktidar döneminde inşaat başlar kısa sürede sonuçlanırdı lakin paketleme fabrikası gercekden yapımı sendroma donusdu sıkıntı demekki ilgisizlik konsep olarak fabrikanın dizayn dusunulmemesin den mis eline sağlıkEN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle