Hoşgeldiniz   brazzers porno

Rize, Muhlaması ve Simidiyle Mengen Festivalinde

09 Ağustos 2018

Rize, Muhlaması ve Simidiyle Mengen Festivalinde
RİZE MUHLAMASI VE RİZE SİMİDİYLE 2018 MENGEN AŞÇILIK VE TURİZM FESTİVALİNDE 

Bolu’nun Mengen ilçesinde bu yıl 33’üncüsü düzenlenen “Uluslararası Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali ” 04-05 Ağustos tarihlerinde kutlandı. Festivale siyasi ve sivil toplum örgütleri, aşçılar ve vatandaşlar katıldı. Mengen Belediyesi Konukevinin açılış töreniyle başlayan festival, kortej yürüyüşüyle devam etti. Festival alanına gelindiğinde ise renkli bir kalabalık ile birlikte festival açılış töreni gerçekleşti.33.Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivali, Dev tencerede 1,5 Ton Keş peynirli, tavuklu, cevizli erişte tenceresinin açılışıyla başladı. 


 

TÜRKİYE’DEN 70 ŞEHİR MUTFAĞI, 18 ÜLKEDEN KATILIM OLURKEN, 3 ÜLKE MUTFAĞI TANITILDI 

Arkasından 7 bölge 70 kent mutfağı stantların ziyaretinin 2. Bölümü (35 kent mutfağı) gerçekleşti. Bunun yanı sıra Almanya, Hollanda ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine özgü yemekler de kendilerine ayrılan özel alanlarda tanıtıldı. 

Standlardan biriside Rize İline aitti. Muhlama ve Rize’ye özel susamsız simidiyle festivale katılımını gerçekleştirdi. Bu türden sosyal katılımlarla Türkiye Coğrafyası’nın en kuzeyinde bulunan Rize kendi tanıtımını kendisi yapmalıdır. Her mevsim turizme açık coğrafyası olmasına rağmen yeterli tanıtım yapamayan Rize artık sadece çayıyla tanınmamalıdır. Çeşitli dernekler ve sivil toplum kuruluşları bu görevleri üstlenmelidir.  


YEMEK YARIŞMALARI DÜZENLENDİ 

Bayanlar arası yemek yarışması düzenlendi. Sonrasında geleneksel hale gelen down sendromlu çocuklar için Mengen Aşçılık ve Turizm Derneği tarafından yemek yarışması yapıldı. Halk oyunları gösterileri ve konserlerle festivale devam edildi. 

 

 

Paylaş
109 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle