Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Vatandaş Duyarlılığı. Rize’de Kaçak ocak açmaya hayır !!!

08 Ağustos 2018

Vatandaş Duyarlılığı. Rize’de Kaçak ocak açmaya hayır !!!
İkizdere’nin Varda Yaylasına kaçak yapılaşma için başlatılan Ocak yeri açma çalışmasına vatandaşların şikâyeti üzerine Kaymakamlık dur dedi. 

Rize’nin en büyük yaylalarından birisi olan İkizdere Varda Yaylasını 5 köy halkı ortaklaşa kullanıyor. Son yıllarda hızla artan plansız ve izinsiz beton bina yapılmasına engel olmak amacıyla Varda Yaylasında izinsiz ocak açılan yerleri yayla sakinleri İkizdere Kaymakamlığına şikâyet ederek tedbir almalarını istedi. Yaylada ‘umuma ait yaylak araziye ocak yeri açma ‘’ve hayvan otlama alanı olduğu gerekçesiyle İkizdere Kaymakamlığı tarafından kurulan komisyon tarafından yaylak alanlarda açılan ocaklar için kararlar alındı. Komisyon başlatılan inşaat çalışmasının durdurulması yönünde karar verdi. Verilen kararın emsal niteliğinde olduğu yapılacak başka ocak çalışması için şikâyet olduğu zamanda uygulanacağı açıklandı. 


Yaklaşık 750 hane tarafından kullanılan Varda yaylasını İkizdere ilçesinden Güneyce, Şimşirli köylüleri, Of ilçesinden Ağaçseven, Başköy ve Keler köylerinin yaylacılık yapan insanı kullanıyor. Ağaçseven Köyü Muhtarı Hüseyin Kibar yaylada kaçak inşaat yapmanın son zamanlarda çok arttığını söyledi. Muhtar Kibar’biz yaylalarımızı betona gömerek yok edemeyiz. Herkes duyarlı olmalı. Burada beş köy insanı çıkıyor. Bize atalarımızdan kalan yaylayı temiz ve bozulmamış şekilde geleceğe miras bırakmalıyız. Yaylamızda rant peşinde olanlar var. Meralarda bina yaptırmayacağız çünkü buralar hayvanların otlak alanıdır. Hayvan olmayan yaylayı biz ne yapalım’ dedi. 

İSMET KÖSOĞLU 

Paylaş
331 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Vatandaş Duyarlılığı. Rize’de Kaçak ocak açmaya hayır !!! için 4 Yorum

 1. DOĞA DOSTUNDAN(ismet köseoğluna) dedi ki:

  syn.Köseoğlu.bak sizde kolayini buldunuz,şikayetçiyseniz bir dilekçeyle başvurun diyorsunuz.oysa burda yazılanlarında,şikayet edilmiş gibi olduğunu düşünürken,benide şaşittiniz.yorumunuzdan şunumu çikartalim,devlet uyuyor,yazılanları,ve yorumları okumaz,haberleri yada basini kayda almaz,sadece şikayet dilekçelerine olumlu yada olumsuz yanıtlar.yanıt buysaki bazi konularda asla bir dirhem yol almamiz mümkün olmayacaktır.ben vatandaş olarak gördüğümü bildiğimi yazdım,ikizderenin kolluk kuvvetleri yokmu,kaymakamlığın talimatıyla görevlendirilemezlermi,yoksa bana dediğin gibi,şikayet dilekçenizle kaymakamlığa başvurun,sonrada kim şikayet etti diye yöre halkıyla,şikayetçileri düşman etmeklemi sonuçlandırılsın.bir yerde hata var ama,biz hataları en aza endeksleyelim derken,yorum etmek başka şekilde yönlendirilmek istemezdim.sizleri yazar,haberci,sifatıyla düşünüp,konuyada el atar sandım,neyse mal allahın dağ allahın diyelim artik.

 2. ismet kösoğlu dedi ki:

  Doğa Dostu İkizdereliye,yaylanız hakkında şikayetinizi bir dilekçe ile İkizdere Kaymakamlığına hemen bildirirseniz durdurma kararı verirler,inşaat başlamadan durdurmak kolay oluyor.Sizlerde şikayetçi iseniz dilekçe ile başvurun.Alakanıza teşekkür ediyorum

 3. DOĞA DOSTU İKİZDERELİ dedi ki:

  helal olsun varda yaylasi sakinlerine,en doğrusunu yaparak,betonlaşmayi önlüyorlar.ikizderenin sadece varda yaylasimi var,hayir,onlarca yaylalari varken,hele meşeköyün,yaylalarından olan GARZİVAN,VE KABAN YAYLA,ninda,syn ilgili ve yetkililerle kontrölü yapılarak,nasil bir yapılaşmanın olduğunu,çök açik ve net göreceklerdir.doğaya meydan okuyarak,açılan inşaat temellerin,yerleşim yerlerine bakınca içler açıçı bir durumun varlığını hemen fark edeceksiniz.syn değerli yazarım ismet Köseoğlu,madem kaleme aldınız,bu duyarlılığınızın diğer yaylarardaki yapılaşmanin önünü kesmek adına,ilgili kaymakamlıkla iletişime geçilerek,bu yaylalarında bir an önce denetlendiğini sizlerin yazılarında okumak,duymak isterdik.duyumlarımıza göre,muhtar,A.T.Cİ..muhtarlığı dönemi boyuca,bu ıki yaylada,kepçelerle ocak yerlerı çikartirip,vatandaşlardan yüklü para alan bir mafya lideri gruplaşarak rant elde ederken,yerleşim alanında çök çirkin görüntülere sebep olmuştur.nedense geçmiş kaymakamların gözündenmi kaçmış,yoksa kaçırılmişmi derken,şimdiki yeni gelen kaymakamımızdan ve ilgililerden bu konuda doğa düşmanlarına göz açtırmamalarını,ve bunlara gereken ağir cezaların verilmesini,gerekirse muhtarlıktan el ayaklarının çektirilmesini beklerdim.inşanllah İkizdere kaymakam ve ilgili kurum ve kuruluşlar yazdıklarımı okur,gereken tespiti yaparak,gereken duyarlılıkla,görevlerini en iyi şekilde ıdrak ederek,bizleride sevindirmiş olurlar.şimdiden teşekkür eder,saygılarımı sunarım.

 4. Kendirli dedi ki:

  Siz apartman dikin .başkaları baksın.Yaptığınız hyvancılık nerde ..kurban pazarına getirinde alalım..
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle