Hoşgeldiniz   brazzers porno

Rize Belediye Başkanı Olabilir mi? Ve ya Nasıl olur?

07 Ağustos 2018

Rize Belediye Başkanı Olabilir mi? Ve ya Nasıl olur?
MİNİ AMA; YETERLİ BİR ANKET OLDU….

Sosyal medya’nın zararları’nın yanında; bence, faydaları oldukça daha fazladır.

Malumunuz üzre 2019 Türkiye yerel yönetimlerini seçmek için sandık başına gidecektir. Bundan dolayı da her il, ilçe ve beldeler yavaş yavaş adaylarını seslendirmeye başladı. Yani kulisler her ne kadar gün yüzüne net bir şekilde isim olarak yansımasa da; el altından kenarda köşede dedikodular yayılmaya başladı.

Önceki gün sosyal medyada’dan paylaştığım eski başkanlardan Şevki Yılmaz’ın adını gündeme getirdim.

Bundan kendisinin bile haberi yok. Ancak Rize sokaklarında ki siyasi nabzı az çok iyi tutanlardanım. Dolayısıyla karşılaştığım bazı dost ve arkadaşlar bu ismi gündeme getirmeye çalışıyordu.


Olabilir mi? Ve ya Nasıl olur? düşüncesiyle..

Tabii ki; Mesleğimiz gereği ben de şöyle kısa ve öz cümlelerle bu konuyu gündeme getirelim dedik.

Vatandaşın dilinde Şevki Yılmaz, acaba tekrar Rize’yi düşünür mü? Malum geçmişte yani 1994 de Refah döneminde bir yıl gibi çok kısa bir süre zarfında kendisinden Rizeli iyi bir randıman almış idi.

AK Parti ile arasının çok iyi olduğu günümüzde; Acaba!.. diyenleri duyunca; böyle bir iki cümle yazma gereği duydum.

Ama inanın ki; bu çok ses getiren mini anket konumuna geldi.

İyi de oldu!…

Her kesimden ve her düşünceden olan kişiler geçmişi şöyle bir hatırlayarak, zihinleri kurcalayarak çok güzel fikir ve düşünceler ortaya koydular…

Haddi aşanlara değil de; haddini bilerek yorum yazanlara teşekkür ederim.

Bu tarz mini anketleri yapmaya devam edeceğiz tabi ki!…

Niye? Derseniz!.

Böylece doğruyu bulma imkanını elde etmiş olacağız.


Bizler kamuoyu yoklamalarımıza zamanımız el verdiği sürece İnşallah; Rize’mizin menfaatleri doğrultusunda kesin adayı buluncaya kadar isimleri bir bir gündeme getirmeye devam edeceğiz.

Takdir ve Yorumlar ise sizden…..

Orhan YAZICILAR

Paylaş
1.038 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize Belediye Başkanı Olabilir mi? Ve ya Nasıl olur? için 9 Yorum

 1. ATSIZ SERDENGEÇTİ dedi ki:

  Sayın BAŞKANIMIZ Recep TAYYİP ERDOĞAN olduğu sürece kimi aday gösterirseler o kazanır.

 2. Siyasetçi dedi ki:

  Sevgili Orhan Hocam.. Öncelikle Rize gündemindeki konuları iyi analiz ettiğiniz için size teşekkür ederim.
  Ben de çok kişiden duydum Şevki Hoca Rize ye gelir mi diye.
  Ancak zannetmiyorum. Hem yaşı itibariyle, hem de artık o bu aşamadan sonra görev yapması mümkün değildir.
  Siz zaten gelsin demediniz ki! Bazı kişiler Orhan hoca Şevki Yılmazı istiyor algısına kapıldı. Olsun o tarz anlayışı kıt olanları mahsur görün. Selamlar…

 3. Potomya Gürgenli dedi ki:

  Bu Adamı Önce Bir Araştırın Bakalım…Eski Şevki Mi Diye…Bu Adam xx Önde Gidenidir…Ankara Kapılarını Aşındırıp Oğlunu Vekil Eden Damadını Bürokrat Olsun Diye x Çevresinde Bir Tek Akrabası İşsiz Kalmasın Diye x Eden Nadide Okulları Kursları Olan En Son Aldığı Yere Trilyonlar Yatıran Bir x Bu İzmitte…Bu Tipler Millete Vaaz Ederler Ama Kendileri Tam Tersini Ederler…Oğluna Lafım Yok Ama Kendisi On x Etmez…

 4. ishak dedi ki:

  kesin kazanur? diyeceğum ama muhalefetten iyi bir aday çikarsa geçer şevkiyi. şu an için en iyi aday hasan karal bence.

 5. Rizeli dedi ki:

  Şevki Yılmaz Bey Rizeye ikibuçuk yıl kaldı ve çok güzel hizmetler yapıldı . Çok iyi hatırlıyorum sular çamur akardı. Mezbahanede fareler cirit atardı. Yollar bozuk ve her taraf çöpden geçilmezdi.Esnafların bazıları kaldırımları işgal etmişti. Bütün bu olumsuzluklar giderilip; sahil parkından tutun da mükemmel hizmetler yapıldı. Rize de sokak isimleri bile yoktu. Belediye binasında düzen ve disiplin yoktu. Bazı personel işe gelmeden maaş alıyordu. Şevki Hoca geldi ve iyi bir ekip kuruldu ve bütün olumsuz işler düzeldi.İnsana hizmet edildi.Fakir fukaraya hizmet sunuldu. O zaman Refah Partili belediyeler güzel hizmet ettiler. O zamanları özlüyoruz.

 6. aliusta dedi ki:

  Sayın yazar Rize siyasetini ve bürokrasisini dizayn etmekten vazgeçin artık. Bu güne kadarki hiçbir plan-prpgramınız tutmadı, hala vir şeyler peşindesiniz. Rize’den size de Rize’yi sadece ve her seçim döneminde hatırlayan Şevki Yılmaz’a da ekmek çıkmaz!

 7. Davut Kara dedi ki:

  Bırakın adayıda millet seçsin

 8. Rocero dedi ki:

  Anket çalışmalarını şöyle yapın bence.akp adayı olan kişi başkan secilirmi?muhalefetin olmadığı şu ortamda belki.muhalefet biraz akıllı olsa iyi birde aday cikarsa akp nin merkez ilçeyi alması zor.

 9. ali özkan dedi ki:

  yahya baş bugün ieri alındı. bu şahısda içeri alınır mı diye merak ettiklrimizden biri. adının rize ile yanyana alnmasından emin olunuz Rizeli nefret eder. helilden sona kasap hoca nasıl helili arattıysa bu imam rizeyi kasabadan da köye döndürür. ama seçilir mi, seçilir elbette. kimi reis aday gösterse zaten seçeceğiz. kendunuzce gündem yapmaya çalışmayın. çok erken başladınız.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle