Hoşgeldiniz   brazzers porno

Rize’de sıradışı bir proje. Fatma-Nuri Erkan Bilim ve Sanat Merkezinde

29 Ağustos 2018

Rize’de sıradışı bir proje. Fatma-Nuri Erkan Bilim ve Sanat Merkezinde
RİZE BELEDİYESİNDEN TÜBİTAK HİBE DESTEKLİ YENİ BİR PROJE
 
Rize Belediyesi desteği ve işbirliğiyle Matematik Öğretmeni Yalçın SANDALCI yürütücülüğünde hazırlanan ve TÜBİTAK tarafından desteklenen 118B522 Nolu Robotlarla Modelleme-2: Mars Görevi adlı 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları projesi 03-11 Eylül 2018 tarihleri arasında Fatma-Nuri Erkan Bilim ve Sanat Merkezinde uygulanacak. 

Projede, Rize ilindeki çeşitli ortaokullarda eğitime devam eden 7. sınıfı tamamlamış 32 öğrencinin Google SketchUp yazılımı ve robot kitlerini kullanarak önceden tasarlanmış bir Mars yüzeyi kesiti üzerinde verilen problem durumlarına çözüm üretmeleri sağlanacaktır.
Bu amaçla, katılımcılara 7 gün boyunca eğitim verilecektir. Verilecek bu eğitimlerin ilk beş günü problem durumlarının kavranması, çözüm stratejilerinin geliştirilebilmesi ve uygulanabilmesi için gerekli bilgi ve beceriler uygulamalı olarak verilecektir. Katılımcılarla 5 gün boyunca robot inşası, yazılımı ve kodlanması, Google SketchUp yazılımı eğitimi ve problem durumuna uygun sanatsal faaliyetler gerçekleştirilecektir. Eğitimlerin altıncı gününde Rize ili Çamlıhemşin ilçesi Çinçiva mevkiinde yine problem durumlarıyla ilişkilendirilmiş saha çalışmaları gerçekleştirilecektir. Projenin son gününde katılımcılar elde ettikleri bilgi ve beceriler ile verilen problem durumlarının çözümüne yönelik geliştirmiş oldukları çözümleri sergileyeceklerdir.
 

Proje sonunda katılımcılarda, disiplinler arası bir bakış açısı kazanma, matematik, fen, teknoloji ve mühendislik alanlarını belirli bir amaca yönelik olarak kullanma, tasarım ve model oluşturma, bilgiyi günlük hayatta kullanma ve matematiksel modelleme yapabilme becerilerinin kazanılması beklenmektedir. Katılımcılara disiplinlerin birbiriyle ilişkili olarak kullanıldığında ne kadar etkili olduğu ve matematiğin günlük yaşama teknoloji kullanılarak transfer edilebileceği fark ettirilmeye çalışılacaktır. Ayrıca proje süresince katılımcılar proje içeriği ile ilişkilendirilmiş güzel sanatların farklı disiplinleri ile sanatsal ürünler ortaya çıkarma fırsatı yakalayacaklardır.
 

Paylaş
120 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle